Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

tred211

Użytkownik
 • Content Count

  311
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

2,196 profile views
 1. Prawda jest taka, że nowa replika nie markowa też wymaga ingerencji. Najczęściej gumka, lufa, okablowanie, batka. I do tego wychodzą jeszcze fabryczne mankamenty. Mało jest tematów na forum, że coś nie działa i potem większość pisze, żeby wysłać na gwarancję jak replika nowa a i tak potem nie działa. Używana, zależy od kogo się kupi. U mnie w teamie, a jest 13 osób a drugie tyle się przewinęło przez te lata, tylko dwie osoby kupiły nòwki.
 2. No z tym namawianiem żeby 13-14 latkowie umawiali się na strzelanie to słaby pomysł. Mimo wsytko ASG >18 (co prawda nie jest to usankcjonowane prawnie ale...) W Poznaniu naprzykład jest osoba, która organizuje dla takim młodych airsoftowców strzelania. Daje tym samym dobry przykład i uczy podstaw airsoftu. Sam widziałem osobiście jak tłumaczy zasady i pilnuje, żeby wszystko było ok na jednej z sobotnich strzelanek gdzie udział brali stali "starzy wyjadacze". Poszukaj raczej takiej incjatywy. U nas w teamie jest osoba która m 17 lat i strzela się z nami od 11 roku życia, ale ty
 3. Sprawdź tylko czy ta komora też ma dwie średnice wewnętrzne. Jest taka opcja, że na całej długości, tam gdzie porusza się dysza. jest jedna średnica. Ten problem najczęściej właśnie wtedy występuje w połączeniu z taką włsnie komorą i mosfetem AB.
 4. Jeśli chodzi o brak chrono niejeden się na tym przejechał. Jest tak, że jak ma się bardzo mocno uszczelniającą głowicę tłoka, to nastepuje spadek fps. Dzieje się tak, ponieważ podczas cyklu w cylindrze brakuje powietrza w wyniku ciasno siędzącego oringa a otwory wentylacyjne nie są wstanie przepuścić odpowiedniej ilości powietrza. Nie przejmuj się zbytnio idealnym brakiem szczelności. Dopiero pomiar na chrono daje rezultat. Edit: długość dyszy ma znaczenie przy podawaniu kulek, lub usczelnianiu się dysza-gumka. Zmieniłeś komorę i są dwie opcje. Podwija się kołnierz gumki i podczas pier
 5. Ok. Dzięki za wyjaśnienie tematu. :icon_razz2:
 6. Ludzie co z wami jest nie tak? Ferduu robi takie zestawy pod repliki m16 i pyta czy w każdej marce jest tak samo. Ja pytam go (i tak muszę wysłać priva bo jak do tej pory, prowadzę polemikę nad wyższością kury nad jajem itp), czy jest wstanie zrobić łoże do m16, skoro robi elementy w drewnie do m16. Kopcik, nawet tego nie skomentuje.
 7. Generalnie Ferduu rozwiał moje wątpliwości podając link do strzelania z ostrej. Ja się do tego ustosunkowałem dodając "chyba, że się mylę" i ponawiając pytanie o łoże o m14 , dlatego że skoro kolega bezproblemowo robi elementy z drewna do m16, to dlaczego nie mógłyby zrobić do m14. Co do treści tematu wiem, że jest o kompatybilności różnych marek replik m16, w stosunku do możliwości wykonania elementów drewnianych. Mogłem oczywiście założyć osobny temat, napisać priv, ale pytanie o łoże m14 w tym temacie było najszybsze. Dla mnie ta polemika powinna się skończyć na poście nr. 11 A
 8. Kopcik widzę, że masz straszne parcie na nabijanie postów. Oczywiście, że da radę zrobić wszystko przy odrobinie samozaparcia. Nawet wystrugać sobie takie łoże nożem plastikowym z baru mlecznego. Moim głównym pytaniem było o zrobienie łoża do m14 przez kolegę Ferduu a nie zapędy o koszerność replik. (No ale nabijacze postów szybko podchwycili temat i jaaaaaazda z nim)
 9. Generalnie są to tzw warjacje posiadaczy tych egzemplarzy. Nawet chyba mp5 widziałem w drewnie.co do m16 seryjnie nie kojarze, żeby to było robione, chyba że się mylę. Owszem nie o to chodzi w temacie. Pytanie czy da radę zrobić łoże do m14?
 10. I jeszcze jest faza w komorze. I to jest cała tajemnica usczelniania się różnych komór i dysz. Czasem jak jest jakiś defekt komory (właśnie w miejscu gdzie znajduje się kołnierz gumki), albo ta faza w komorze jest za mało ścięta w stosunku do gumki, albo gumka ma kołnierz pod innym kątem, albo ma kołnierz za gruby, albo ........ itd są potem problemy. Dobrym przykładem swego czasu były komory A&K, gdzie gumki były bez kołnierza i wspomnianej fazy w komoerze też nie było. Magicy serwisanci pocili się żeby wepchnąc tam gumkę systemu TM ale z marnym skutkiem. Replika pluła kulkami zapycha
 11. Nie kojarze żeby m16 było w drenie kiedykolowek robione. Chyba, że protoplasta AR10 http://www.gunpics.net/usa/ar10/ar10.html A jakby wyglądało zrobienie łoża do m14?
 12. Chopie jak nie wiesz o co chodzi z "fazą" oddaje do serwisanta, albo dalej kombinuj w zaciszu domowym. I ta druga opcja chyba wyjdzie Ci nawet na dobre, bo się nauczysz raz a pożądanie. Przeanalizuj budowę komory, dyszy i gumki. Wyciągnij z tego wnioski i napisz, w jaki sposób najbardziej efektownie, według Ciebie uszczelniała się cały układ, a reszta to potwierdzi bądź nie.
 13. Co najmniej dziwny temat. To ja mam pytanie. Jak mam zrobić sobie cherbatę?
×
×
 • Create New...