Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Opinie o plecakach


Guest Dranos

Recommended Posts

Witam!

Przymierzam się do zakupu nowego plecaka, mój budżet wynosi ok. 200 zł. Myślałem nad 3 Day Assault Pack z Gunfire, ale przejrzałem kilka tematów na forum i uznałem, że nie opłaca się kupować plecaka od GFC. Szukałem dalej i natrafiłem na następujące propozycje (zdaję sobie sprawę z tego, że część z nich jest niedostępna -wstawiam je tu, by poznać opinie, a potem poszukać w innych sklepach):

  1. http://www.e-militar...-molle-oliwkowy
     
  2. http://www.e-militar...t-pack-oliwkowy
     
  3. http://www.e-militar...-janysport-grot
     
  4. http://www.e-militar...parrow-oliwkowy

Co o nich sądzicie? Jest może coś lepszego w tej cenie?

Moje wymagania co do plecaka:

-barwa: zielony (olive), bądź z jakimkolwiek maskowaniem leśnym

-dobrze by było, abym mógł do niego przyłączyć różne ładownice

-pojemność >=20l

 

Zamierzam go używać zarówno do szkoły, jak i do pojedynczych akcji i marszy w terenie, więc chciałbym, aby mógł pomieścić np. kurtkę, trochę prowiantu, replikę itp.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za opinie :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Przy podobnych wymaganiach kupiłem sobie klon Maxpeitiona Falcon II - Ty podajesz Condorowski klon Falcona I.

Jako plecak EDC jest bardzo fajny - dużo kieszonek na pierdoły, można naprawdę fajnie zorganizować swoje graty.

Na wypad w teren da radę, ale system nośny jest prymitywny (co prawda Condor jest od mojego 10l mniejszy, więc to może dawać się mniej we znaki), a i bogactwo kieszonek nie jest tak wielką zaletą, jak mi się wydawało - upchnięcie śpiwora jest problematyczne.

Więc zastanów się, czy to Ci nie będzie przeszkadzać.

 

Helikona skreślił bym z obawy o jakość wykonania i wytrzymałość.

 

Janysport. Ma fajną konstrukcję - duuuża komora ładowana przez otwarcie przedniej ściany. Ale plecy kompletnie bez wentylacji. I nie jestem pewien, czy Janyst robi je w systemie PALS, mnie się kojarzy z 20mm wyłącznie. Zadzwoń do Janysportu, dopytaj, może i co innego poradzą (bo ja mam sympatyczne doświadczenia w kontakcie z nimi, służbowo parę rzeczy kupowałem).

 

Gdybym nie miał takiego zapasu plecaków, jaki mam, to może bym się na tego Wisporta skusił (choć ładowanie go będzie mniej wygodne, niż w Condorze i Janysporcie, a i tak "duża ilość kieszeni" jest dość enigmatyczna). Tylko, zaraza, 20l to już trochę jest, i zdecydowanie pas biodrowy powinien być. A nie tylko 2 przelotki (pewnie 25mm) do doczepienia taśmy ów pas zastępującej...

 

Kurtkę równie dobrze możesz troczyć na zewnątrz (szybszy dostęp), natomiast na moje oko do żadnego z tych plecaków nie schowasz repliki - chyba, że używasz czegoś bardzo małego. G36KE się nie zmieści żadną miarą.

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Przy podobnych wymaganiach kupiłem sobie klon Maxpeitiona Falcon II - Ty podajesz Condorowski klon Falcona I.

Jako plecak EDC jest bardzo fajny - dużo kieszonek na pierdoły, można naprawdę fajnie zorganizować swoje graty.

Na wypad w teren da radę, ale system nośny jest prymitywny (co prawda Condor jest od mojego 10l mniejszy, więc to może dawać się mniej we znaki), a i bogactwo kieszonek nie jest tak wielką zaletą, jak mi się wydawało - upchnięcie śpiwora jest problematyczne.

Więc zastanów się, czy to Ci nie będzie przeszkadzać.

Śpiwór i tak będę się starał przymocować gdzieś na zewnątrz, ale z tymi kieszonkami to jednak racja.

 

Helikona skreślił bym z obawy o jakość wykonania i wytrzymałość.

Na prawdę Helikon jest aż tak słaby. Słyszałem różne opinie, ale chyba nie jest aż taki zły?

 

 

Janysport. Ma fajną konstrukcję - duuuża komora ładowana przez otwarcie przedniej ściany. Ale plecy kompletnie bez wentylacji. I nie jestem pewien, czy Janyst robi je w systemie PALS, mnie się kojarzy z 20mm wyłącznie. Zadzwoń do Janysportu, dopytaj, może i co innego poradzą (bo ja mam sympatyczne doświadczenia w kontakcie z nimi, służbowo parę rzeczy kupowałem).

Spytam się, spytam, widziałem kilka rzeczy Janysporta i gdyby miał normalne Paalsy to bym go chyba wybrał

 

 

Gdybym nie miał takiego zapasu plecaków, jaki mam, to może bym się na tego Wisporta skusił (choć ładowanie go będzie mniej wygodne, niż w Condorze i Janysporcie, a i tak "duża ilość kieszeni" jest dość enigmatyczna). Tylko, zaraza, 20l to już trochę jest, i zdecydowanie pas biodrowy powinien być. A nie tylko 2 przelotki (pewnie 25mm) do doczepienia taśmy ów pas zastępującej...

Jeśli Janysport nie bd miał normalnych palsów to się chyba zdecyduję na tego Wisporta.

 

 

Kurtkę równie dobrze możesz troczyć na zewnątrz (szybszy dostęp), natomiast na moje oko do żadnego z tych plecaków nie schowasz repliki - chyba, że używasz czegoś bardzo małego. G36KE się nie zmieści żadną miarą.

G36KE nie musi się schować całe -zawsze mogę górę grubo czymś obwiązać i bd ok (ew. jeśli to bedzie źle wyglądało to kupie pokrowiec).

 

Dzięki za opinie. :icon_biggrin:

Edited by Dranos
Link to post
Share on other sites

Alicji nie miałem, Munro i owszem.

 

Munro ma 35l i jedną, dużą komorę (plus kieszonka w klapie). Stelaż wewnętrzny, plecy bez wentylacji, zupelnie fajne troki kompresyjne po bokach (można nimi coś umocować do plecaka). Nie wiem, jak wypada wagowo w porównaniu z Alicją ze stelażem (bo o Alicji Large bez stelaża nawet bym nie myślał).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...