Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning gearboxa cm041


Recommended Posts

Witam

 

Mam sr16 z gearbox-em od cm041j i chciałbym go w miarę możliwości stuningować do ok 450-460 fps.

Oczywistym rozwiązaniem byłoby wsadzenie nowej sprężyny, lecz tu pojawia się moje pytanie do was.

Ile taki szkielecik może wytrzymać ?

Zaznaczam że to mój "pierwszy raz" z gearboxem v2. Wcześniej robiłem gearboxy v1 i v3 ale obydwie konstrukcje znane są z wytrzymałości i nie bałem się tak o uszkodzenie gb jak teraz.Na obecnej konfiguracji osiągam prędkość ok 408 fps.

A więc co czynić szanowni forumowicze ?

 

Pozdrawiam :icon_smile:

Edited by Wojtasasg
Link to post
Share on other sites

Ja mam mp5sd6 (cm041). Gearbox pełen stock. Poleciał po ok 8k kulek. Zębatki to chiński standard. Jeżeli wstawisz powyżej m120, to tłok do wymiany. Głowica cylindra i tłoka plastik (szczelność taka se). Średnia baza pod tuning.

 

 

 

Bore-up+ dobre m120 = 440-450fps. Jak dla mnie >m130 daje za duże ryzyko uszkodzenia. Ale to i tak chińska loteria :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites

Posiadam MP5 CM.041B i w środku mam Bore-up Guardera + tłok SHS ze stalowymi zębami i preckę Prometheusa, a wszystko na sprężynie SP120 Guardera. Na takim zestawie osiągam 467 - 472 fps. Bałbym się montować mocniejszej sprężyny do GB v2 CYMY, nawet pomimo tego, że wygląda solidnie jednak to nadal chińczyk. Możesz też pobawić się we wzmacnianie Gearboxa dokręcanymi blachami ale ja tego nie robiłem i niewiem ile na takim czymś pociągnie ten GB z mocniejszą spreżyną niż 120. Poszukaj na google, jest kilka stronek z takimi eksperymentami.

Link to post
Share on other sites

Spróbuję z borkiem.

Generalnie chciałbym w przyszłości zrobić z tej sr-ki karabinek wyborowy tak na "efpeesików" równiutko 500 nastawiony najbardziej na celność.

Widzę że muszę zaopatrzyć się w dobry szkielet :/.

Jak kupię szkielet to zrobię dla potomnych eksperyment na tym od cymki : D.

A jak z zębatkami ? Bo zębatki od cymy z kałaszków były naprawdę niezłe, a jak z tymi ?

Rozumiem że to chiński standard, ale chińskie zębatki innym chińczykom nie równe.

Link to post
Share on other sites

Wszystko powyżej M120 w stokowych szkieletach v2 niestety prędzej czy później (w granicach 10,000 strzałów) kończy się ich pęknięciem. Osobiście jestem po trzech latach użytkowania M125 później M120 na szkielecie A&K - nadal wszystko OK. Takie same szkielety u brata oraz dwóch kolegów na M130 i M140 popękały (mniej lub bardziej) w granicach 6k-10k strzałów w przeciągu jednego sezonu. Jeśli ktoś ma pieniądze i lubi dłubać to kupi sobie kolejny tego typu szkielet i go wykończy. Nie taki zły pomysł jeśli nie wystrzeliwujemy całego worka 4000 kulek co 2 tygodnie. Nie uważam więc by była potrzeba mieć więcej fpsów niż da M120, można się pobawić z zespołem cylindra i z niego wyciskać fpsy. W lesie i tak trudno kogoś trafić oraz mieć pewność tego trafienia. Większe fpsy mają dla mnie sens rzeczywiście, tylko i wyłącznie w snajperkach, które zostaną doprowadzone do airsoftowej perfekcji.

Edited by Fedajkin
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...