Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sprawy orgaznizacyjno nieformalne


Recommended Posts

Roger - szkoda, że ucielkiście do OPEN na ostatnich zawodach w Zielonkach nie dając możliwości zmierzenia się z ludzmi, którzy przejechali pół Polski po to by porywalizować z Wami. Junior i Lady z Warki strzelający z klamek z BB zaprezentowali tam naprawdę wysoki poziom.

Link to post
Share on other sites

Dex - weszli do OPEN z klamkami do standardu. Dwie osoby miały openówki, reszta strzelała z regulaminowych pistoletów do standardu... więc to żadne emocje.

Roger tłumaczył, że to chęć spróbowania strzelania zawodów na magazynku ładowanym 20 kulkami... no ale ja (prywatnie, żeby nie było) uważam, że uciekli przed Warką, która złoiła dupska wszystkim w standardzie :icon_razz:

 

Emocje są tam gdzie jest wysoki poziom rywalizacji :icon_smile:

Link to post
Share on other sites

Dex - weszli do OPEN z klamkami do standardu. Dwie osoby miały openówki, reszta strzelała z regulaminowych pistoletów do standardu... więc to żadne emocje.

Roger tłumaczył, że to chęć spróbowania strzelania zawodów na magazynku ładowanym 20 kulkami... no ale ja (prywatnie, żeby nie było) uważam, że uciekli przed Warką, która złoiła dupska wszystkim w standardzie :icon_razz:

 

Emocje są tam gdzie jest wysoki poziom rywalizacji :icon_smile:

 

Oj Yarlan, Yarlan :icon_biggrin:

 

Skoro Mod pozwala sobie na off-top - więc odpowiem :icon_smile:

 

Po pierwsze primo :icon_smile:. "Warka" prezentuje i zawsze prezentowała wysoki poziom czego nikt w żaden sposób nie neguje. Po drugie primo (czy secundo) :icon_smile: - skąd takie podejrzenie, że ktoś przed kimś gdzieś uciekał :icon_confused3: To były, o ile się nie mylę 19 zawody w tym sezonie, na wszystkich praktycznie wspólnie strzelamy, więc dlaczego nagle mielibyśmy zacząć unikać rywalizacji ?

 

Jest praktycznie koniec sezonu, "karty porozdawane" - więc można próbować nowych doświadczeń :icon_smile:. O startach w open mówi się już przecież od jakiegoś czasu, ale ludzie openówek nie "robią", bo niestety dotychczas o otwarciu klasy na zawodach się tylko mówiło.

Po co składać klamkę do open, kasiorę na różne przydasie wydawać, skoro klasy na zawodach nie będzie? Od kilku edycji zawodów ludzie (nie tylko od Nas) dopytują się, czy będzie ktoś startował w open. Co z tego, że Kusiol poskładał istne cudo, skoro postrzelać może sobie tylko na treningu, nawet członkowie Action Air Polska (Jong) kasę na części zbierają chyba nie po to, żeby klamka na półce stała?

 

Jeśli chodzi o mnie to powiedziałem, że nie 20 a 25 kulkami (przy 28 dopuszczalnych) bo tyle mi wejdzie do maga.

Inaczej przecież polecisz tor mając w magu 18 a inaczej 25 kulek. Tak się mówi, że zmiana magazynka jest szybka, ale wyznaczanie sobie miejsc zmiany magów, to podstawa planowania realizacji toru, nieprawdaż?

 

 

A żeby nie było całkiem off-topowo :icon_smile:

 

Do kolimatora też podejście mam narazie bardzo ekonomiczne :icon_smile:. Nie wiem, czy moja przygoda z open będzie dłuższa..

Więc ekonomicznie zaraz po zawodach zanabyłem cuś takiego:

 

http://www.bron-mili...oletow-622.html

 

zamontowałem pożyczony od Jacka kolimator, przystrzelałem i...

po dwóch treningach:

nie jestem w stanie powiedzieć, czy ten plastik-fantastik da radę, czy długo wytrzyma (podejrzewam, że nie bardzo) itp.

ale jestem w stanie powiedzieć, że strzelanie z "telewizorem" mi się podoba :icon_biggrin:

 

Docelowo myślę o czymś takim:

 

http://shop.ehobbyas...rrying-bag.html

 

Różnica poza wykonaniem, jakością itp. jest taka, że w pierwszym przypadku koli jest mocowany do szkieletu repliki, w drugim do ruchomego bądź co bądź zamka.

Edited by Rogerx
Link to post
Share on other sites

Nie do końca dexter, oglądałem to rozwiązanie od Rogera.

Problem z tym, że wszystko co pozwala zamontować koli na Glocka jest montowane do "szyny" na szkielecie.

Jakie rozwiązanie byś nie wybrał, będzie odstawało, a to z kolei powoduje, że nawet w "wieszaku" pistolet jest pod dziwnym kątem.

Da się wyjąć, wszystko działa, tylko trzeba kombinować z ustawieniem wieszaka.

Może gdzieś trafiłeś jakieś rozwiązanie, jak dołożyć górną szynę, by na dole nic nie odstawało?

No i oczywiście by szyna nie była mocowana do zamka, tylko do szkieletu.

 

Yarlan, też nie zgodzę się z Tobą, że chłopaki uciekli do OPEN.

Tak jak napisał Roger, pierwsza 10 w zasadzie już będzie bez zmian.

Ja miałem więcej do stracenia, bo mam w standardzie "odstrzelane" dopiero 5 startów.

A liczyliśmy na to, że może chociaż ktoś jeszcze spróbuje.

Tak jak napisał Roger i sam dobrze o tym wiesz, że OPEN to nie tylko wypasiona klamka.

OPEN to więcej kulek w magu i wygodniejsze ustawienie ładownic.

Jak widzisz, Rogera, który do niedawna zarzekał się, że OPEN jest bez sensu, teraz zastanawia się, że może jednak...

Miałem nadzieję i nie tylko ja, że jak się okaże, że klasa OPEN jest otwarta, to właśnie z czystej ciekawości ktoś spróbuje.

Ktoś musiał się wychylić i to zrobić, zrobiliśmy to my, a Ty zarzucasz nam "ucieczkę" do OPEN...

Niestety u wszystkich pokutuje wyobrażenie, że do OPEN trzeba mieć niewiadomo jaki sprzęt.

A mój start w Zielonkach pokazuje, że wcale nie.

Pomijam fakt, że wynika to trochę z mojego, że tak łagodnie się potraktuję, roztargnienia :hahaha:

Ale też był to pierwszy start na tym sprzęcie i wiem nad czym muszę popracować.

Przy okazji, wyszło kilka mankamentów technicznych na które wcześniej nie zwróciłem uwagi.

Ale to nie ma znaczenia dla tego wątku.

I nie zgrywaj proszę obrażonej księżniczki, bo doszukujesz się drugiego dna, tam gdzie go nie ma.

Na przyszły rok, trzeba przyjąć, że klasa OPEN jest.

Pewnie znowu Cragal będzie musiał się wychylić by ją otworzyć.

Wtedy znowu nam zarzucisz, że uciekamy od rywalizacji...???

Zamiast narzekać, przyjedź do Bytomia na L2, przesuń ładownice, załaduj 26 kulek i wystartuj w OPEN.

Dla Twojej pozycji w Standardzie nic to nie zmieni, a spróbujesz czegoś nowego.

Takie podejście zrozumiem.

 

A tak przy okazji.

Może by te posty, od momentu jak zaczynamy bzdurzyć o IPSC, a przestajemy dawać rady co do ekonomicznej klamki, przenieść i zmienić nazwę tematu?

Będzie to innym kiedyś łatwiej znaleźć.

Link to post
Share on other sites

Spoko, spoko - posprzątałem ;)

 

Roger, Kusiol - więc mówię jak to wyglądało z mojej strony...

 

Kragal wysłał zgłoszenie na 20 osób w standardzie! (w tym 6 osób opcjonalnie w Open).

Juniorzy, Lady z mazowsza przyjechali na zawody w nadzieji, że otworzą się klasyfikacje dodatkowe (Junior, Lady), w którychj bardzo dużo może się jeszcze namieszać, zwłaszcza, że zarówno Kaśka, Sęp jak i Jurek mają teraz szczytową formę.

 

Na miejscu okazuje się, że Kragal przepisuje cały swój skład do OPEN... W standardzie nie otwiera się ani Junior, ani Lady.

Nie posiadając wybitnych zdolności matematyczno rachunkowych można łatwo w pamięci przeliczyć, że tym posunięciem Kragal zablokował wskoczenie na drugie miejsce w rankingu GP Kaśce oraz Sępowi, gdzie Sęp by dodatkowo niebezpiecznie dla Jurka zbliżył się do miejsca pierwszego.

No i dziwnym trafem potencjalnie wygryzionymi osobami z miejsc drugich byliby Kragalowcy... W powyższych faktach nie mogę odnaleść sesnu waszych 'rozdanych kart'. Zgodzicie się chyba z tym?

 

Naprawdę przy szczerych chęciach musiał bym się mocno zmusić, by nie twierdzić iż była to ucieczka do OPEN przed utratą drugiego miejsca w GrandPrix LAA w ww kategoriach. Najbardziej to uderzyło w juniorów, którzy wyłożyli sporo kasy, przejechali pół Polski by móc ponownie stanąć w szranki z Bytomiem.

 

Ja osobiście się nie obrażam, ja lubię gdy jest duża rywalizacja i trzeba się mocno napocic żeby wygrać zawody, lubię czuć oddcech przeciwników na plecach, lubię gdy strzelcy dobrze się bawią na zawodach.

 

No a tym posunięciem, sorry chłopaki, ale pozbawiliście te zawody większości z powyższych cech.

 

 

I druga sprawa - bardziej orgazniacyjna, która mi osobiście zepsuła przyjemność z organziacji tych zawodów...

 

Jeżeli we dwóch, trzech, albo nawet te 6 osób, którym nie zależało na klasyfikacji, byście zgodnie ze zgłoszeniem wystartowali w OPEN - wszystko byłoby klar, git, miód malina. Wasze wyniki byłyby wprowadzone do klasyfikacji i nieoficjalnie podane, bo 6 osób to za mało by orgazniator otworzył klasę sprzętową - i na to się przygotowaliśmy.

 

Po to zrobiliśmy wcześniejszą rejestrację na zawdoy, po to była ona zamknięta na dwa dni przed zawodami, żebyśmy my, organizatorzy mogli prawidłowo zaplanować budżet imprezy, przygotować medale, dyplomy itp. Przygotować wszystko jak należy.

 

W momecie gdy cała ekipa uciekła do OPEN, rozwaliliście całe zawody i nie uwierzę (!) by Jacek, doświadczony zawodnik i orgazniator zawodów nie zdawał sobie sprawy z takiego posunięcia... nie uwierzę by nigdy nie planował budżetu podczas organizacji zawodów i nie uwierzę by nie wiedział ile kosztule przygotowanie pełnego zestawu nagród dla całej klasy sprzętowej... Wy chyba też w to nie uwierzycie - nie ?

 

Nie było by probleu z tym startem, jednak naprawdę, dobrze by o takich radykalnych (pierwszy raz w historii otworzona klasa) postanowieniach powiadomić organizatora przed zawodami, a nie celowo wprowadzać go w błąd.

 

I nie są to moje żale, płacze czy inne marudzenia - jest to prośba do wszystkich zawodników, by rejestrowali się na zawodach wcześniej, nie zmieniali tego w dniu zawodów oraz starali się ułatwiać organizatorom prowadzenie imprezy - dzięki czemu będziemy wstanie utrzymać wpisowe nazawody na tak (bardzo!) niskim poziomie....

 

Dla porównania, zawody palne orgazniowane na tym samym obiekcie, z porównywalną liczbą strzałów, z takim samym zużyciem materiałowym kosztują 200-300 PLN od zawodnika. Nasze zawody utrzymujemy w ryzach 20-30 PLN. Myśle, że jest to gra warta świeczki, która zdecydowanie przyczyni się do rozwoju tego sportu w Polsce...

 

No chyba, że się mylę - to prosiłbym o wyprowadzenie mnie z błędu.

 

Pzdrawiam.

D.

Link to post
Share on other sites

Czytam to, co piszecie i po pierwsze nasuwa mnie się jedna myśl - Eliasz Mordo Ty moja! w listopadzie jest zakończenie sezonu na Strzelnicy Magnum w Poznaniu i mam nadzieje ze Cię tam zobaczę!

 

Po drugie Roger i Kusiol, lubię Was chłopy, bo jesteście git funfle i nie mam nic do Was obu osobiście, ale czy Wy wiecie, jaką kampanie anty Action Air Polska, anty KNJ przeprowadził Wasz I Trener? Jak nasmrodził u Dyrektora Regionu IPSC Polska? To, co o nas pisał, co nam zarzucał, to jak potraktował nas, jako zawodników i sędziów, jak zbeształ nasze zawody, Klub i naszą Grupę, całkowicie odbiera mi wiarę w jego szczere intencje i w fakt ze przeniósł Was do Open wyłącznie dla zabawy. No chyba, że nie wiecie...

 

A jeśli wiecie, to czy naprawdę myślicie, że takiego bąka można ot tak zignorować? Nie można zignorować! A gdy ktoś Ci sadzi ciepłą kupę, na dywan tkany latami na użytek wszystkich, po czym strzela focha, że nie dostał papieru, bo tak nakazują przepisy BHP International, to trzeba mówić o tym głośno i ja to mówię! Nie pozwalam srać na Action Air Polska, Kompanię Nigdy Już, moich kolegów sędziów i strzelców! Nie pozwalam udawać, że wszystko jest cacy, bo nie jest!!!

 

Sezon obserwacji wszystkich strzelców, rozmowy z sędziami, z organizatorami imprez, z obiektywną publiką, analiza filmów z zawodów i po prostu ludzka intuicja naprawdę bardzo pokazują, wobec czyich intencji można mieć wątpliwości, a wobec czyich nie, z kim można iść na wódkę, a z kim nie, komu pomóc przy imprezie, a czyją imprezę olać…

 

Są pewne niepisane zasady, których po prostu się nie łamie, za ich złamanie traci się szacunek… To smutna prawda, która w tym przypadku doskonale się sprawdza.

 

Każdy organizator zawodów, imprez, czy cyklu rankingowego, Wam powie, że pewne zagrania nie są fair i że pewne zachowanie nie przystoi, jeśli się nie chce wyjść na buca, przed całym środowiskiem.

Wiadomo nikt Was nie zmusi byście startowali w standard junior czy lady, ale każdy też widzi, co się dzieje i wszyscy, którzy śledzą Ligę, wiedzą, kto jest najlepszy i kto wygrywa niezależnie od tego, w jakiej klasie sprzętowej by się zawody odbywały. Dlatego taki myk, że 20 osób z tego samego Klubu, przeskakuje w ostatniej chwili do nieobsadzonej Klasy gdzie tak naprawdę rywalizacji z czołówką jest Zero, musi wywoływać i wywołuje jednoznaczne wnioski.

 

Ciekawy jestem, czy wobec waszym zdaniem rozdanych kart w Rankingach LAA, na ostatnich dwóch imprezach w Bytomiu też wystartujecie jedynie w Open, w Poznaniu też? Jestem żywo zainteresowany wynikami tych zawodów.

 

Jeśli minąłem się z tematem dyskusji, to sorry, ale musiałem pewne kwestie z siebie wyrzucić.

 

Pozdrawiam

W.

Link to post
Share on other sites

Dexter, ja też specem w wygrywaniu nie jestem, ale zdefiniuj "wygrać" jeśli mogę Cię prosić.

 

Czy wygrać znaczy zdobyć pierwsze miejsce, czy wygrać znaczy w uczciwej rywalizacji być lepszym od tych którzy uchodzą za najlepszych, w jednej ustalonej formie rywalizacji?

 

Bo wiesz ja se mogę powołać Ligę Mazowieckich Wannabe GI Joe i będę w niej "wygrywał", ale czy to jest wygrywanie?

 

W boksie jest tylko jeden pas "The Ring" (w danym przedziale wagowym), mimo że najważniejszych federacji bokserskich i mistrzów świata jest 4, a pomnijszych 3 razy tyle. Jeśli więc chcę czuć się wygranym i najlepszym pięściażem świata, muszę wygrać z najlepszymi i to prosta zero jedynkowa logika.

 

IPSC ma swoje zasady, ma też swoje obyczaje, ja jestem w tym sporcie mega początkującym i mam jeszcze prawo bładzić, ale weterani tej dyscypliny, ze względu na swoje doświadczenie, nie mają tego prawa i im nie wolno wybaczać pewnych zachowań, bo to rzutuje na środowisko i robi złe precedensy.

 

tak!

Edited by Wieszak
Link to post
Share on other sites

Na początek trochę statystyki, analityki z odrobiną matematyki itp (Yarlan i Wieszak wiedzą, że to lubię :icon_smile: ).

 

Chociaż spać mi się chce, pisać mi się nie chce, zawody z palnej rano, ale kupy pod nogi tez sobie nie dam zrobić :icon_smile:

 

Ostatnie zawody w Zielonkach były 19 rundą (podkreślam - 19) zawodów w tym sezonie. Do zakończenia sezonu pozostało rund 3 (4 wliczając ostatnie zawody w Zielonkach).

Do rankingu zgodnie z regulaminem liczy się 8 najlepszych wyników, aby w ogóle zostać ujętym w rankingu trzeba zostać sklasyfikowanym w 5 zawodach rankingowych (spełniających wymagania regulaminu). A wrzucę linka, co mi tam, coby było wiadomo o czym gadam :icon_wink: :

http://www.actionair...aminLAA2012.pdf

 

Zawodnicy Kragala startowali w Standardzie w 13 rundach, w open w 1 :icon_smile:, w 5 nie startowali.

Startów jest nieco, jest z czego wybierać jeśli chodzi o najlepsze wyniki.

Z dotychczasowych zawodów do rankingu w kategorii Lady bierze się pod uwagę 11 edycji.

Do rankingu w kategorii Junior - 10 edycji.

Dlaczego tyle? Bo na pozostałych zawodach nie "otworzyła się" kategoria (czytaj nie wystartowało co najmniej 5 zawodników w danej kategorii) . Jakoś nikt z Kragala z tego powodu nie podnosił larum. A wiem ile poświęceń kosztuje młodzież wyjazd na zawody przez pół Polski. Zresztą dyskutowaliśmy kiedyś na ten temat.

 

 

Okazji do rywalizacji było wiele.Nie rozumiem Yarlan, o co Ci chodzi?

Gdyby poszczególni zawodnicy z jakichś powodów nie pojawili się na zawodach, padłyby zarzuty, że co? Że wymiękli???

 

Do końca sezonu zostały 3 rundy. Nikt nikomu niczego nie zablokował.

Sęp faktycznie byłby na 2 miejscu, ale nikt mu do tego miejsca drogi nie zamknął.

 

Odnośnie matematyczno arytmetycznych wyliczeń - że Kasia mogłaby wskoczyć na drugie miejsce w Lady - niestety nie po zawodach w Zielonkach. Do Pauliny brakuje Jej 123 pukty, wygrywając zawody w kategorii zdobyłaby 110, więc nadal pozostałoby Jej 13 punktów do miejsca powyżej (i to pod warunkiem, że Paulina startując w standardzie nie poprawiłaby najsłabszego ze swoich wyników). Proponowałbym dokonać ponownego przeliczenia (może nie w pamięci).

Zanim wysunie się jakiekolwiek zarzuty.

Prosiłbym, jeśli nie masz nic przeciwko temu o weryfikację tych obliczeń i potwierdzenie czyje wyliczenia w tym przypadku są prawidłowe.

 

A jakieś świadome , czy nieświadome nieporozumienia czy inne takie tam to ja wolę na ten przykład przy barze wyjaśniać (sport, młodzież, więc się o napojach nie wspomina).

Edited by Rogerx
Link to post
Share on other sites

Witam

A zwłaszcza Rogera, Kusiola ,Wieszaka i Dominika i wszystkich pozostałych.

 

by zawody były ciekawe i IPSC to powinny byc rozgrywane wszystkie klasy i kategorie dużo ludzi itd itd. i spełnione wszystkie wymagania od początku do końca .

co do OPEN to dwa lata temu chieliśmy strzelac w Błoniach OPEN i co....................... nie ma

 

A teraz jak piszą wyżej ludzi będzie coraz więcej , startowych też i pojawiać się zaczna coraz nowsze klamki , wynalazki i inne .

 

A tak nawiasem to zamiarujemy otworzć i klase dla COLTÓW a pomijając to Kusiol kupił sobie rewolwer i chyba Klub zakupi kilka by było i ciekawie i wesoło.

Z poważaniem

Dla wszystkich

DVC

JKL -do spotkania pod stołem :icon_lol:

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze: Semp albo SEMP. Remember! :icon_razz2:

 

To teraz napisze poszkodowany. Nie wiem i nie wnikam czemu. Nie rajcuje mnie ranking Juniorów, bo za dużo razy nie była otworzona kategoria, więc mi mnóstwo punktów uciekło. Śmieszy mnie to, że w jednym rankingu jestem 3, a w drugim bije moich rywali z kategorii o ok. 80 punktów (Jurka chyba też, bo ostatnio się z tego śmialiśmy). Mnie też to zapachniało ucieczką, ale ok., otworzyli OPEN, zawalczyli między sobą. "Jaki jest jest koń, każdy widzi" i zawody Overall mają. Osobiście do wielu osób nic nie mam. Że tak to mało politycznie powiem, gęby moją wypowiedzią sobie nie ucierajcie, ale dawno mnie przestała interesować kategoria rankingowa, bo jak mówiłem, nie otwierała się, a ostatnie zawody to już w ogóle porażka regulaminu otwierania się klasyfikacji. Juniorów jest za mało i każdy o tym wie, że tam rywalizacja jest tylko na zawodach, bo ranking nie oddaje faktycznego stanu. Co innego z Lady, ale tu czuje się mało kompetentny. Mało chętnie patrzę na OPEN, bo tam potrzeba konkretnego funduszu, a zupełnym bezsensem jest dla mnie startować w OPEN z klamą do STANDARD. Bo to chyba nie do końca o to chodzi, albo przynajmniej tak mi się wydaje.

 

Na koniec dodam, że cieszę się, że wychodzę w lutym z Juniorów i jednocześnie współczuje Jurkowi, bo coraz więcej bezsensownych sytuacji wokół tej kategorii się tworzy.

 

I utrzymujmy panowie poziom, środowisko palne z pewnych sytuacji się śmieje, bo ma z czego.

Link to post
Share on other sites

To życzę powodzenia w takich wygranych :)

 

Ja osobiście czuję wygraną wtedy gdy pokonam pewien prób, który jest dla mnie wyzwaniem. Są zawody w których czuję się wygranym na 10-ej pozycji, a i są takie w których nawet 1-wsze miejsce nie daje satysfakcji z wygranej.

 

 

No ale ja truskawki cukrem sypię....

Link to post
Share on other sites
są takie w których nawet 1-wsze miejsce nie daje satysfakcji z wygranej.

Sam to napisałeś :D. To też jest wygrana. Sport, w momencie kiedy zaczyna stawać się czymś poważnym a przestaje być zabawą polega na wygrywaniu. Z definicji. Bardzo fajnie, że czujesz się wygranym bedąc na 10 miejscu. Ale wygrany jest ten, który jest na pierwszym niestety.

 

Ale kij, jakie to ma znaczenie? Ktoś startuje dla zabawy, ktoś inny dla zwycięstwa i rywalizacji.

Link to post
Share on other sites

W ipsiku masz coś takiego jak system klasyfikacji ICS, wraz z klasami międzynarodowymi - właśnie po to byś mógł (na dużych zawodach) prowadzić rywalizację z innymi zawodnikami o podobnych umiejętnościach do Twoich.

 

Jeżeli powiedzmy na takie Cracow Open przyjeżdża czołówka top ten z mistrzostw świata - to choćbym nie wiem jak się spiął... ja, w zasadzie ktokolwiek z Polski - to i tak nie zbliży się nawet do 80% wyniku takiego typa. Ale 75% na takich zawodach jest już swego rodzaju sukcesem z którego warto się cieszyć, którym warto się chwalić.

Natomiast ten typ co wygrał te imprezę, może mieć ją całkowicie w pompie - bo w zasadzie nie miał z kim nawiązać sensownej rywalizacji...

 

Kumasz różnicę? Bo jak nie - widać musisz zacząć strzelać jakieś zawody co by załapać o co w tej rywalizacji chodzi :)

Pzdr.

y.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...