Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sprężynowy FAMAS od CG - regulacja hop-up


Recommended Posts

Cześć, jestem nowy zarówno na forum, jak i na scenie ASG.

 

Kupiłem od kumpla tytułowego Famasa z drugim magazynkiem za łącznie 50zł. Czytając recenzje wydaje się to mądry zakup na początek. Chciałbym kupić dużą pakę cięższych kulek (0,2 albo 0,23) oraz lunetę, by móc troszkę posnajpić (oczywiście niczego nadzwyczajnego nie oczekuję).

 

Jeżeli ktoś wie, jak się nastawia BAX w tej broni, to byłbym wdzięczny za odpowiedź.

 

Czy opłaca się kupować taką lunetę - http://www.taiwangun...zowymi-acm.html do tej broni, by w przyszłości po wymianie sprzętu móc ją przemontować?

 

Chciałem jeszcze zaszaleć i dokupić lufę precyzyjną, ale nie wiem jakiego rozmiaru szukać. Z resztą ten Famas nigdy prawdziwą snajperką nie będzie z powodu wystającego magazynka.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi!

Edited by Macors
Link to post
Share on other sites

Ten temat brzmi trochę jak próba trollowania. Przepraszam, ale do sprężynowego Famasa chcesz "Chciałbym kupić dużą pakę cięższych kulek (0,2 albo 0,23)"... To jakich do tej pory używałeś? 0.15g? Cięższe kulki do replik to 0.30g i więcej, kulki 0,2 i 0,25 to norma, bo lżejsze kulki na odległość więcej niż 20 metrów będą skręcały jak poj***ne i dobre ustawienie hop-upu do takich kulek będzie graniczyło z cudem , już nie pomijając faktu, że jak twój cel chociażby pierdnie to te kulki polecą na bok (kulka* przecież to sprężyniak).

 

Zanim kupisz lunetę to dowiedz się jakiej mocy masz sprężynę bo żeby "snajpić" efektywnie najlepiej mieć jednak niewielką przewagę w zasięgu od przeciwnika, bo i tak będzie Cię widać jak będziesz podchodził do celu, więc jeśli masz w tym sprężynę słabszą niż M120 to możesz mieć spory problem.

 

Jeśli replika którą masz jest taka jak w linku powyżej to o snajperstwie na Twoim miejscu bym nie myślał, chyba że jesteś prawdziwym ninja i potrafisz zakraść się do kogoś na kilkanaście metrów i go trafić. Karabin z linku nie ma nawet 300 fps. Poszperaj w kalkulatorach tu na forum są linki a zobaczysz jak małej mocy jest ta sprężyna.

http://forum.wmasg.pl/topic/10513-tabela-sprezyn-i-inne-pozyteczne-linki/

 

Poza tym lufa wewn. FAMASa jest dosyć krótka i tym bardziej trafić jedną kulką cel na odległość większą niż 20m będziesz miał kłopot, wystarczy że przeciwnik ma byle chińskiego elektryka (które teraz w stocku mają po 420 fps) i masz przesrane bo Ty masz max 30% szans na ubicie go zanim on puści Tobie serię.

 

Powieś sobie tego FAMASa na ścianie jako fajny dekor i pomyśl nad czymś elektrycznym co da Ci realne szanse podczas gry. Chyba że strzelasz się tylko z ziomkami o podobnym sprzęcie...

Edited by Legion665
Link to post
Share on other sites

Dotychczas strzelałem sobie kulkami 0.12, które na wietrze zamiast trafiać w cel bawiły się w jakąś pokręconą wersję gymkhany. Dopiero zaczynam z całym ASG i wszystko co powiem może być uznane za potencjalne trollowanie, którym nie jest :T

 

Aktualnie nie mam pln-ów na zakup czegoś poważniejszego. Móglbym dorwać takie coś, ale raczej długo nie wytrzyma - http://www.taniemili...m83a2-p-14.html

 

Mówiąc o chińszczyźnie, masz na myśli taniochę? Z tego co czytam wynika, że takie karabinki mają maksymalnie 250 fps, a bateria pada po kilku ładowaniach - jeżeli nie, to zębatki idą w p*zdu. Do tego czytam, że CYMY jest do dupy, a jedyny dobry model, jaki wyprodukowali to 0.28, na którego swoją drogą nie mam kasy. Uzywek nie kupię, bo to jak kupowanie kota w worku.

 

Zostaje mi na razie bieganie z tym Famasem i ewentualne ulepszenie go. Dlatego pytam, czy ta luneta za około 100zł jest warta kupna, aby w przyszłości ją przemontować.

 

PS. Zamierzam brać udział w większych strzelankach. Dopóki się dobrze bawię, nie muszę mieć super-duper-mega miniguna niczym pewien rudy szkot z filmików o ASG z jutuba.

Edited by Macors
Link to post
Share on other sites

PS. Zamierzam brać udział w większych strzelankach. Dopóki się dobrze bawię, nie muszę mieć super-duper-mega miniguna niczym pewien rudy szkot z filmików o ASG z jutuba.

To mam nadzieję, że się nie zniechęcisz wracając 5 raz na spawna nie wystrzeliwywując ani jednej kulki :)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...