Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Imax B6 - błąd połączenia z akumulatorem


Recommended Posts

Hej.

Mam problem z moim Imaxem B6.

Ładuję nim baterię lipo 11.1 V Turingy 2200 mah 25 - 50 C.

Ostatnio gdy chcę ją naładować, gdy batka się już trochę podładuje (powiedzmy powyżej 11.50 V) wyskakuje co chwila komunikat "Battery Vol Err Cell Conect".

Po zastopowaniu procesu ładowania można go kontynuować, jednak po kilku minutach wyskakuje ten sam komunikat.

Jeżeli to istotne to baterię ładuję z balansowaniem.

Problem pojawił się po tym, kiedy napięcie jednej z cel spadło nieznacznie w stosunku do reszty i ładowarka przestała ją wykrywać.

Po delikatnym podładowaniu ładowarka z powrotem wykrywała 3 cele.

W czym leży problem?

Czemu taki komunikat się wyświetla?

Link to post
Share on other sites

Niestety nie mam miernika by sprawdzić napięcie.

Przy kablach nic nie majstrowałem, ale w tym przypadku problem może sprawiać np. naderwany kabelek?

Z tym napięciem to jest tak, że jeśli pakiet ma powiedzmy 10.00 V i chcę go naładować, do tych mniej więcej 11.3 - 11.5 V jest spokój, powyżej zaczyna już wyskakiwać błąd.

Dodatkowo skacze prąd ładowania; osiąga maksimum (ładuję prądem 2.2 A), po czym spada do minimum i znowu wzrasta, i tak jest cały czas. Wcześniej te 2.2 A utrzymywało się przez cały czas.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze zmniejsz prąd ładowania do 1ampera.

Po drugie.Aby sprawdzić napięcie na celach kliknij podczas ładowania pakietu przycisk strzałka w prawo,lub w lewo.Nie pamietam już dokładnie.

Tak naderwany,lub luźny kabel może być przyczyna tego błędu.

Link to post
Share on other sites

Zmniejszyłem prąd ładowania, nie pomogło.

Za to w trybie ładowania bez balansowania wszystko jest w normie.

Co do napięcia cel: trzecia ma stabilny woltaż który stabilnie, powoli rośnie. Załóżmy że ona ma teraz 4.00 V. Pierwsza ma rozstrzał od 0.00 V do lekko ponad 4.00 V.

Druga ma lekkie wahania w obie strony względem tej trzeciej. Kiedy jednak w pierwszej napięcie gwałtownie spada, to w tej gwałtownie rośnie, do grubo ponad 7.00 V. Oczywiście chwilowo.

Problem nie występuje w trybie ładowania bez balansowania.

Jest to wina balancera czy baterii?

Czy może czegoś jeszcze innego?

Edited by Jaszcząb
Link to post
Share on other sites

Tak teraz patrzę i z jednej strony faktycznie jest troszkę napuchnięte. Od drugiej strony jednak pakiet jakby "zmalał", i wygląda to jakby przesunął się trochę w tej swojej zewnętrznej "warstwie", gdzie jest napisana specyfikacja itp. Nie wiem tylko czy to możliwe.

http://www.rctrax.pl...-3570C/?id=7141

Mówiąc dokładniej napuchła mi ta biała ścianka obok kabelka. Przy czym pogrubiła się o gdzieś tak o 1 mm, nie wiem czy to dużo czy mało. Gdy się dobrze przyjrzy to widać. Powierzchnia nie jest odkszatałcona ani zdeformowana. Czy w razie gdyby to ogniwo było spuchnięte, mogę używać ten pakiet? Działa normalnie.

Co do miernika, postaram się ogarnąć.

Edited by Jaszcząb
Link to post
Share on other sites

Patrzyłem zdjęcia spuchniętych lipoli i stwierdzam, że mój pakiet nie jest jednak spuchnięty.

Trochę inaczej sobie to wyobrażałem.

Rozumiem że bez zmierzenia napięcia poszczególnych ogniw nie można dać osądów czy pakietu można bezpiecznie używać?

Edited by Jaszcząb
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...