Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.121 [Desert Eagle]


Recommended Posts

Myślę nad wykręceniem repliki Desert Eagle'a, bo ma potencjał tylko trzeba go wydobyć. W tej chwili mam ok. 185 fps, szczytem marzeń jest 300+ fps (a jest to osiągalne na CM.030: www.airsoftforum.com/board/lofiversion/index.php/t187568.html), a każdy zysk jest mile widziany. Z tego co widziałem po rozkręceniu i po porównaniu ze zdjęciami, jest bardzo podobny do popularnego CM.030 (instrukcja rozkręcenia + fotki bebechów: wmasg.pl/pl/articles/show/78116, gearbox jest raczej ten sam).

 

Plan upgrade'u:

Akumulator LiPo

Przede wszystkim, żeby dobrze śmigał na mrozie (dlatego elektryk). Wg pomiarów powinien się zmieścić np. www.rc-team.pl/redox-850mah-scalony-pakiet-lipo-p-31985.html (zamówiłem i zobaczę czy faktycznie tak bez problemu wejdzie).

Jedyny problem polega na upchnięciu akumulatora i zmianie wtyku na taki typowy do CM.030/CM.121 (albo dorobię taki wtyk albo wytnę ze starego akumulatora).

Niektórzy mówią, że warto też wstawić MOSFET, ale nie widzę w tym dużego sensu, nie potrzebuję większego rate of fire.

 

Wymienić lufę na precyzyjną

Może ktoś doradzi jaką, długość ok. 150 mm - poradzę sobie z odrobinę dłuższą lub krótszą. Na razie wpadły mi w oko takie:

http://asgshop.pl/sk...dukt.php?id=928

http://asgshop.pl/sk...dukt.php?id=613

Chociaż nie wiem, czy nie lepiej byłoby od razu dać 6.01 mm, tylko nie wiem kto produkuje 6.01 mm przy długości ok. 150 mm.

 

Wymiana hop-up

Podobnie jak na zdjęciach z airsoftforum.com (link wyżej), gumka HU jest owalna, a nie okrągła :icon_neutral2: Wypadałoby ją zmienić - co byście polecili? Nie do końca wiem, jakimi zasadami kierować się przy wyborze. Jedyne o czym słyszałem, to że miękka jest lepsza do replik o mniejszym FPS, twarda - do mocniejszych, a silikon na mróz. Oprócz tego zastanawiam się, czy gumka powinna być specjalna do pistoletu, czy wejdzie taka która pasuje do każdego innego większego AEG.

 

Teflonfix

Bez większych komentarzy, poowijać wrażliwe punkty taśmą teflonową i dorzucić smaru.

 

Oprócz tego myślę nad zmianą sprężyny lub innymi poradami ze strony airsoftforum.com, ale to na samym końcu jeżeli nie uzyskam satysfakcjonujących rezultatów.

Proszę nie pisać komentarzy 'sprzedaj i kup XXX', chcę podkręcić właśnie ten model. Za sensowne rady - z góry dziękuję, jeżeli ktoś jeszcze jest zainteresowany tuningiem CM.121, będę się dzielił wrażeniami.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...