Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Maska pod kominiarką


Recommended Posts

UWAGA!

PRODUKT NIE JEST PRZEZNACZONY DO WYKORZYSTYWANIA PODCZAS GIER TAKTYCZNYCH/WOJENNYCH/ASG.

Użycie okularów/gogli w grach taktycznych/wojennych/ASG stanowi wykorzystanie produktu niezgodnie z jego przeznaczeniem, zaś nabywca czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. Wszelkie uszkodzenia produktu powstałe w związku z takim jego użyciem nie stanowią podstawy do reklamacji (OSTRZEŻENIE: próby strzelania z 2 metrów replikami ASG wykazały, iż na skutek uderzenia kulki mogą pojawić się wgniecenia lub rysy na szkłach, może również dojść do uszkodzenia oprawek czyniącego produkt niezdatnym do jakiegokolwiek użytku).

Producent ani sprzedawca (KRAKMAN s.c.) nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia produktu powstałe w związku z wykorzystywaniem do w trakcie gier taktycznych/wojennych/ASG.

Producent ani sprzedawca (KRAKMAN s.c.) nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody na osobie lub w mieniu powstałe w związku z wykorzystaniem produktu podczas gier taktycznych/wojennych/ASG.

 

 

Ja bym tego nie brał kup normalną maskę siatkową z drutu i tyle... Zresztą u Krakmanów mało co gwarantuje Ci bezpieczeństwo. Ta informacja zaczęła się pojawiać po tym jak sprzedawali podróbki okularów guardera którę nie wytrzymywały 500 fpsów...

Link to post
Share on other sites

A taka maska z drutu wejdzie pod kominiarkę czy będzie głupio wyglądało?

Jeśli chodzi o replikę, dokładnie o cm028. To czy z tego sklpu moge kupować spokojnie, czy też mam podejrzewać, że to jakaś podróba?

 

Co Do maski to ci nie odpowiem, ponieważ nie lubię nosić czegoś pod kominiarką :)

 

Co do repliki - nie martw się, cm028 dojdzie do ciebie szybko, będzie nówka i będzie super replika jeśli trochę przy niej popracujesz :)

Link to post
Share on other sites

UWAGA!

PRODUKT NIE JEST PRZEZNACZONY DO WYKORZYSTYWANIA PODCZAS GIER TAKTYCZNYCH/WOJENNYCH/ASG.

Użycie okularów/gogli w grach taktycznych/wojennych/ASG stanowi wykorzystanie produktu niezgodnie z jego przeznaczeniem, zaś nabywca czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. Wszelkie uszkodzenia produktu powstałe w związku z takim jego użyciem nie stanowią podstawy do reklamacji (OSTRZEŻENIE: próby strzelania z 2 metrów replikami ASG wykazały, iż na skutek uderzenia kulki mogą pojawić się wgniecenia lub rysy na szkłach, może również dojść do uszkodzenia oprawek czyniącego produkt niezdatnym do jakiegokolwiek użytku).

Producent ani sprzedawca (KRAKMAN s.c.) nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia produktu powstałe w związku z wykorzystywaniem do w trakcie gier taktycznych/wojennych/ASG.

Producent ani sprzedawca (KRAKMAN s.c.) nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody na osobie lub w mieniu powstałe w związku z wykorzystaniem produktu podczas gier taktycznych/wojennych/ASG.

 

 

Ja bym tego nie brał kup normalną maskę siatkową z drutu i tyle... Zresztą u Krakmanów mało co gwarantuje Ci bezpieczeństwo. Ta informacja zaczęła się pojawiać po tym jak sprzedawali podróbki okularów guardera którę nie wytrzymywały 500 fpsów...

 

Super. Też mam coś podobnego w instrukcji do gogli Bolle X800, Locust Revision. No i do moich ESS Crossbow też coś takiego dodali. To zwykły tzw. "tyłkochron" dla sklepu. Oczywiście powinno się nosić okulary/gogle z atestem,ale kto Ci da atesty na chińską maskę.. ;)

Ktoś kiedyś opisywał tą maskę i mówił,że jest ok,ale pod kominiarką bym tego nie nosił. Okulary/gogle będą bardziej parować.

Link to post
Share on other sites

Mam i posiadam taka maske. Przerobilem kilka typow masek i jak dla mnie najlepsza okazala sie najtansza maska z pseudoplastiku(cos pomiedzy plastikiem a guma). Taka jak ta http://www.taiwangun...-black-acm.html Zaznaczam i gram w Irlandi gdzie limit wynosi 328 fps. na 0,2 (1 Jule)

 

Co do masek typu stalker to maj swoje zalety i wady. Glowna zaleta jest to ze maska zapewna dobra ochrone dolnej czesci twarzy do tego pozwala swobodnie oddychac i nie zniksztalca mowy. Wada tego typu maski jest to iz trudniej sie w niej celuje, ciezko przytulic sie do kolby do tego ciezko dobrac do niej google lub okulary.

 

Coprawda maska ACM wymagala modyfikacji w postaci nawiercenia dodatkowych otworow wentylacyjnych i dociecia ale za to idealnie zgrywa sie z moimi X800. Maska ta jak dla mnie daje wystarczajaca ochrone do tego jest lekka. Cena jak dla mnie to ostateczny wariant do rozwazenia gdyz najpierw testowalem drozsze maski a potem trafilem na ta najtansza

Link to post
Share on other sites

To w takim razie co proponujecie dać pod kominiarkę aby to jakoś chroniło, bo sama kominarka dużo nie da (coś tam napewno, ale...)

Do CQB to ok jakaś maska, a do lasu ?

 

Co do lasu - twój wybór... Ta Maska też może być oczywiście dobrym wyborem, ale po co ci kominiarka. (chyba że lubisz nie będę się wtrącał)

 

Ja do lasu ci polecam samą maskę albo zwykłą chustę, sam używam przyciętej do kwadratu siatki maskującej która noszę jak arafatke lub typu "na araba" jesli chce byc mniej widoczny jak gdzieś leżę :icon_smile: Dodam, że nieraz dostałem z broni 400fps (raz może se snajperki debila z 20metrow 500fps...) i nic nie zostało, mało co czuć oprócz tego debila co mi z 20metrow przypeprzyl ze snajperki :P Ale pozatym jeśli nie masz takich uhm "nieodpowiedzialnych" ludzi to zwykła chustka ci wystarczy :)

Edited by Kemonator
Link to post
Share on other sites

Ta maska z Tajwangun, jest OK, ale w stosunku do maski siatkowej zwiększa ryzyko parowania gogli/okularów.

Jeśli założysz maskę, to po jaką cholerę Ci kominiarka, żeby jeszcze mocniej parowało? Do ochrony szyi wystarczy Ci arafatka, szal sorgo albo najzwyklejsza bandama.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...