Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Szelki + Pas ,BW czy Alice?


Recommended Posts

To zależy jak Ci leży ;)

 

 

Używałem i tego i tego.... i w sumie ALICE chyba lepiej leży przynajmniej jak jesteś szczupły... lepsza regulacja i w ogóle.

 

Jednak od ponad roku (jak nie dwóch) biegam w oporządzeniu BW i tez specjalnie nie narzekam, pojemny plecak, szeroki pas.

 

Moj wybór jednak głównie uwarunkowany był maskowaniem mam mundur i resztę wyposażenia we flecktarnie.

 

Dodatkowo ALICE jest troszkę tańszy w użytkowaniu (taniej można dokupić dodatki)

 

Szelki BW - dodatki sa fajne ale okropnie drogie i często jeszcze w Polsce niedostępne (podwójna ładownica do G36 :))

 

Podsumowując: jak masz mundur flecktarn kupuj szelki BW jak nie to ALICE :)

 

Pozdrawiam Cappuccio

Link to post
Share on other sites

No właśnie mam flecktarn ( i niezamieniłbym na nic innego, no chyba, że duński :D), już na military area upatrzyłem manierke do tego, torbe na pas która wystarczy mi za butpack, a ładownic tymczasowo nie trzeba, do g36 są za ok 50zł, a nie gniotą szelki? no te co widać na zdjęciu z ma to nie mają gąbki, a alice ma wbudowaną ( :D ) , do bw można dokupić drożej niż szelki.

Link to post
Share on other sites

Ja mam flecktarn i do tego oporządzenie ALICE. Nie narzekam, regulacja i modularność jak najbardziej zadowalająca, kolorystycznie to tez źle nie wygląda. Moim zdaniem ALICE jest bardziej uniwersalny, dostępny no i tańszy.

 

Pozdrawiam

 

Sybir

Link to post
Share on other sites

A np. dałoby się połączyć szelki bw z pasem alice (lc2,lc1)? To chyba byłoby najlepsze rozwiązanie, większość toreb, ładownic, manierek podchodzi pod alice, a jak sami piszecie do bw wszystko jest droższe.

 

Np. taki zestaw:

 

szelki z tego

134042g.jpg

 

pas taki

1339200.jpg

lub lc2

 

a do tego:

-manierka us z pokrowcem flecktarn

to: http://www.rangershop.pl/images/1363220.jpg i to:

http://www.rangershop.pl/images/1362730.jpg

Link to post
Share on other sites

Dla mnie również pachnie to profanacją.

Wydaje mi się, że szelki BW nie są kompatybilne z pasami ALICE - po prostu inny system podpinania w nich zastosowano. Na Twoim miejscu zdecydowałbym się na jeden typ oporządzenia, miast kombinować z hybrydowymi rozwiązaniami.

Ach i wybrałbym ALICE. Cóż, jestem prohamerykański.

Link to post
Share on other sites

Ja tez mialem ALICE (bez butpacka). Ogolnie bardzo dobrze.

 

Moim zdaniem ma tylko jedna mala wade (to jest moja jak najbardziej subiektywna ocena): troche za głośny.

 

Metalowe elementy lubia czasem wydac odglos jak podchodzisz kogos od tylu bedac za nim jakies 3 metry.

 

No ,ale moze sie czepiam, bo kto by ryzykowal tak blisko podchodzic mogac przeciwnika sciagnac z dalszej odleglosci :)

Link to post
Share on other sites
Ja tez mialem ALICE (bez butpacka). Ogolnie bardzo dobrze.  

 

Moim zdaniem ma tylko jedna mala wade (to jest moja jak najbardziej subiektywna ocena): troche za głośny.  

 

Metalowe elementy lubia czasem wydac odglos jak podchodzisz kogos od tylu bedac za nim jakies 3 metry.  

 

No ,ale moze sie czepiam, bo kto by ryzykowal tak blisko podchodzic mogac przeciwnika sciagnac z dalszej odleglosci :)

Jest na to sposób. Wywalasz metalowe karabińczyki i zastępujesz je nylonowa linką. Tak żołnierze Us Army sobie z tym radzili.

Link to post
Share on other sites

Jako użytkownik obydwu systemów mogę się wypowiedzieć:

 

oporządzenie BW:

Wygodne, dodatki drogie, ale czasem można wyłapać co nieco taniej (mi się udało jakoś po trochu), ciekawy system mocowania dodatków, stabilny, trudno dostać, dodatki od Alice nie pasują (pas BW jest dużo szerszy), chyba że dokupisz plastikowe mocowania BW i domontujesz jakoś, są też przejściówki BW-Alice, ale drogie. Oporządzenie jest bardzo pojemne (duży zadupnik z przegrodami, duży też boczny pokrowiec).

 

Allice LC3:

też wygodne, dodatków dużo, dużo też podróbek, oryginalne mocowania (metalowe wsówki) bardzo dobre i stabilne, mocowania podróbek - w większości do kitu (wsówki nieoryginalne są kiepskie, często same się wypinają podczas biegania, albo tak ciasno chodzą że bardzo ciężko założyć).

 

Dopiąć szelki BW do pasa Alice bez przeróbek się nie da, zupełnie inny system mocowania (w BW plastikowe przekładki przy pasie, w Alice metalowe haki), na dodatek Alice i BW mają różne kolory - Alice bardziej wpada w zieleń, BW w lekki brąz (dużo ciemniejsze), BW są też we Flecktarn (nowszy typ).

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Witam.

Chciałbym zakupić oporządzenie LC2 z rangershopa i teraz pytania:

-było powiedziane że jest wygodne i jest duża regulacja, czy zmieści się w nie osoba o pasie ~105 ? [tak....trochę (jak nie bardzo) się przytyło :P ]

 

-mam zamiar kupic M14 i z racji z tego że magazynki sa mniejsze jak te do M16 itp. mam obawy czy nie wypadną (szczelność ładownic)

 

-czy można dobrowolnie przemieszczać moduły? czy każdy ma swoje miejsce?

 

To chyba wszystko :)

 

Pozdrawiam.

Dinus_

 

P.S.

Co do ptk. drugiego przyjżałem się :P zauważyłęm że ładownice sa na "nipy" (nie wiem jak to się nazywa) wie można zignorować to pytanie o "szczelnośc" :P

 

P.P.S.

CO do dobrowolnego przemieszczania modułów...rownież można już zignorować to pytanie znalazłem na forum instrukcje do ALICE :D

Edited by Dinus_
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja mam uprząż BW i nie narzekam. Ładownice BW są trochę drogie, więc używam ładownic w systemie LC2 (MOLE wejdzie też). Z LC2 wyjmuję to metalowe zapięcie i przez ten otwór przekładam plastikową linkę zaciskową koloru czarnego, a następnie przez metalowe oczka w pasie (pionowo, albo poziomo). Wszystko trzyma się bardzo dobrze jest stabilne i nie ma tendencji do przesuwania się tak jak na pasie LC2. Może to trochę profanacja, ale ładownice flecktarn w systemie ALICE też można spotkać no i wszystko jest 3 razy tańsze.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Taaa... Poza tym, że:

 

- jest starsze o jakieś 20 lat;

- jest szyte ze zwykłego nylonu, a nie cordury;

- klamry są metalowe i śniedzieją;

- układ Y jest beznadziejny w stosunku do H - jak pas jest z tyłu obciążony to oporządzenie się kiwa na boki w trakcie biegania;

- nie ma standardowej możliwości spięcia szelek na piersi i jak się siada to szelki opadają na boki;

- system montażu elementów na pasie przeciera pas, pozwala elementom przesuwać się itp.

 

Jedyne zalety to:

- cena;

- łatwość w skompletowaniu.

 

Co do ceny to jest to raczej oczywiste - za jakość się płaci ;). A co do łatwości skompletowania... Jak się chce skompletować BW to też da się radę:

 

img0625sc5.th.jpgimg0626dj7.th.jpg

img0627lr2.th.jpgimg0628ue2.th.jpg

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...