Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Lufy precyzyjne [Element]


Recommended Posts

No Panowie. Zamontowałem sobie "precke" element i oto porównanie :

 

Broń : G63c firmy JG "full stock"

 

Kulki: gunfire 0,23g

ilość fps : 300-310

 

Po zmianie lufu na "precke" element (6,04)

 

Kulki: gunfire 0,23g

ilość fps : 290-300

 

Ta sama broń ale inna amunicja

 

Kulki : Extreme 0,25g

Ilość fps : 300-305

 

Wszystkie pomiary na chrono. Efekt jest taki, że do tej "precki" trzeba stosować dobre kulki. Skupienie przy strzale serią jest nieco lepsze niż w stockowej lufie.

 

Ogólnie wniosek : Lepiej dać więcej kasy i kupić naprawde dobrą lufe. Szkoda zachodu. Chyba ze ktoś nie ma kaski i chce mieć spokój psychiczny że ma precke :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Rosną jeśli dł. lufy jest odpowiednio dobrana do reszty podzespołów, poza tym 5-10fps'ow to żaden spadek, niekoniecznie musi być spowodowany kiepską jakością precki tylko np. złym spasowaniem precka-hopek... jakkolwiek jakość kulek też jest ważna (o tym chyba każdy wie).

Jeśli skupienie poszło w górę to ta precka jest jak najbardziej ok (jak chcesz sie zdziwić to kup precke SRC... bynajmniej ja tej rurki precka bym nie nazwał :)), w sumie po co przepłacać... jakkolwiek dla pewności dobrze byłoby poczekać na wypowiedzi innych użytkowników. Dla mnie info Maćka V2 (poza wnioskiem, bo wydaje mi się ciut nietrafiony) jest na plus dla precki (chociaż zależy na ile 'nieco lepsze' jest lepsze ;)).

Edited by l4m3r
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Termin "lufa precyzyjna" jes nieprecyzyjny ;) i nie odpowiada angielskiemu terminowi "tightbore", w którym to określeniu zawiera się informacja o większej "ciasności" lufy w porównaniu do stockowej. No chyba, że chodzi o precyzję strzału, a nie wykonania lufy.

Anyway, lufy Elementa są, jak najbardziej precyzyjnie wykonane - odchylenie standardowe średnicy wynosi 0,003 mm, co jest wartością stawiającą te lufy w ścisłej czołówce (ŹRÓDŁO)

Problemem jednak jest, jak już wspomniano, że ich średnica wynosi 6,08 mm! Także mamy do czynienia z lufą precyzyjną, ale nie ciasną :D

Mam lufę Elementa 494 mm w G36 [JG] skonwertowanego na wersję długą z G36C i nie zauważyłem większej różnicy w celności, czy donośności.

Reasumując - lufy Element mają zastosowanie jedynie wtedy, gdy potrzebujemy zamiennika lufy stockowej o innej długości. Teoretycznie są lepsze nisz większość luf stockowych. Nie są jednak warte swojej ceny, chyba, że kupimy ją sobie przy okazji większego zamówienia z HK, wtedy kosztują jakieś grosze.

Edited by siridar
Link to post
Share on other sites

Dołożę swoje 5gr, otóż mimo iż nie miałem do czynienia z innymi lufami w moim g36c JG takich firm jak choćby Systema, Prometheus itp, to jednak mogę śmiało stwierdzić, że po zamontowaniu lufy firmy Element ewidentnie zauważyłem lepsze skupienie, może to być spowodowane tym, że zamontowałem lufę 301mm, czyli o ok. 5cm dłuższa od stockowej, jednak skupienie jest ewidentnie dużo lepsze niż na lufie stockowej i w tej chwili karabinek świetnie się sprawuje w walkach leśnych. Aby nie było wątpliwości dodam jeszcze, że jedyne modyfikacje tego guna to gumka silikonowa Guardera i uszczelnienie wszystkiego taśmą teflonową, reszta to full stock.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Takie małe podsumowanie tego co przeczytałem

Element jest czymś pośrednim między stockowymi chińskimi lufami (mającymi nieraz i 6.12) a typowymi preckami 6.03/6.04

 

Średnica z tego co widzę odpowiada dokładnie stockowi CA czyli 6.08 (przez niektórych nazywana półprecką)...

 

Czyli zmiana z chińskiego stocka powinna przynieść poprawę przy zachowaniu możliwości strzelania kulkami "klasy ekonomicznej"

 

W sumie jej zakup wydaje się sensowniejszy niż stockowej CA 6.08 o nieznanym przebiegu....

 

Jezeli coś pokręciłem to mnie poprawcie

Link to post
Share on other sites

Thor - zgodzę się, że w porównaniu z Promykiem czy KM Headem, Element wypadnie o wiele gorzej, jednakże w swoim poście napisałem wyraźnie ,

 

muszę powiedzieć, że za swoją cenę, śmieszną jakby nie było, jest dobra.

 

nie twierdząc jednocześnie, że jest doskonała, cud-miód itd.

Link to post
Share on other sites

Thor. Dzisiaj działałem na tych "preckach" (bo mam już 2) i stockowej Marui. Zamontowałem najpierw 6.04 363mm Elementa, po czym stockową Marui 6.12. I zostanę przy tej drugiej. Skupienie na Elemencie jest beznadziejne. Od dziś odradzam te "precki" i zwracam Ci honor ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...