Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

jakie kable do mp5 galaxy?


Recommended Posts

Mały odkop, ale wakacje to wakacje - dawno nie zaglądałem, a może komuś się przyda:

 

Modelarskie kable są jak najbardzie wskazane. Zestawy są, powiem brzydko, dla frajerów przez wręcz horrendalne ceny w porównaniu do metra dobrego modelarskiego kabla! Jeżeli tylko potrafisz odizolować kabel, lutować lutownicą w stopniu podstawowym i posługiwać się koszulkami termokurczliwymi to nie ma lepszego rozwiązania niż zrobić to samemu. Nie musisz naciągać kabla, martwić się jak poprowadzić je w body - co producent miał na myśli robiąc: "ten łuk kablem za bezpiecznikiem" itp.

 

Tu masz linka do galerii z moją MP5 Galaxy: http://airsoftphotos.net/album/reportage/249565

 

Mam trzy repliki, każda ma już nowe okablowanie, a dla Galaxy jest to wręcz niezbędne: kable wewnątrz body są bardzo cienkie, łączone na bardzo kiepskie wsuwki, a sposób ich prowadzenia wydłuża długość całej instalacji co najmniej dwukrotnie!

 

Zlikwiduj bezpiecznik, włóż baterię odwrotnie niż w oryginale (złączką w kierunku kolby) - a wtedy połączenie GB z baterą staje się proste i oczywiste. Galaxy ma GB V3 więc nawet nie musisz go otwierać, żeby dostać się do styków spustu.

Edited by alex51
Link to post
Share on other sites

Bezpiecznik to bubel, nie ma opłacalności montowania.

Dokładnie tak, wspominałem o tym - złącza bezpiecznika i sam bezpieczik stanowi dodakowy opór co przy dużych prądach jakie tam idą dają spore spadki napięcia co zmniejsza ROF oraz szybkość reakcji na spust. Dodatkowo złącze bezpiecznika może być kolejnym miejscem gdzie jest problem ze stykiem - im jest ich mniej tym lepiej! A jak już grzebierz przy instalacji to wymień wszystkie złączki na T-Deans, pewniejsze niż Tamya, lutujesz zamiast zaciskać, są wielokrotnego użycia (możesz je użyć póżniej do innej repliki) no i są przewidziane na większe prądy (do 30A, chwilowo do 50A), a ich rezystancja jest naprawdę niewielka (złocone styki).
Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...
  • 2 weeks later...

Odświeżam, bo minęły 2 tygodnie bez odpowiedzi ;)

Jak z tą długością kabli? Po pół metra, żeby mieć w zapasie powinno być OK, prawda?

Chciałbym się jeszcze spytać jak wygląda sprawa z tymi konektorami. Jeśli chciałbym zrobić te T-Deans o których pisał Aleks (2 lata temu, bo 2 lata temu, ale przecież nic się raczej nie zmienia...) to co dokładnie powinienem kupić? Rozumiem, że tylko wtyk męski i żeński, koszulki termokurczliwe, żeby ukryć lut i to tyle, prawda? Czy Redox Beta potrzebuje specjalnej przejściówki na taki wtyk?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...