Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Laserowy wskaźnik celu


Recommended Posts

Jak w temacie: jaki laserowy wskaźnik celu do Defendera RIS KWA. Nie szukam najtańszego pudełeczka dla lansu z ledwo świecącą żarówką i laserem do 10m, szukam czegoś funkcjonalnego. Znalazłem oryginalny PEQ-15 ale na taki wydatek mnie nie stać. Liczę się z wydatkiem powiedzmy do 500zł, jeżeli w tej cenie nie znajdę niczego sensownego to zrezygnuję z zakupu. Z góry dziękuję za odpowiedzi

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak to bywa z tymi drogimi wskaźnkami celu, ale powiem Ci że zastanow sie czy chcesz tego używać. Ja raz testowalem jak to działa i efekty byly zdumiwejące - niesamowita precyzja. jednak potem sprawdziliśmy jak to "widać" z drugiej strony lufy - jesteś widoczny z niesamowitej odleglości

Edited by Buniek92
Link to post
Share on other sites

Laser w asg jest tylko bajerem, wydawanie na niego ponad 200zł to dużo prawdę mówiąc. Chyba, że zależy Tobie bardziej na lansie niż funkcjonalności. Laser daje Ci tylko tyle, że szybko zobaczysz gdzie celujesz - ale tego można się nauczyć, nie potrzeba lasera by widzieć gdzie się trafi (chyba, że masz problemy ze wzrokiem), zwłaszcza że dystans na który się strzela w asg to nie odległość kilometra tylko ułamek tej odległości. Najważniejsze jest jednak to, że każde włączenie lasera wydaje Twoją pozycję, a w ciągu dnia i tak tę kropkę będzie trudno zobaczyć (dla Ciebie) bez lunety.

 

Laser jest spoko do zdjęć i filmów promo, w akcji może się okazać większym utrudnieniem niż profitem. Znam sporo ludzi biegających z laserami przyczepionymi do replik i NIGDY ich nie używają, są to w zasadzie ozdoby.

 

Jeśli jesteś jednak zdecydowany na zakup lasera to najlepiej by był to laser o rozszerzalnym okularze, czyli nie jest to typowy laser, lecz także latarka - sama wiązka po zmniejszeniu do minimum sięga prawie 5km:

http://allegro.pl/os...2727016546.html

 

Aczkolwiek prawie dwukrotnie cena przekracza Twoją preferowaną.

 

Tu masz aukcję od 1zł, może Ci się poszczęści:

 

http://allegro.pl/os...2747210942.html

 

Jeśli to nie przemawia, to pamiętaj by szukać lasera z włącznikiem żelowym na kabelku, by móc jednym palcem włączać go i by miał opcję , że gaśnie jak puścisz przycisk, wtedy włączasz go tylko na 1 sek, zabijasz cel i gasisz momentalnie - ale i tak z reguły będzie to widać więc jeśli będziesz się strzelał z w miarę ogarniętymi ludźmi to od razu wyłapią gdzie się skitrałeś :icon_wink:

 

Przeanalizuj sobie plusy i minusy, bo 500zł wydane na wskaźnik laserowy to może być niezbyt trafny wybór. Z resztą zobacz po wszelkich imprezach asg i strzelankach ile osób biega z włączonymi laserami? Tłumów nie ma i nie będzie. Jeśli coś ma pomóc w celowaniu to najlepiej by było widoczne tylko dla Ciebie więc "kolimator > laser". Za 500zł kupisz używanego EoTecha, lub jakiś niewiele gorszy G&P.

 

Pamiętaj, że niektóre lasery (np ten z linku) mogą pracować tylko w określonych temperaturach i gdy temperatura spadnie poniżej zera będziesz musiał zdemontować laser z racji na optykę w nim zamontowaną.

Edited by Legion665
Link to post
Share on other sites

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi.

 

 

Przeanalizuj sobie plusy i minusy, bo 500zł wydane na wskaźnik laserowy to może być niezbyt trafny wybór. Z resztą zobacz po wszelkich imprezach asg i strzelankach ile osób biega z włączonymi laserami? Tłumów nie ma i nie będzie. Jeśli coś ma pomóc w celowaniu to najlepiej by było widoczne tylko dla Ciebie więc "kolimator > laser". Za 500zł kupisz używanego EoTecha, lub jakiś niewiele gorszy G&P.

 

 

Legion665, teraz wiem jeszcze mniej niż przed zadaniem pytania :icon_smile:. Szczerze mówiąc najpierw szukałem jakiegoś kolimatora, jednak po przejrzeniu forum zrezygnowałem. Nie dam 700$ czy więcej za oryginalnego Eotecha a z tego co wyczytałem na forum to nawet w tych lepszych podróbach urywają się pokrętła, pękają szybki od trafienia itd. Nie chcę kupić celownika tylko po to żeby fajnie wyglądał tylko żeby był funkcjonalny. No i kolejna sprawa - mieszkam w irlandii a tutejsza pogoda zmieniająca się z minuty na minutę nie gwarantuje że podczas zabawy nie będzie prysznica, czyli dochodzi aspekt wodoszczelności.

Gdzie mogę znaleźć EOTecha nawet uzywanego za cene powiedzmy do 800zl?

Link to post
Share on other sites

Ja bym rozpoczął szukanie na eBay:

 

http://www.ebay.com/sch/Sporting-Goods-/382/i.html?_nkw=used+eotech+552

 

Masz rację, że szybki pękają od trafienia, na to jest rada:

http://demobil.com.pl/oslona-na-kolimator-eotech-p-4210.html

http://www.specshop.pl/index.php?cPath=22_175_392

 

EoTech oryginalny nie ma porblemu ze szczelnością i z pokrętłami, nie wiem jak kopia.

Link to post
Share on other sites

Te osłony z pleksi strasznie obraz rozmywają. Przynajmniej ta, którą ja miałem.

 

Moja osłonka zachodzi lekko rosą podczas strzelanek w bardzo wilgotny dzień lub podczas kampy w jakimś błocie, ale co z tego skoro w takim kolimatorze jak 552 nie musisz patrzeć z bliska przez szybkę, tylko celujesz z obydwoma oczami otwartymi by jednym okiem widzieć czerwony wskaźnik. To nie luneta.

 

Prędzej znajdziesz EoTecha na eBay niż Allegro, ale warto też zaglądać na rodzimy serwis.

 

Pamiętaj, że oryginalny EoTech jest wodoszczelny do minimum 10 stóp (ok. 3m) i działa bez zmian nawet jeśli pierwsza szybka jest zbita. Nie zmienia to faktu, że trzeba mieć osłonkę bo szkoda sprzętu, a części na wymianę trudno dostać :icon_smile:

 

obstruct.gif

Ostatni raz oryginalny EoTech widziałem na Allegro jakieś 3 miesiące temu. Z pudełkiem, papierami, ściereczką i dowodem zakupu. Niestety firma EoTech bardzo kiepsko dba o ochronę nazwy więc można naciąć się na nieoryginalny sprzęt pomimo, że będzie niemal idealnym klonem - który np podczas deszczu wyjdzie, że jest lipny bo zajdzie rosą od wewnątrz czy po paru miesiącach pokrętła przestaną działać.

Edited by Legion665
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...