Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

W poszukiwaniu ładowarki mikroprocesorowej...


Recommended Posts

Witam! Poszukuję ładowarki mikroprocesorowej, która miała by również funkcję rozładowywania. Od razu

informuję, że nie szukam uber sprzętu z 500 zł i właśnie tu rodzi się moje pierwsze pytanie. Czyda się znaleźć taką ładowarkę za nie więcej niż 120 zł(oczywiście jeśli miała by ona kosztować 5 zł więcej to jest to do zaakceptowania)? Szukałem ładowarek, ale w gąszczu profesjonalnego nazewnictwa(elektrykiem jeszcze nie jestem, chociaż babci raz telewizor naprawiłem) się pogubiłem. Kolejną rzeczą jest to, że moja batka ma małe wejście(nie wiem jak się to profesjonalnie nazywa) i nie widziałem, za dużo ładowarek z takim wejściem, czy może da się później jakoś przerobić wejście(oczywiście też za przyzwoitą cenę).

 

Znalazłem coś takiego:http://www.taiwangun.com/akumulatory-i-ladowarki/ladowarki/ladowarka-rozladowywarka-procesorowa-do-akumulatorow-o-napieciu-od-2-4v-do-12v-mw.html

 

Z tego co przeczytałem wynika, że ta ładowarka pasuje do mojej batki (NiMH) ale czy wtyki będą do siebie pasowały i po co tam tyle kabelków?

 

Mam również pytanie odnośnie samej batki, czytałem gdzieś, że bateria nie powinna byś rozładowywana poniżej pewnego napięcia - czy to prawda a jeśli tak, to jak sprawdzić napięcie?

 

Wiem, że zadałem masę pytań ale jestem kompletnie zielony w kwestii baterii i ich ładowania więc proszę o wyrozumiałość z Waszej strony.

Link to post
Share on other sites

Ta ladowarke to sobie odpusc. Moge polecic Turnigy za okolo 140zl+zasilscz z 30zl(jak sie znasz mozesz zrobic sam) Ma mozliwosc ładowania roznych pakietow i dziala bez zarzutow. Koncowka to kwestia kabla na mam na jednym kablu t conmec i standardowy maly wtyk. Przerobka kosztowala mnie 10zl w sklepie modelarskim.

 

Apropos ladowania i rozladowywania po prostu lepiej trzymac baterie naładowana- nie nalezy jej rozladowywac przed odlozeniem do szafki. Spadek napiecia ponizej pewnego poziomu jest niebezpieczny z tym ze ładowarki(dobre ) nie rozladowuja pakietow Ni Mh calkowicie.

Link to post
Share on other sites

Na Gunfire pojawił się ostatnio klon ładowarki Imax B6, wypuszczany przez Redoxa.

http://gunfire.pl/product-pol-1152198678-Mikroprocesorowa-ladowarka-Redox-Alpha-V2.html

 

Gdyby nie to, że od niedawna mam już Imaxa od SkyRC, to pewnie skusiłbym się na tego Redoxa w związku z jego ceną. Zwłaszcza, że jutro mają mieć ciekawą promocję, co pozwoli obniżyć realny koszt ładowarki. Do niewątpliwych zalet ładowarek tego typu na pewno należy fakt, że ładują i rozładowują wszystkie rodzaje ogniw używanych w naszym hobby.

Link to post
Share on other sites

W stu procentach popieram Logana. Sam zaczynałem od batimexa, po pewnym czasie nimh zaczął niedomagać, najprostszą rzeczą było więc kupno lipola, bo są bardzo wydajne przy rozsądnej cenie. A przecież można było kupić od razu ładowarkę z balanserem zamiast babrać się miesiąc ze sprzedażą Batimexa i stracić połowę wartości ;) Tak więc kup to co poleca Logan + zasilacz 12v 5A z allegro za 25zł, zmieścisz się w Twoim przedziale cenowym i będziesz o niebo bardziej zadowolony.

 

A bateria będzie rozładowana w momencie, gdy nie uciągnie repliki :icon_lol: Po strzelance nie zostawiaj jej w takim stanie tylko od razu naładuj na raz następny.

Link to post
Share on other sites

Do wielu firm wypuszczających na rynek swoje klony "Imaxa B6" nie są dołączane zasilacze (podobne do tych od laptopów, itp.). Aby móc używać ładowarki musisz więc mieć zasilacz o odpowiednich parametrach.

 

Co się tyczy balansera, podczas ładowania ogniw litowych (np. LiPo) dość ważne jest, aby utrzymywać podobne napięcie wszystkich ogniw akumulatora. Wiele akumulatorów tego typu ma więc specjalny, dodatkowy przewód, który po podpięciu do ładowarki umożliwia jej odczytywanie napięcia poszczególnych ogniw i odpowiednie balansowanie go.

Link to post
Share on other sites

A jaki masz akumulator? Pisałeś, że NiMH, ale nie podałeś napięcia.

 

A zresztą:

Akumulatory 8,4V nie powinieneś rozładowywać do poziomu niższego niż 7V.

Akumulatory 9,6V - nie mniej niż 8V.

 

Po prostu w przypadku NiMH, minimalnym napięciem jest 1V na każde ogniwo.

Link to post
Share on other sites

Taki zasilacz: http://www.rc-team.pl/zasilacz-sieciowy-12v5a-p-19570.html

 

Logan nie wiem, czy to są kolny IMAXA.Po prostu wsio jest robione w jednej fabryce i przebrandowywane na potrzeby konkretnego odbiorcy. Coś jak z latarkami, o których gdzieśtam pisałeś ;)

 

Punkty krytyczne z tego co pamiętam to około:

NiCd - 0,8V – 0,9V.

NiMh - ok 0,7V

Link to post
Share on other sites
Logan nie wiem, czy to są kolny IMAXA.Po prostu wsio jest robione w jednej fabryce i przebrandowywane na potrzeby konkretnego odbiorcy.

Być może - gdzieś nawet był na forum temat temu poświęcony. Nie znam sprawy dokładnie więc stwierdziłem, że najbezpieczniej pisać "klony" :icon_smile:.

 

Jeśli chodzi o napięcie końcowe rozładowywanego pakietu, to będę tkwił przy swoim, bo zawsze się do tego stosowałem i na akumulatory nie narzekam. Nawet w instrukcji od mojego Imaxa jest adnotacja:

"Końcowe napięcie rozładowania: 0,85V/ogniwo (NiCd); 1,0V/ogniwo (NiMH)"

 

Dlatego według mnie (i jak widać nie tylko), końcowe, bezpieczne napięcie rozładowanego pakietu NiMH 9,6V, to 8V.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...