Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"zaczep" repliki do kamizelki?


Recommended Posts

Witam.

 

Panowie siedząc wczoraj tak do nocy i prowadząc konteplacje pomyślałem - czy ktoś wymyślił jakiś (i tu tkwi problem - nie wiem jak to nazwać !! postaram się opisać jak najlepiej) zaczep do repliki (głównej - powiedzmy m4) aby np. gdy nie potrzebujemy jej np wchodzimy do budynku i będziemy korzystać z krótkiej podczepiamy tam replikę a ona nam nie lata tylko dosyć mocno trzyma się np. kamizelki.

 

Jesli nie to wymyśliłem sobie że może samemu coś takiego zrobię (tylko muszę jeszcze poczekać az zamówię kamizelkę żeby dokładnie obadać jakby to mogło ( o ile jest to możliwe ) wyglądać Póki co nie wiem z czego to zrobić . Myślę władować to do molle. Jako iż będę używał M4 - jeden "zaczep" będzie trzymał prowadnicę kolby , drugi front grip .

 

Co do materiału to myślałem może... Paracord z klamrą ? Nie mam pomysłu - muszę to przemyśleć a najlepiej przetestować . Chodzi o to że chciałbym mieć możliwość SAMEMU zaczepić ją w okolice pleców - mojej lewej stronie . Będę miał na plecach MBSS / MAP i Myślałem właśnie do niego doczepić .

 

No ale nić teraz do Was pytania :

 

- co o tym myślicie?

- jakich materiałów powinienem użyć ?

- klamry ? Rzep ? (który raczej nie wytrzyma ciężaru i "łopotania" trzymanej repliki - raczej słabo bezpieczne)

- no i w końcu - może jest po prostu taki produkt?

 

Pozdrawiam

Camus

 

ps. mam nadzieje że zrozumieliście o co mi chodzi

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy zrozumiałem ale powiem jak ja to widzę.

Ale bierzesz 1punktowego slinga, zaczepiasz o replikę z tyłu, a z przodu repliki doczepiasz kawałek paracordu z klamerką. Potem przyczepiasz drugą klamrę lub jakieś metalowe kółko o pasek z tyłu, w ten sposób wystarczy przekręcić 1pkt slinga do tyłu i zapiąć klamrę o to 'metalowe kółko' z tyłu paska lub nawet kamizelki. Możesz też zapiąc klamerkę do tyłu a metalowe kółko do chwytu przedniego w replice. Jeśli 1 pkt sling będzie wystarczająco napięty, a miejsce gdzie zapinasz klamrę z kółkiem np od kluczy na pasku będzie na odpowiedniej wysokości, replika raczej latać nie powinna na plecach.

Wydaje mi się że może to zadziałać.

 

Lecz z drugiej str po co kombinować, kup 2pkt slinga, i po prostu zarzuć na plecy a potem wyreguluj rozmiar slinga tak aby się do Ciebie 'przykleił' :)

Link to post
Share on other sites

No właśnie. Interesuje mnie raczej zawieszenie jedno punktowe ew. 1pkt/2 pkt. Bo są przecież takie produkty. Chodzi mi o to że często gdy się strzelałem potrzebowałem umiejscowić replikę gdzieś na boku/plecach - STABILNIE i bezpiecznie.

 

ManiakWP - też i nad czymś takim myślałem.

 

Zawieszenie będzie u mnie szło przez shoulder pady w plate carrierze. W styczniu prawdopodobnie będę miał już PC i będę mógł coś kombinować . Na razie staram się zbierać info żeby po prostu nie kupować dwa razy :)

 

Zastanawiało mnie czy po prostu ktoś kiedyś coś takiego w sklepach widział. Zawieszenie 2 pkt chyba wydaje się najprostszym i najbardziej sensownym wyborem

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...