Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bateria i inne pytania


Recommended Posts

Witam ,

Jestem posiadaczem nowego karabinu rk-02 boyi i mam pytanie ile mam ladować baterię??

Bateria posiada 9.6v 1200

Ładowarka 9.6 950.

Ile czasu mam ładować ją bo już jest rozładowana od nowości?? i ile musze potem razy to zrobić przed strzelanką?A drugie pytanie gdzie się reguluję gumke hop up? ;)

Link do broni z aukcji.

http://gunfire.pl/product-pol-1152190089-RK-02.html

Link to post
Share on other sites
Po pierwsze: to nie jest broń.

 

No ja cię kurka przepraszam bardzo:

 

Jeśli na WMASG.pl widnieje gdzieś określenie "broń", to zostało ono użyte jedynie dla wygody i utrzymania klimatu całej zabawy.

 

Po pierwsze odzywaj się jak masz coś mądrego do powiedzenia.Po drugie nie dość,że nic nie wnosisz do tematu to jeszcze popełniasz błąd.

 

 

Co do ładowania,musisz nam powiedzieć jaka cyfra widnieje obok napisu mAh.Podejrzewam że powinieneś ładować ją w granicach 5-7 godzin.Najlepiej jednak jak najszybciej zaopatrzyć się w ładowarkę mikroprocesorową,chociażby starego i dobrego Batimexa do pakietów NiCd NiMh.

Link to post
Share on other sites

To by oznaczało, że tą batkę powinno się ładować mniej niż 2 godziny. A z czymś takim się pierwszy raz spotykam w stockowej ładowarce więc w takim razie nie dam rady pomóc, bo nie chcę wprowadzić w błąd. Jeśli chcesz, to zastosuj się do instrukcji obsługi (albo napisz do sklepu, w którym kupiłeś, co poradzą).

Link to post
Share on other sites

t=(1,4*C)/I

 

t- czas[h]

C- pojemność akumulatora [mAh]

I- prąd ładowania [mA]

1,4- stały współczynnik

 

na twoim przykładzie:

 

masz baterie 9,6 V 1200 mAh

ładowarka Output --> 9,6 V 450 mA

 

t=(1,4 * 1200)/450

t=3,(7) h ~ 4h <--- tyle godzin muszę ładować baterię .

 

--

 

To jest teoria... najlepiej zastosuj się do instrukcji bo kazda bateria ma inaczej

Edited by Kemonator
Link to post
Share on other sites

Aha.. rozumiem nie wiem jak ,ale mój kumpel wyliczył ,że 2h i 40min bo podzielił 1200/450.. Jak mówicie ,że 4h to tak zrobię jeszcze poszperam w tej chińskiej instrukcji.A z hop up-em .. to w tym zamku jest śrubka na takich szynkach i to się przesuwa odkręcając tak? i wtedy się reguluje?

Link to post
Share on other sites

Yhym ja myślałem ,że ta gumka to jest przy wylocie kulki :P .. no nie ważne już troche obczaiłem ;p.Baterie jutro 4h podładuje i właśnie jak podładuje to mam rozładować ją i tak 4 razy aż do 1 strzelanki? i po kazdej strzelance się konserwuję broń? chodzi o smarowanie tego otworu gdzie podaje kulki do środka?

Link to post
Share on other sites

Akumulator nie wymaga przygotowania przed pierwszym używaniem. Naładuj go przez 4 godziny, a później śmiało używaj. Jak Twoja replika przestanie już na nim strzelać, to znowu go naładuj, itd.

 

Nic nie konserwuj, a już na pewno nie psikaj nic do tego otworu (podajnika). Jedyne, co możesz osiągnąć, to pogorszenie zasięgu i celności poprzez zapaćkanie gumki hop-up.

Link to post
Share on other sites

Aha rozumiem .. czyli po co wogóle w instrukcji napisali ,żeby tym płynem konserwować.Aha rozumiem karabin już się ładuję ;) a jeszcze takie pytanko jak otwieram górną pokrywę by zamonotwać baterie to jest taki "drut" na którym jest sprężyna i to odpowiada za naciąganie tego zamka gdzie się reguluje hop-up no i jak zdejmuję tą pokrywę to mi to wystrzela i musze wkładać znowu.. nie wiem czy to tak jest w tej serii czy to wada?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...