Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Okulary ochronne + arafatka, kominiarka


Recommended Posts

Witam!!!

 

Po replice przyszedł czas na ochronę oczu i ew. ogólnie "głowy". Z okularami jestem już prawie zdecydowany ale jeszcze chcę się upewnić. Co do tej ochrony "głowy" :D To jestem kompletnie zielony a poza tym nigdy nie miałem podobnych rzeczy więc nie wiem czy to jest trafiony produkt. Chodzi o to czy np. okulary nie będą mi parować lub czy nie będę się w tym strasznie pocił itp.

 

 

Proponuję te okularki:

http://gunfire.pl/product-pol-1152192014-Okulary-ochronne-Peltor-Maxim-Ballistic-zolte.html

 

Do gustu przypadła mi ta szalokominiarka:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=50_181_182&products_id=5481&name=Condor_-_Szalokominiarka_-_Multi-Wrap_-_Zielony_OD

 

Myślę, że jest to praktyczny przedmiot z którego możemy zrobić szal, kominiarkę itd. a np. w zimie używać jej go ochrony twarzy podczas np. wypraw do lasu przed zimnym wiatrem. Moje pytanie tylko czy nie lepszy będzie inny produkt albo po prostu arafatka, jeśli tak to też proszę o pomoc ;) . Czy może ktoś używał tej szalokominiarki ? Chciałbym jeszcze zapytać czy noszenie jej tak jak widać na głównym zdjęciu nie jest uciążliwe ? Na przykład czy okulary nie parują. Słyszałem też o po prostu szczęce bokserskiej, ale czy to dobry wybór ? Bardzo bym prosił o odpowiedzi z uzasadnieniem :)

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam!!!

Tymek

Link to post
Share on other sites

Niestety, ale ochrona twarzy tego typu wzmaga parowanie okularów. Jeśli zależy Ci na czymś, co solidnie chroni zęby i buźkę, a także nie wzmaga parowania okularów (ale równocześnie jest mniej uniwersalne), to zainteresuj się maskami siatkowymi typu Stalker, na dolną część twarzy.

 

Nie używałem szczęki bokserskiej nigdy, ale słyszałem, że zniekształca mowę, co może utrudniać komunikację z innymi graczami. Nie wiem jednak ile w tym prawdy.

Link to post
Share on other sites

Ahh... Niestety maski odpadają. jakoś tak nie za bardzo mi się widzą jeśli chodzi o komfort używania. A co do szczęki bokserskiej, uważam że nie są wygodne przy dłuższym użytkowaniu... Choć nigdy takowych nie używałem.

Edited by Tymoszczuk
Link to post
Share on other sites
Nie używałem szczęki bokserskiej nigdy, ale słyszałem, że zniekształca mowę, co może utrudniać komunikację z innymi graczami. Nie wiem jednak ile w tym prawdy.

 

Powiedz coś (a raczej spróbuj) z upchana japą od mordoklejek a wyjdzie ci dokładnie to samo,odradzam takie pomysły i lepiej jest zainwestować w maskę.Ochraniacz na zęby jest potrzebny na ringu albo oktagonie,nie w lesie albo budynku.

 

Okulary weź przeźroczyste,bo w żółtych nie będziesz widział dokładnie.

Edited by kjujiczek
Link to post
Share on other sites
Guest Graszczur

Guzik prawda z tym parowaniem, ja od bardzo dawna używam szalokominiarki (tej cienkiej z mil-teca) naciągniętej na uszy i nic nie przeszkadza. Oddycham przez nos, który nie jest zakryty szalokominiarką, więc o parowaniu nie ma mowy. Wygląda to tak: http://mobileinfantr...e05c3581f05.jpg

 

Tylko że ja to robię w celu zamaskowania ryja i nie sądzę, żeby kawałek materiału miał uchronić moje zęby przed rozpędzoną kulką.

 

W szczęce bokserskiej nie da się mówić. Można tylko niezrozumiale bełkotać

 

Okulary weź takie jakie ci będą pasować. Żółte podobno lepiej się sprawdzają w warunkach gorszego oświetlenia.

Edited by Graszczur
Link to post
Share on other sites
Oddycham przez nos, który nie jest zakryty szalokominiarką, więc o parowaniu nie ma mowy.

Jeśli masz tak świetną kondycję i wytrzymałość, że przez cały czas jesteś w stanie na spotkaniu oddychać przez nos, to pozostaje mi szczerze Ci pogratulować. Jednak wiele osób oddycha ustami po powiedzmy przebiegnięciu pewnego odcinka i trzeba również o nich pomysleć.

Link to post
Share on other sites

Okulary radziłbym takie, IMO lepiej chronią oczy po bokach. Żółte, poprawiają kontrastowość widzenia, dla tego strzelcy sportowi używają właśnie żółtych, ale bardziej zdradzają Twoją pozycję w lesie.

 

Jeśli chodzi o ochronę twarzy, jestem zwolennikiem arafatki, albo szala. Uważam, że nos też powinien być oslonięty, ostatnio otrzymalem postrzał centralnie w czubek, krwawiłem jak zarzynane prosię. :hahaha:

Maski chronią z pewnością najlepiej, próbowałem ale nie mogę się przyzwyczaić.

 

Żadnych "szczęk" bokserskich, tylko utrudniają oddychanie i uniemożliwiają picie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...