Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

dysza i listwa popychacza


Recommended Posts

witam.

 

Mam pytanie odnośnie zachowania się dyszy w replice AK74.

 

Czy strzelając ogniem pojedynczym po oddaniu strzału patrząc do komory HU od strony magazynka powinna być widoczna dysza, a kulki powinny się o nią opierać i czekać na swoją kolej.

 

W moim przypadku (obecnie zawsze) strzelając na semi/pojedynczy nie widzę tej dyszy (wydaje mi się, że na początku przygody z tym karabinkiem dysza była widoczna). Po wyjęciu GB V3 i oddaniu strzału na sucho widać, że dysza cofa się około 4-5mm to samo widać w przypadku tłoka - jest on nieznacznie naciągnięty na około 5mm.

Wydaje mi się, że tak nie powinno być.

Problem pojawił się pierwszy raz latem - myślałem, że gumka HU od wysokiej temp. zrobiła się za miękka i replika strzelała kilkoma kulkami na raz. Wtedy zwróciłem uwagę na zachowanie się dyszy.

 

1. czy jakaś sprężynka siadła? U mnie stokowe - twarde (nie wiem, jak z ich sprężystością)

2. czy zębatka poruszająca tłokiem powinna się zatrzymać w momencie zadziałania rozdzielacza trybu ognia - wyłącznika silnika? Bo u mnie wykonuje ona jeszcze około 1/3 obrotu naciągając nieznacznie tłok i cofając listwę popychacza z dyszą.

Link to post
Share on other sites

Batki nie zmieniłem. Sprężynki całe.

Tylko, że cofnięcie dyszy nie blokuje kulek w komorze HU - oczywiście poza kołmnierzem gumki HU który powinien utrzymać kulki. Ja gumkę wymieniłem na ciaśniejszą z dwoma dzyndzelkami od środka - no name - i jeszcze repliki nie testowałem, bo zastanowiło i zastopowało mnie położenie tej dyszy.

 

Uważam je za niekorzystne, bo zwiększa niepotrzebnie napięcie wstępne sprężyny głównej oraz nie blokuje kulek. Dodatkowo w replice bez maga ułatwiony jest dostęp zanieczyszczeń do GB a wlaściwie do komory HU.

 

Czy korekta kształtu opuźniacza umieszczonego na zębatce tłokowej pomogło by coś?

dysza póżniej by się cofnęła do tyłu a co zatym idzie, replika później pobrała by kulkę (mag musiał by być wydajniejszy - silniejsza sprężyna).

Edited by OrkaN1122
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

witam ponownie - zauważyłem w lffie coś, co ją prawdopodobnie zdyskwalifikuje a mianowicie: patrząc od strony wcięcia na gumkę hopup do wnętrza lufy widoczne są prążki (coś w rodzaju obrączek) w części około 1-5mm od wcięcia na gumkę HU. Przesuwając po tych prążkach wykałaczką czuć wyraźniete "wyboistość" wnętrza lufy. Zrobiłem fotkę ale nie wiem, jak ją wrzucić na forum. Wskazany w WMasg link nie działa lub ja mam niewystarczające sterowniki w kompie.

Spotkał się ktoś z takim zjawiskem?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Z tą dyszą daj sobie spokój bo tak jest i koniec. Przeanalizuj sobie pracę gearboxa. Szczególnie zębatki tłokowej, przerywacza i popychacza dyszy.

 

Zdjęcie wrzuć na jakiś serwer typu picassa, otwórz zdjęcie, skopiuj adres i wklej w posta między znaczniki link

 

Te prążki są efektem procesu produkcji lufy i oznaczają one niezbyt dokładne wykonanie w pierwszej fazie produkcji. Ale jeżeli replika strzela w miarę celnie to nie ma co się tym zbytnio przejmować.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...