Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RK-05 BOYI jaki silnik?


Recommended Posts

No niby tak,w sumie lipo ma więcej "pałera",dobrze sie składa bo lipo mam pełno po 5600mah 50C ;)

 

A tak na marginesie,jak dobrze widziałem to posiadasz rk-05,czy też blokuje ci sie zamek?Tzn jak go naciągniesz i puścisz to nie odbija do końca a z góry ociera o górą obudowę?

Link to post
Share on other sites

Powiem Ci tak przy pakiecie 7,4v 25-50C 1,8Ah Nano-tech na M130 zrzerało mi 200-300mAh'ów na Hi-Capa, przy M150 na batce 7,4V 25-50C 5,0Ah zrzera mi 370Mahów, mierząc na GB Cymy z nowej serii. Według mnie powinno Ci do stocka spokojnie starczyć. Tylko pamiętaj o porządnej ładowarce.

Edited by Sedoro
Link to post
Share on other sites

Ładowarka modelarska G.T.power A6 200W w modelarstwie używam i jest strasznie dokładna.A tak wogóle to ile ten silnik ma max.amperów tzn ile pakiet musi mieć amperów,bo ten z linku ma nieco ponad 40A,nie wiem ile tam wchodzi więc pytam.Z nanotechów całkowicie rezygnuję bo sie nie opłaca,może w asg sie opłaca przy takiej małej pojemności,ale pakiet 5600mah 50C kosztuje prawie 200zł!Oczywiście chiński...Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

P.S.Fajne kałachy;) Jak wiesz jak tanio tuningować rk-05 to prosze napisz konkretne części konkretnych firm.

Link to post
Share on other sites

Pakiet nano-tech 5Ah 25-50C kosztuje na allegro 123PLN, ja tyle dałem. A najtańszym tuningiem Rk jest włożenie sprężyny M130 (około 30-50PLN), wytrzyma spokojnie, oczywiście jeżeli masz dobrze wypodkładkowane zębatki i dobrze ustawiony silnik, jak masz troche więcej $$ to możesz wstawić GB z najnowszej serii Cymy(150-200PLN).

Link to post
Share on other sites

W modelarstwie sa pakiety hardcase o zwiększonej wytrzymałości,dotego 50C ciągłego rozładowywania,ale mniejsza o to.Co do tego podkładkowania,to na czym to polega i jak sie to robi?Ostatnio jak rozebrałem gearbox,to pół godziny go do kupy składałem,bo wszystko latało,jeszcze ten bezpiecznik zębatki na sprężynie,który cały czas uciekał.Ma ktoś też takie problemy?Bo na filmikach YT widziałem,że im sie to wszystko ładnie trzyma na miejscu,czyżby używali jakiegoś specjalnego kleju czy cóś?U mnie GB trzeba składach we dwóch,bo 2 ręce nie wystarczą :D Co do tuningu,to co jeszcze kupić z tańszych rzeczy,które coś dają?Jakieś cylindry,głowice,tłoki?

Link to post
Share on other sites

Tzn.Konkretnych oczekiwań wg tuningu nie mam,tak tylko żeby "wzmocnić to co jest najdupiatsze w tej replice".A co tdo silnika bo sie nawet nie spytałem-wejdzie on do gb v3?Oryginalny jest w wersji krótkiej,ale tak dla pewności pytam.A co do tych magnesów,w sensie że przyłożyć magnes do drugiej strony gearboxa,czy do środka dać magnesy pod zębatki?Jak do środka,to jakie to magnesy i gdzie można takie kupić?Wybaczcie,że takie kretyńskie pytania zadaje,ale kompletnie nie mam o tym pojęcia.

Link to post
Share on other sites

Łożyska mam plastikowe ;) A ten stary silnik da sie jakoś podratować?Już mówie jak działa-jak włożyłem baterie 9.6V nimh,to strzelał przez jakieś 10s,z każdym strzałem słabnąc,bateria sprawna.Potem wyciągnąłem silnik i włączyłem go na sucho-działał,ale z każda sekundą obroty spadały,aż w pewnym zakresie sie zatrzymały.Wsadziłem pakiet lipo 2s 5600mah 50C,działał w modelu przez ok.minute i to samo,słabnął z każdym strzałem.Nie wiem co jest grane.Jak go kupiłem,to działało bez zarzutu przez ok.200kulek,potem zaczął sie zacinać,aż w końcu silnik w ogóle nie umiał naciągnąć sprężyny.Gość mi pisał,że do tego silnika wchodzi pakiet lipo 11.1V.Nie mam takiego pakietu,więc nie sprawdze,ale myślicie że dałoby to coś?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...