Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ochrona twarzy by King Arms


Recommended Posts

Witam,

Czy ktos z was, albo moze jakis wasz znajomy, spotkal sie z maska "neoprenowa" firmy King Arms i moze sie na jej temat wypowiedziec?

Powaznie sie zastanawiam nad jej zakupem, gdyz w przeciwienstwie do masek paintballowych wyglada w miare "normalnie" i jest chyba dla nich ciekawa alternatywa.

 

KingArmsneoprenemask.jpg

 

Najbardziej zastanawia mnie wygoda i oddychanie twarzy przy temperaturach powiedzmy 25 stopni.

 

Dzieki

Link to post
Share on other sites

Co prawda nie posiadam tej maski, ale nieco innej, rowniez neoprenowej, uzywam jako oslony przed zimnem podczas jazdy na snowboardzie/nartach. Wrazenia z uzytkowania niezbyt ciekawe. Para wodna z wydychanego powietrza skrapla sie na masce przez co cala twarz jest pozniej mokra. Tak to wyglada zima, wole nie myslec jak niewygodne to musi byc latem kiedy dochodzi jeszcze intensywne pocenie sie twarzy.

Link to post
Share on other sites

Neopren ma wlasciwosci izolacyjne, nie przepuszcza wody (jest stosowany do produkcji woderow dla wedkarzy- dla niekumatych takie wysokie gumowce ;) )

 

izoluje od otoczenia, izoluje termicznie, czyli bedziesz sie pocil jak jasna cholera :P

Link to post
Share on other sites

ja używam podobnej maski...nawet w avatarze jestem w niej :D

są różne wersje tych masek niektóre nie są pełne inne połączone z różnymi materiałami np siateczką...

ja mam półmaske z samego neoprenu i wcale sie nie poce w tym

 

Przejdź sie do jakiegoś sklepu motocyklowego i przekonaj sie jak to wygląda i jak sie nosi na żywo

 

pozdrawiam Zamrok

Link to post
Share on other sites

No wlasnie prawde powiedziawszy mysle tylko o takiej polowce, tj od nosa do szyi.

Nie wiedzialem, ze takie cuda mozna w sklepie motocyklowym dostac, chyba nawet taniej wyjdzie jak bawienie sie w sprowadzanie z Hong Kongu.

Link to post
Share on other sites

 

Jak opis przedstawia: "neoprenowa maska osłaniająca twarz przed wiatrem i mrozem" to chyba nie jest za dobra na ciepla pogode.

 

Pewien znajomy z forum (:wink: ) podsunal mi link z tym oto rozwiazaniem:

 

http://www.rangershop.pl/product_info.php/...roducts_id/2414

 

ale juz sam zaczynam zastanawiac sie, czy jest sens bawic sie w neopren...

Link to post
Share on other sites

 

Jak opis przedstawia: "neoprenowa maska osłaniająca twarz przed wiatrem i mrozem" to chyba nie jest za dobra na ciepla pogode.

 

Pewien znajomy z forum (:wink: ) podsunal mi link z tym oto rozwiazaniem:

 

http://www.rangershop.pl/product_info.php/...roducts_id/2414

 

ale juz sam zaczynam zastanawiac sie, czy jest sens bawic sie w neopren...

A czego sie niby spodziewasz po tej masce king arms czy takiej, o ktorej mowil zamrok? To sie praktycznie niczym nie rozni. Material jest ten sam. W tych snowboardowych nie ma zadnych ocieplajacych dodatkow itp.

Link to post
Share on other sites

Ja też wtrącę swoje 4 grosze...

Otóż jednym z najpopularniejszych zastosowań neoprenu są skafandry dla płetwonurków:) głównym założeniem jest właśnie ochrona termiczna- siedząc w takim skafandrze na słoneczku można się wręcz ugotować:)

Jeśli chodzi o maskę na twarz-- z pewnością będzie w niej bardzo gorąco, szczególnie jeśli pytasz o używanie w temp. 25 stopni C. Poszukaj modeli z cienkiej warstwy neoprenu i z malutkimi otworkami na wysokości ust (zobacz w sklepach alpinistycznych i narciarskich) - ponieważ nie przepuszcza wilgoci, nie masz co myśleć o oddychalności- bez otworków para wodna którą wydychasz osadzi się na masce i będziesz miał ją mokrą :wink: (z otworkami i tak będzie się osadzać, ale trochę mniej :) )

Mimo to uważam, że warto ją wypróbować, bo jest to z pewnością dobra ochrona przed udeżeniem kulki.

Kwestia to wybór odpowiedniego modelu:)

Życzę powodzenia w poszukiwaniach!

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

...jako użytkownik maseczki neoprenowej powiem tak:

nie ważne czy na twarzy bedziesz miał neopren czy cienką kominiarke...i tak twarz sie poci...

ja nie odczuwałem jakiejś większej różnicy przy stosowaniu tego i tego

 

zaletą maski z neoprenu jest to że kulka trafiając w twarz nie czyni skórze krzywdy i nieco bardziej niż kominiarka zmniejsza ból no i zakładanie i zdejmowanie trwa sekunde....

 

co do tej maseczki ze zdjęcia to faktycznie akurat ten model (tzn maska pełna i bez otworków w okolicy ust) nie jest najlepszym rozwiązaniem do asg i na 100% bedzie w niej za gorąco i na 100% zaparują w niej gogle----istnieją jednak półmaski z otworami w okolicy ust lub zamiast otworków posiadające siateczke z materiału i te spokojnie można stosować bez obaw że bedzie w niej za gorąco---są też półmaski gdzie neopren jest tylko na policzkach i w okolicy nosa a reszta jest z przewiewnego materiału....do wyboru do koloru :D

 

neopren jest dobrym izolatorem termicznym w obie strony tzn że jeśli temperatura ciała nurka w takim kombinezonie wynosi 36.6C a temperatura wody 18C temperatura powietrza bądź wody między kombinezonem a ciałem bedzie oscylowała w granicach temperatury ciała nurka (jeśli temperatura ciała sie podniesie to i temperatura przestrzeni między nim a warstwą neoprenu sie podniesie) podobnie sprawa wygląda jeśli temperatura otoczenia jest wyższa niż temperatura ciała nurka tyle że 36C między ciałem a kombinezonem gdy na dworze jest powiedzmy 30C to zdecydowanie sahara :D

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Moi rodzice jezdza na motorku wiec mam taka maske w domu i sam uzywam jej jezdzac na nartach :) tyle, ze nie dokladnie taka jak ta z allegro :) nie powiem jakiej firmy bo nie chce mi sie jej teraz szuakc ^^ tak jak mowili przedmowcy, twarz sama z siebie nie poci sie specjalnie, ale odklada sie to co wydychasz i od tego moze zrobic sie goraco :P mam w domu tez kominiarke z tego materialu ale z racji tego, ze mam na glowie dredy to dla mnie odpada ^^ a szkoda bo bardzo fajna rzecz :P

 

EDIT:

 

pict00011rd.th.jpg

 

Tutaj wersja zimowa :P nie jest to co prawda taka maska jak przedstawiana w temacie ale ja uzywam czegos takiego ^^

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

"Neopren ma wlasciwosci izolacyjne, nie przepuszcza wody (jest stosowany do produkcji

woderow dla wedkarzy- dla niekumatych takie wysokie gumowce )

 

izoluje od otoczenia, izoluje termicznie, czyli bedziesz sie pocil jak jasna cholera "

 

mantiz

 

gumowce dla wędkarzy są robione z gumy :wink: a neopren to materiał z którego są szyte pianki dla nurków i wcale nie ma właściwości izolacyjnych( tzn. .przepuszcza wodę )pianka do nurkowania przepuszcza wodę ,ale tylko w jedną stronę co powoduje ,że cienka warstwa wody dostaje się miedzy piankę a ciało przez ,które jest ogrzewana i tam zostaje i nurkowi robi się ciepło. ale jest jedna firma ,która stosuje neopren w skafandrach suchych(nie przepuszczających wody) ale jest on specialnie prasowany i tej wody nie przepuszcza :wink:

 

nurek

 

PS :mantiz popraw błędy ;]

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Guest ELiTE HUNTER

sweety_killer Mylisz sie wodery także sie robi z neoprenu aczkolwiek izolowanego cieniutka wartstwa Gumy

 

a co do tych masek to ja zamierzam kupic .. nie do ochrony przed zimnem ale jako zabezpieczenie przez silnym ostrzałem.. napewno wygodniejsze niż plastikowe i ciezkie maski .. które zsuwaja sie z buzi i napewno tansze

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...