Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bateria Lipo & ladowarka.


Recommended Posts

Witam, otóż mialem problem z ladowarka i bateria. Ladowarka sie poprostu spalila i nie ladowala bateri. Wymienilem ladowarke na:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__21044__Hobbyking_DC_4S_Balance_Charger_Cell_Checker_30w_2s_4s.html

Zasilacz: Input 100-240VAC 50/60Hz, OUTPUT 12v - 1A.

Pakiety mam 7,4v. I jest taki problem ze laduje mi ta ladowarka pakiety na cele po 3,84v, a powinna do 4,2V. Myslalem ze mialem popsuty pakiet, wiec kupilem nowy przed chwila firmy REDOX i jest to samo.

Czym moze byc spowodowany ów problem? Nowa ladowarka popsuta?

 

Dzieki za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Wyczytalem gdzies ze:

2/ Pakiet ładujemy prądem 1C, czyli prądem równym do pojemności baterii. Jeżeli posiadamy baterie o pojemności 1000 mAh, ładujemy ją prądem 1A. Jest to prąd, który wg testów nie niszczy pakietów, oczywiście przy założeniu, że korzystamy z odpowiedniej, mikroprocesorowej ładowarki. Są baterie, gdzie producent podaje wyższy maksymalny prąd ładowania, np. 1,5C, 1,8C. Jednak dla zwiększenia żywotności baterii, lepiej jest ładować ją prądem 1C.

 

Jakis poradnik z wmasg.pl o lipolach.

Baterie mam 1000mah 25C i 1300mah 20C.

Link to post
Share on other sites

No wlasnie mozliwe ze to zasilacz. Ladowalem pakiet co 20min, jak zasilacz i ladowarka ochlonely i udalo mi sie naladowac ja do 8,02V.

Dostalem w zestawie "krokodylki". Moge je uzyc jakims domowym sposobem? Z tego co m isie wydaje one sa do akumulatora samochodowego?

 

 

Seger, mozesz jakis tani zasilacz zaproponowac? Bo sie na tym kompletnie nie znam ;o

 

http://allegro.pl/oryginalny-zasilacz-siemens-15v-30w-nowki-tanio-gw-i2587521760.html

 

Takie cos byloby dobre?

Edited by jotosha
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...