Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jakie okulary na korekcyjne


Recommended Posts

To sie tak nie da.

Rozsądne wyjscie (lecz kosztowne) to zakup ess ice lub crossbow i wkładki korekcyjnej, wkładke zanosisz do optyka, dorabia szkła nowe i działa :)

 

Sam tak mam zrobione w swoich ICE i działa to (wkładka jest zamienna z ESS NVG goglami więc w to mi graj tym bardziej)

Link to post
Share on other sites

Okulary na okulary to bardzo niewygodna sprawa; da się, ale zawsze będzie coś odstawać i okulary ochronne chronić będą jedynie Twoje pingle ;)

 

Seger ma rację; wybierz albo ESS'y kup wkładkę korekcyjną i broń boże nie idź np. do Vision Express; ja załatwiłem tam nowe okularki od ręki! Koszt razem z ESS ok 500 zł

Link to post
Share on other sites

Tylko że guardery te (raczej C3 i C4) i są praktycznie niedostępne, kolejna sprawa to, że w większości sklepów są podróby ich. Bałbym się. Oczy nie odrastają.

Kolejna sprawa:

Guarder robi fajne sprężyny, gumki HU, zebatki i inne pierdoły i na tym pozostańmy lepiej;)

ESS - Eye's Safety Systems - jak sama nazwa wskazuje - zajmuje sie ochroną oczu i w tą firmę zainwestowałbym pieniądze :)

 

u mnie essy wyszły 189zł (zestaw international 3) + 110zł wkładka, która pasuje też do gogli NVG + szkła korekcyjne u optyka za kolejne 110zł)

 

 

Po opony do samochodu idziesz do Tesco czy do sklepu, który sie tym zajmuje? ;)

Link to post
Share on other sites

Wade oka którym bym celował mam -1, ale jak widze jakie są tego koszta to chyba sobie odpuszczę korekcyjne i będę pomykał w samych ochronnych celując na wyczucie hehe, nie no, ogarne replikę i zobacze jak to jest w praktyce, dzięki panowie ;)

A właśnie, jak sprawa się ma z goglami i parowaniem ?

Link to post
Share on other sites

Jakbyś chociaż zadał sobie trud pokazania jakie to masz okulary korekcyjne to odpowiedż byłaby łatwiejsza.

Moje natenprzykład doskonale się mieszczą pod bollami X800. A dzięki przepięciu zewnętrznych krawędzi szybek na kołki i złapaniu w okolicach nosa tejrze szybki trytytką nic mi nie paruje.

Acz oczywiście szukanie gogli czy okularów z wkładkami pod szkła koerkcyjne też jest sensowną metodą ( tyle że taki myk z zasady jest droższy niż nowe okulary optyczne średniej klasy.)

A że ja też mam lenia i nie chce mi się szukać to tylko przypomnę że wrzucałem kiedyś tutka jak w uvexy i-vo zamocować soczewki korekcyjne.

Miłego szukania.

A.

Link to post
Share on other sites

To sie tak nie da. (...)

Da się, przez kilka lat biegałem w tych http://gunfire.pl/product-pol-1132531989-Okulary-ochronne-bezbarwne-.html i było OK, ale jest to rozwiązanie zastępcze, tymczasowe.

(...)Seger ma rację; wybierz albo ESS'y kup wkładkę korekcyjną (...)

To jest najrozsądniejsze rozwiązanie i trwałe. Teraz biegam w ESS-sach z wkładką i jest super, tylko trzeba je założyć na około pół godziny przed strzelanką, żeby oczy przywykły do półkolistego wygięcia wkładki korekcyjnej.

Link to post
Share on other sites
http://www.sklep-gre...ducts_id/172131 sam się do nich przymierzam. Obecnie mam jakieś Bolle ale zastrzel mnie a nie przypomnę sobie jaki model, w każdym bądź razie dostosowane też do noszenia na okularach korekcyjnych (i takie info od praktyka - jak masz dobrze spasowane i dobrane to nic nie odstaje i jest wygodnie) . Co do gogli to też pośrednie rozwiązanie (czasem sam biegam w goglach, głównie jak strzelanka jest w budynku/ach). Pozostają jeszcze szkła kontaktowe ale nie każde oko je toleruje. Edited by SaintPierre
Link to post
Share on other sites

Tylko że guardery te (raczej C3 i C4) i są praktycznie niedostępne, kolejna sprawa to, że w większości sklepów są podróby ich. Bałbym się. Oczy nie odrastają.

Kolejna sprawa:

Guarder robi fajne sprężyny, gumki HU, zebatki i inne pierdoły i na tym pozostańmy lepiej;)

ESS - Eye's Safety Systems - jak sama nazwa wskazuje - zajmuje sie ochroną oczu i w tą firmę zainwestowałbym pieniądze :icon_smile:

 

u mnie essy wyszły 189zł (zestaw international 3) + 110zł wkładka, która pasuje też do gogli NVG + szkła korekcyjne u optyka za kolejne 110zł)

 

 

Po opony do samochodu idziesz do Tesco czy do sklepu, który sie tym zajmuje? :icon_wink:

 

Guarderów używam od 4 lat i wiele razy uratowały moje oko nigdy nie miałem z nimi problemu. Owszem są trudno dostępne bo zgaduje, że produkcja już została porzucona.

 

To nie kupuje sie podrób tylko oryginały :icon_razz: oponki kupiłem rok temu u mechanika, bo miał :icon_wink: w tesco sie zaopatrzam w wunderbaumy :icon_razz:

 

A tok rozumowania z nazwą mnie rozwalił kompletnie :icon_biggrin: to jak kupować mleko z mlekpolu, bo przecież w nazwie jest MLEKO więc sie tym zajmują i muszą być w tym dobrzy.

Edited by VasiLiev
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...