Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"AEG" XM177 Double Eagle


Recommended Posts

wiedzialem ze znajdzie sie ten co niedowiarkom otworzy oczy...:D

 

ale ja tez mam pytanie. Jak uszczelniles tlok , mam ten sam model i chyba by nowoa glowice trzeba zaltwic ??? a co w slinikiem czy to ten stockowy???

 

 

mysle ze powinienes skrabnac maply poradnnik cos w tym stylu jak G36 upgradeplan :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wielkie dzięki Grey Fox'ie za odpowiedź :)

 

Też mam nadzieje że moje pytania i twoje odpowiedzi przydadzą się innym do tuningu.

 

Ja bedziesz wiedział z czego te zębatki i jak je wynkonał to napisz.

I jeszcze jedno się zapytam jak byś mógł to weż się tam spytaj o tą baterie jak to ona jest.

Przypomniało mi sie jeszcze jedno :D czy wzmacniałeś jakoś gearbox ?

 

PS. Mogłbyś opisać ten tuning na WMASG tak jak G36. Doby by był poradnik dla początkujących jak polepszyć osiągi swojej broni :D

 

Mam nadzieje żę szybko się nie zepsuje po takim tuningu :D .

 

Jeszcze raz dziękuje.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

skoro takie poruszenie wywołałem to jednak wypadałoby napisać taki poradnik... niestety pojawiłby się on za jakiś miesiąc gdyż jutro wyjeżdzam na wakacje... popracuje nad tym żeby wszystko było w miare jasno opisane

 

trzymajcie się

Link to post
Share on other sites

Dziś znowu rozebralismy tego gnata i wymieniliśmy sprężyne na mocniejszą od jkiegoś "kioskowego" gnata. Dostaliśmy ją od kumpla brata więc nie wiem od jakiego jest. Jest tej samej średnicyi długości ale średnica drutu to 1,2mm a orginalna miała 1,1mm, no i liczba zwoji to 13 a orginał 18,ale siła potrzebna do ściśnięcia jej jest potrzeba większa niż orginału więc ją daliśmy. Dodatkowo wzmocniliśmy garboxa przez oklejeni go kawałkami blachy 0,5mm w niektórych mniejscach. Jedyne co nas martwi to czy zębatki wytrzymają ale to pokarze czas. Zrobiliśmy zdjecia ale nie zabardzo wiem jak je wysłać. Brat ma dzis wieczorem sprawdzić jak to wszystko działa to troche może napisze potem.

Link to post
Share on other sites

Mam prośbę czy mógłby mi ktoś podąć wymiary tych 2 element

motorm83.jpg

Zamierzam wykonać je z metalu do swojej repliki ( już w drodze).

Chodzi mi o średnicę, długość, średnice tego dzióbka ( wew., zew) i jak by się dało to jakieś fotki tego.

Z góry dziękuje PONS

 

PS: HORNET90, co do fotek, jeśli nie masz gdzie je wrzucić to możesz mi je wysłać na mejla K_FFOX@wp.pl ja je zapodam na ftp.

Link to post
Share on other sites

A ja bym polecał dać dłuższą lufę (moja jest 3-4cm dłuższa) i wrzucić oleju siliconowego w cylinder(Wlody twój pomysł też był niezły :P ). kulkami 0,12 strzelam na 20-25m (20 pod wiatr :P ) a co do Gearboxa to nie wiem jak go rozebrać. Poodkręcałem wszystkie śrubki i nie chciał się rozłożyć. Może jest ktoś kto wie jak to zrobić? :P

 

z góry dzięki

Link to post
Share on other sites

Ja wiem tak jak robiłeś wszyskie śrubki a potem wkrętaczek płaski między ścianki i pokoleji co pare mm. podwarzać.

Sorry że nie pisze jak nam poszło bo generalnie nie poszło tzn. nic to nie dało jutro znowu go rozbieramy i cos pokombinujemy ze sprężyną bo hop-up działa tak jak opisałem tzn duża poprawa celności.

PONS jak dodałeś to zdjęcie do postu?(ale opisz dokładnie)

Link to post
Share on other sites

Mam spore "doświadczenie" dot. przeróbek XM177. Mam go od Maja 2005r a rozebrałem go już chyba ze 30 razy. Po pierwsze załadowałem alumrurke o średnicy 6,1mm i dlugosci okolo 33cm(oryginał miał 16cm). Efekt byl taki, ze kulki na 40 strzałow z 10cm przebily 33 razy tekture z teczki na dokumenty. Wczesniej co najwyzej lekko wyciskaly dolek z odleglosci 10cm. Nastepnie wymontowalem gumke gumke hop-up i owinalem ja kilka razy tasma silikonowa do rur. Testowalem na ruznej ilosci zwoi doswiadczalnie. Oprocz tego nasmarowalem gear box smarem silikonowym i wlozylem 2 podkladki do wnetrza tloka, pod sprezyne. Efekt? 40 kulek i kazda przebija na wylot gruby karton. Wniosek jest taki: troche pracy i duza pomoc kolegow z forum, a z chinskiego g...a ma gana za 155 zl o przyzwoitych osiagach. Zasieg przy hop um na min okolo 30-35m. Wszystko przy kulkach bialych 0,12. Teraz zamowilem 0,20g i nowa gumke hop-up. Opis wkrotce.

Link to post
Share on other sites

Witam to mój pierwszy post więc z góry przepraszam za ewentualne niedociągnięcia

 

Chodzi mi o to jak i dokładnie z czego wykonaliście zębatki??

Ja tak myśle że można by zrobić takie zębatki z aluminium a forme z modeliny tzn odcisk i zalać płynnym aluminium

Co o tym myślicie?

Link to post
Share on other sites

Od przedwczoraj jestem właścicielem takiego karabinu i bardzo mi sie podoba

 

a po upgradzie jaki przeprowadze bedzie mi się podobał jeszcze bardziej :lol:

 

Jest on ciężki ponad 2 kg

Dodatkowym plusem jest możliwość dokupienia magazynków na airsoftguns.pl

Posiada także laser nawet dobry bo regulowany

kolimator jest do d...y

Latareczka dobra w małych pomieszczeniach w nocy

 

jak na początek zabawy z ASG polecam!!

Link to post
Share on other sites
Mam spore "doświadczenie" dot. przeróbek XM177. Mam go od Maja 2005r a rozebrałem go już chyba ze 30 razy. Po pierwsze załadowałem alumrurke o średnicy 6,1mm i dlugosci okolo 33cm(oryginał miał 16cm). Efekt byl taki, ze kulki na 40 strzałow z 10cm przebily 33 razy tekture z teczki na dokumenty. Wczesniej co najwyzej lekko wyciskaly dolek z odleglosci 10cm. Nastepnie wymontowalem gumke gumke hop-up i owinalem ja kilka razy tasma silikonowa do rur. Testowalem na ruznej ilosci zwoi doswiadczalnie. Oprocz tego nasmarowalem gear box smarem silikonowym i wlozylem 2 podkladki do wnetrza tloka, pod sprezyne. Efekt? 40 kulek i kazda przebija na wylot gruby karton. Wniosek jest taki: troche pracy i duza pomoc kolegow z forum, a z chinskiego g...a ma gana za 155 zl o przyzwoitych osiagach. Zasieg przy hop um na min okolo 30-35m. Wszystko przy kulkach bialych 0,12. Teraz zamowilem 0,20g i nowa gumke hop-up. Opis wkrotce.

No wypas. Panowie !!! Z kulkami 0.20g skupienie jakie uzyskalem na 8-10m to 5-8cm. Moim skromnym zdaniem nieżle jak na taki tani szajs. Przebijam karton z tektury falistej o grubości ok 2-3mm 2 kulkami, czasami jedną(test robiłem pzrykładając lufe plastikowa do kartonu). Myślę, że to niezly wynik zważywszy, że oryginał nie był w stanie przebic kartki papieru z 8m. najważniejsze co zauważyłem to dobre nasmarowanie smarem silikonowym prowadnic cylindra i gumki tloka(silikon w sprayu). broń bije celnie na około 30m. Brat strzelał do mnie z tej odległosci i tarfiał w 80%, czesc kulek minimalnie mnie mijala "o włos". Popróbujcie. Czekam na wasze uwagi.

Link to post
Share on other sites

Aktualnie

zdobyłem mocniejszą sprężyne

załatwiam zębatki z anodowanego duraluminium

pobawie się troche z hop up'em

 

i zobaczymy co z tego wyjdzie

 

jak na razie "replika" sprawdza sie dość dobrze

na strzelance wymiatałem

reszta miała sprężyny wiec byłem terminatorem :wink:

Link to post
Share on other sites

hej witam po przerwi. Już ta nasza giwerka a dokładnie brata przeżyła, pierwsza strzelanka za nami. niestety zanim sobie postrzelaliśmy to musiałem jeszcze nad nią popracować. poszło koło zębate i to po tym jak założyliśmy znowu orginalną spręzyne. Koło dorobiłem sam pilnikem trzy godzinki i było zrobione a dokładnie połowa bo drugą połowe wziołem ze starego i połączyłem(dorobiłem górną zębatke a dolną wziołem ze starego) i to działa bez problemu. owinołem tasmą teflonową gumke hop-up i to uszczelniło nam połączenie hop-up a końcówka tłoka która się wsówa do hop-upa osiagi giwerki skoczyły znacznie na orginalnej sprężynie ją teraz mamy. zasięg jak gazówka brata KOLT super kiler czy coś takiego on ma.tak ze warto było. Zasięg na kulkach 0,16 taki sam jak na 0,23 z tym że te piersze lecą szybciej ale mniej celnie a te drugie wolniej ale celniej. Około 30m zasieg. Ja mam osobiście MP5 SD3 z CA też pierwszy raz ją miałem i niestety dla brata bije tego XM 117 na głowe, natomiast na sprężynowce to się nadaje i wtedy naprawde można poszaleć, ze swoją załatwiłem czterech na jednego a mieli oni tego XM-a i dwie gazuwki i spreżyne. Może jutro powalcze z zdj. aby je umieścić nara.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem ile by to kosztowało

bo nie znam dokłednych wymiarów i nie mam zdjęć tych zębatek

a dopiero gdy te informacje i fotki prześle do gościa dowiem się ile to bedzie kosztować

są one robione na zamówienie ale myśle że ich cena nie przekroczy 60 zł

Niech ktoś się poświęci i wyciągnie zębatki z taniej repliki zmierzy je i porobi zdjęcia

jak ktoś ma takie zębatki po modelu który się uszkodził to niech je sprzeda lub przekaże mi a ja bym wysłał do gostka który wykona idealne kopie z wytrzymałego duraluminium

 

co do wytrzymałości będą one bardzo wytrzymałe

zębatki z duralu są trwalsze niż stalowe

 

http://www.slownik-online.pl/kopalinski/71...5BA0022FE15.php

 

ps. google to potężna broń

Link to post
Share on other sites

Zalozenie mocniejszych zebatek raczej niewiele pomoze, bo obudowa gearboxa z tworzywa nie wytrzyma zbyt dlugo wzmocnionej sprezyny! Oczywiscie mozna wymienic albo wzmocnic obudowe gearboxa, ale zawsze znajdzie sie jakies inne, kolejne kruche ogniwo "lancucha" elementow.

 

Zreszta nawet gdyby zrobic wszystkie elementy z super wytrzymalych materialow, to i tak niewiele to da, bo podstawowym problemem jest mala pojemnosc cylindra tego gearboxa! W praktyce jest to nie do poprawienia, a koszt ewentualnych zmian przekroczy szybko wartosc zakupu prawdziwego AEGa...

 

Jesli komus nie chodzi o poprawienie osiagow, tylko o podtrzymanie w ogole dzialania tego pozal sie boze aega, to wydatkowanie kilkudziesieciu zlotych na zebatki, co stanowi ok 50% wartosci tej zabawki, tez jest IMHO watpliwa inwestycja... :?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...