Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"AEG" XM177 Double Eagle


Recommended Posts

Witam!

 

Czy ktoś już bawił się w upgrade tej repliki?

Ja wiem że wygląda nawet przyzwoicie, zwłaszcza z dystansu... wiem że przezroczysty gearbox może śmieszyć... niska celność... kiepska lufa... pseudo HU (bo to to takie małe coś co "może" ledwo działa), ale chyba warto pomyśleć czy można to "poprawić".

 

Jak na razie swojego XMa raz rozbierałem (oberwał się przewód zasilający silnik - taka precyzja lutowania) i trzeba było się pobawić. Przy okazji wyszło, że lufa to alu-rurka 16cm która dalej przechodzi w szerszą, nieszczelną, składaną z 2 stron i ściskaną (skręcaną) lufę plastikową a za muszką już kaplica, bo dokręcana lufa tylko pogarsza sprawę (o tłumniku dźwięku nie wspomnę).

 

Co do celności - przed rozebraniem XM'a z 3m "źółtkami" nie szło trafić w puszkę od piwa... Po ponownym poskładaniu, założeniu "tłumnika" ognia zamiast dźwięku i załadowaniu 0.2g z 5m trafienie puszki to pestka.

 

Mam zamiar dzisiaj lub jutro wymieniać lufę na dłuższą... silnika nie chcę ruszać, sprężyny też nie (ten przezroczysty gearbox nie robi wrażenia zbyt solidnego).

 

Zdjęcia z pierwszego "serwisu" tej repliki są tutaj.

 

Czekam na Wasze opinie - jak to widzicie, czy jest sens się bawić?

 

BTW. Ja swoje zdanie mam, ale jestem ciekaw co Wy myślicie :-)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Biorąc pod uwagę wymiary cylindra niesądzę żeby montowanie dłuższej lufy przyniosło zadowalające efekty :roll:

Także najlepiej by było chyba urżnąć lufę zewnętrzną i zamontować tłumik płomienia zaraz za muszką, . Powinno to nieco poprawić manewrowość w pomieszczeniach.

Można by też pobawić się trochę hopupem :wink:

 

PS. to jest M4 a nie XM 8) [/color]

Link to post
Share on other sites

Właśnie też to rozważałem... ale chyba nieco dłuższa lufa się jednak przyda i mam nadzieję "sprawdzi" - no cóż... zbadam empirycznie :-)

Hopup nie wygląda przekonująco, więc na razie zostawiam :-) zobaczymy co będzie... w razie czego jak już pisałem... zostaie mi nieco dodatków do kolejnego elektryka (tym razem raczej coś poważnego).

 

A co do nazwy - jak dla mnie jeden pies jak zwą :) Ty mówisz M4, na aukcji XM177 a na pudełku M83 :-) więc ja lepiej zajmę się zabawą w majsterkowicza i czasem postrzelam z mojej zabawki zamiast analizować jak to to nazwać :-) Tak czy inaczej dzięki za info - tzn. kolejną nazwę...

Link to post
Share on other sites

Polska vs. CHRL - 0:1

 

Niestety zostałem pokonany :-) co można było przewidzieć...

Wymiana lufy nie udała się, ale po kolei...

 

Wymiana miała polegać na założeniu dłuższej rurki aluminiowej o średnicy 6mm - kulka przelatywała swobodnie przy leciutkim dmuchnięciu. Rurka średnicy 6/8mm (wewn/zewn), długość 1m.

Po założeniu całości i wstępnym zmontowaniu kulka utknęła zaraz za HU.

 

DSC02855.JPG

 

No to przeszliśmy do skracania lufy... następna wersja miała 720mm - zacięcie jak wcześniej... kolejna 420mm i strzela...

 

DSC02856.JPG

 

wychodzi na to, że mocując lufę w plastikowym HU (po lekkim uszczelnieniu taśmą izolacyjną) musiałem zgiąć rurkę w palcach albo ją spłaszczyć (zmiana średnicy wewn.) i kulki zostawały w środku.

Najkrótsza wersja - 420m - po dokładnym wyczyszczeniu strzelała bez problemu, ale bardzo blisko - max 5-6m. Nie jest to żadna nowość i było to z góry wiadome (w końcu pojemność cylindra jest "niewielka").

Jako że minęły 3h zabawy z piłką, nożykami, itp... stwierdziliśmy że czas się zwijać i założyliśmy oryginalną lufę 160mm :)

 

DSC02858.JPG

 

Na dzisiaj koniec zabawy... jak czas pozowoli to może następna (krótsza) lufa będzie testowana w weekend. Testy są robione na chybił-trafił (tzn. raczej na chybił niż trafił), bez żadnych wyliczeń :-)

Ja mam zabawę a Wy z czego się pośmiać :-) i jest OK!

 

H3r3tic - dzięki za pomoc :-)

Link to post
Share on other sites

Może być tak że używasz zbyt wąskiej rurki na lufę i niektóre kulki będą się klinować a niektóre będą tylko spowalniane (nawet w przypadku kulek precyzyjnych takich jak np. TM). Możesz spróbować ją trochę wyszlifować papierem ściernym żeby nieznacznie zwiększyć średnicę lufy.

 

Co do długości lufy to teoretycznie słup powietrza wewnątrz lufy powinien mieć taką samą objętość jak objętość tłoka. No może jeszcze z jakimś marginesem na ewentualne nieszczelności połączeń między tłokiem a lufą.

Link to post
Share on other sites

No właśnie nie, cylinder powinien mieć nieco większą objętość niż lufa, dlatego uważam, że lufa długości takiej jak w krótkich sprężynkach była by optymalna :roll:

...Zresztą TQM to niedługo sprawdzi ;)

Link to post
Share on other sites

Średnica rurki to spory problem... takie rurki najczęściej nie są jednolite i różnie może być ze średnicą. Szczelność też ok... bo po takim strzale i zacięciu nie szło już kulki wydmuchnąć.

Sprawdzaliśmy czy to nie jakiś opiłek w lufie, ale jednak nie - lufa wyczyszczona na błysk... a najlepsze jest to, że przed zamontowaniem rurki w body kulki przechodziły swobodnie - więc w domyśle średnica była ok.

 

Musieliśmy coś skopać podczas wkręcania rurki (zgnieść w palcach albo minimalnie wygiąć). Kulki zatrzymywały się kilka cm za HU albo w ogóle w połowie długości :-/

Link to post
Share on other sites

Wygięcie rurki na 100% nie wchodzi w grę bo musiałoby być to znaczne odkształcenie - przy mniejszych rurka wraca do swojego pierwotnego kształtu - sprawdzone doświadczalnie (no chyba że rurki które kupowałem są jakieś niezwykłe). Małoprawdopodobne jest również żebyś ścisnął rurkę na tyle mocno żeby ją odkształcić. Będe obstawał przy tym że rurka ma za małą średnicę i tylko niektóre kulki się klinują.

 

kulka przelatywała swobodnie przy leciutkim dmuchnięciu

Myślę że optymalne efekty dałoby się uzyskać przy średnicy rurki przy której kulka sama przelatuje bez konieczności dmuchania. Ale trzeba też uważać żeby nie przesadzić i nie zrobić zbyt luźnej.

 

No właśnie nie, cylinder powinien mieć nieco większą objętość niż lufa...

Wiem. To jest właśnie ten margines o którym pisałem. Ja zazwyczaj przyjmuje 25% długości lufy mniej ale to zależy od szczelności całego układu - nie ma innej możliwości niż sprawdzić doświadczalnie.

Link to post
Share on other sites

Mozecie sie nie łudzić, ze wstawienie takiej "precyzyjnej" lufy cos da. Przerobilem to juz jakis czas temu w SIGu 552 CYMY, o czym zreszta pisalem na forum. Po wstawieniu takiej rurki (o dlugosci 100% wiekszej niz stock) zaciec nie mialem zadnych, ale zasieg nie wzrosl, a nawet moim zdaniem spadl! IMHO wynika to z wiekszego tarcia kulki w dluzszej lufie.

 

Moje wnioski sa takie, ze upgrejdy podobnego sprzetu sposobem domowym i niskonakladowym sa praktycznie niemozliwe do osiagniecia. A pakowanie wiekszej kasy w to "cos" mija sie kompletnie z celem, gdyz wtedy zdecydowanie lepiej zainwestowac w prawdziwego AEGa (gaziaka itp). Osobiscie Siga sie czym predzej pozbylem (za polowe ceny heh), co i wam radze. Ewentualnie pozostaje mozliwosc zostawienia zabawek takimi jakie sa i probowanie dobrze sie nimi bawic przy zasiegu jaki maja stockowo.

 

Oczywiscie jak ktos chce sie pobawic w "upgrejd" tej chinszczyzny to droga wolna. Kazdemu wolno marzyc o odkryciu Ameryki... :wink: Ale nie mowcie, ze nikt was nie uprzedzal, ze proza zycia jest dosc bolesna, heh.

Link to post
Share on other sites

Wymieniłem lufę na chyba taką samą i pobawiłem się z długością.

Z moich obserwacji wynika, że najlepiej pozostawić długość taką samą jak oryginalnej, bo na dłuższej spada "siła" wylatującej kulki. Przy założeniu lepszej rurki niż tej oryginalnej pozostawiając tą samą długość oraz uszczelniając komorę HU moc wzrosła (testowałem na przebijaniu kartek papieru). Ja też mam problem z zacinaniem się kulek, ale będę jeszcze z tym walczył. Jak się z tym uporam to dam znać.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Nie napisałem, że da się z tego zrobić elektryka z prawdziwego zdarzenia. Za taką kasę cudów nie oczekujmy. Wychodzę z założenia że jeżeli ktoś nie ma kasy na dobrego elektryka to gania ze sprężyną (ewentualnie ekonomicznym gaziakiem). Ja pozostanę przy tej pierwszej opcji.

 

A co do rurek. W moim przypadku - po wstawieniu zbyt ciasnej rurki do mocno przechodzonej MP5 HFC kulki najpierw się klinowały. Po lekkim przeszlifowaniu leciały na jakieś 10 metrów. Po dobraniu optymalnej średnicy maiała przez jakiś czas porównywalny zasięg z G3A3 TM (ale to historia na inny raz).

 

Jaki z tego morał? Skoro średnica lufy tak wpływała na MP5 HFC (które genialne nie jest ale dużo lepsze od chińszczyzny) to w jaki sposób będzie wpływać na taniego elektryka? Po prostu zamiast od razu skracać lufę najpierw należy dobrać odpowiednią średnicę. Zasada odnosi się do tunningu każdej repliki - nie koniecznie tych z "plastykowego absu".

Domowe metody nie są złe - wystarczy wiedzieć jak się za nie zabrać.

 

O szlifowaniu rurek pisałem:

http://www.forum.wmasg.pl/viewtopic.php?t=...t=9872&start=30

Link to post
Share on other sites

Moral z tego jest taki, ze nawet jak uzyskasz jakims cudem powiedzmy 30% wzrost zasiegu (w co watpie, ale niech tam), to raptem wzrosnie on z 10 metrow na 13... :?

 

Poza tym nie wydaje sie wam, ze jesli by byla jakas tania i prosta metoda na poprawienie osiagow tego typu szmelc-gunow, to czy ci przemyslni chinczycy, ktorzy tak zgrabnie skopiowali co mogli, nie wpadli by na to, aby ja wykorzystac??? :wink:

Link to post
Share on other sites

Dzięki za opis szlifowania, zapewne skorzystam, natomiast u mnie sprawa wygląda trochę dziwacznie to zacinanie występuje na kulkach Marui - jedna na 5 zatnie się przy testowaniu na wyjętej rurce, kulki Cyberguna przelatują bez problemu wszystkie - czy są mniejsze czy lepsze tego nie wiem. Przebijalność kartek testowałem na tych lepiej dopasowanych do rurki. Największą "moc" uzyskałem na oryginalnej długości, może za duże odstępy w testowanych długościach robiłem. Jak komuś się uda dostosować lepszą długość rurki do tego konkretnego modelu niech da znać.

 

Co do jakości tego typu "replik" to wiadomo, że z g.... bata nie ukręcisz, mi chodzi tylko o to by się trochę pobawić (przed zakupem prawdziwego elektryka - jak zepsuję nie będzie szkoda tego szajsu) oraz trochę poprawić osiągi. Na oryginalnej "lufie" (7mm) kulki latają gdzie chcą, nie da się w nic trafić. Wydaje mi się, że można sporo poprawić w tym czymś i uzyskać zasięg krótkiej sprężyny, a to już by było coś (z niczego).

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Pikance, wg. opisów ta m-4 ma zasięg około 20 metrów więc może jest o co walczyć;) sam posiadam prec lufę od zdechłej MP5 Marui 9a co do niezawodności marui to bym sie kłócił, mam SOCOMA i chrzani mi się nieziemsko:> jak nie pęka zamek to lufa zewnętrzna jak nei lufa to przód się rozłazi, ale znosze to wszystko bo spluwa to naprawdę potęga jeżeli idzi eo zasięg i celność:) ) Sam zamówiłem tą M-4 bo chce zobaczyć jak to wszstko zrobione więc w najgorszym razie będe miał "poligon do grzebania"

Ale wracając do tematu, jaką średnicę ma cylinder w M-4? dla porównania w MP5 TM spręż. jest to 1,7 cm. srednica tłoka to 1,5 cm.

Link to post
Share on other sites

Ja gabarytów nie mierzyłem... po prostu bawię się w majsterkowicza, podchodząc do tematu całkowicie amatorsko i nieprofesjonalnie - robiąc to wręcz z pewną premedytacją :-)

Jutro wybieram się do Siechnic... a wczoraj był u mnie Zia z G3 :-) i nie jestem pewien czy nadal chcę jechać :-) hihi... no cóż... liczę na farta że wrócę w jednym kawałku... Może kupię jeszcze z 1 rurkę i przerobię na dmuchawkę :-) będę miał szanse?

 

A co do zasięgu... proponuję pod względem mocy/zasięgu/celności kwalifikować takie zabawki w kategorii krótkich sprężyn (tylko pistoletów), bo celność i moc ta sama...

 

Z 10-15m w pudełko po soku 2l większość kulek trafiała... z G3 większość przechodziła przez pudło na wylot - więcej chyba nie muszę mówić (budowa pudełka - 2 ścianki z: prasowany karton, folia wysokociśnieniowa, warstwa folii aluminiowej, folia wysokociśnieniowa - klejone na gorąco... i tak obie ścianki...).

Link to post
Share on other sites

Yo jakbyś znalazł w trakcie majsterkowania w okolicy suwmiarkę lub linijkę to zmierz cylinderek bo na podstawie objętości da się wyliczyć długość lufy (gdzieś na forum był zdaje się temat o wzorze) ale sokoro wielkość słupa powietrza powinna być mniejsza od objętości słupa powietrza w cylindrze to trzeba by według tego samego wzoru dobrać lufę. A co do porównania to gdzież porównywać jedną z najmocniejszych długich sprężyn Marui do chińskiej podróby, ja tez podejrzewam że mój SOCOM zmiażdy replikę celnością i zasięgiem ale mój brat posiada shotguna z cymy (fakt klejonego ze 3 razy) z ktorego portafi wykosić pół teamu:>ale to już taki mały offtopic. wieczorem może postaram się podać wzory na objętości jeżeli komuś się przydadzą;)

Link to post
Share on other sites

Spoko... tyle z matmy jeszcze pamiętam a poza tym na forum były :) a ten G3 to był AEG :)

Właśnie się zastanawiam skąd zebrać kasę na normalny sprzęt... lekko OT, ale jeśli ktoś ma lub zna FAMAS SV z TM to proszę o opinie na priv...

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam, jestem jeszcze nie zarejestrowany i korzystam z gościnności OMA, chcę napisać kilka słów na temat elektryka M4 "double eagle", otóż po zakupie (na ALLEGRO),

i pierwszych próbach strzelania , okazało się że kulki latają we wszystkie strony i z 3 m nie można było trafić w karton o wymiarach 30 x30 cm!

Natychmiastowa rozbiórka na czynniki pierwsze ujawniła krzywą lufę (2mm różnicy między środkiem , a końcami lufy!!!!!!!!), po wyprostowaniu(w najbliższym czasie wymianka na nową) i złożeniu w całość, celność minimalnie się poprawiła(można było już od czasu do czasu trafić w karton).

Ponowna rozbiórka i tym razem wywaliłem dźwignię HOP-UP-a (ta która naciska na gumkę w "komorze nabojowej") i przekręciłem samą gumkę o 90 stopni-aby miejsce wyciśnięte w gumce przez dźwignię nie było widoczne w komorze, natychmiast dało to skutek taki że wszystkie kulki trafiają w koło o średnicy 10 cm z ok 8 m!!!!.

Teraz pracuję nad uszczelnieniem połączenia "komory nabojowej" z włazem magazynka bo tam ucieka najwięcej powietrza!

Pozdrawiam - ANULKA

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam

Otóż kilka miesięcy temu kupiłem replike repliki M4A1 RIS firmy Double Eagle. Osiągi nie były zachwycające więc replike rozkręciłem. Okazało się że na tych podzespołąch więcej nie wyciśnie. Postanowiłem jej nie skręcać tylko załatwić sobie wszystkie części mocniejsze. Dwa miesiące zajął mi upgrade. Wstawiłem mocniejszasprężynę, nową baterię (z większym napieciem - chyba gdyż nie znam się na tym a to ojciec mi ją załatwił), wszystkie zębatki są wykonane przeze mnie i mojego brata z kompozytu, Hop Up kupiony na machinegunie, lufa z Obi (o wiele dłuższa od stockowej). Wszystkie lutowania musiały być poprawione gdyż oryginalne się sypią po pewnym czasie. Tłok został uszczelniony tak że gdy zatykamy otwór dyszy nie da się wsunąć cylindra ani na centymetr. Sporo było z tym roboty ale wreszcie skończyliśmy. Nie pisałem o tym na forum wcześniej gdyż byłoby to tylko powodem do robienia kolejnego bałaganu - każdy by się pytał czy już, jakie efekty, skąd wszystko wziąłem itp. Wczoraj zrobiliśmy testy w boju. Karabin był na strzelance. Ale najpierw osiągi do tarczy. Z 35 metrów z ładnym skupieniem przebijam dwie kartki A4 (włożone przypadkowo - miała być jedna) kulkami 0,2. Można strzelać i 0,25 po przełożeniutakiej dźwigienki do ustawiania HU ale zasięg spada do jakiśch 30metrów Gdy strzelam to trafiam tam gdzie pokazują przyrżady celownicze. Szybkostrzelność od oryginału się nie zmieniła na tyle żeby bez pomiarów to stwierdzić.

Strzelanka:

Zasięg mam o jakieś 10 metrów mniejszy od elektryka marui. Z 40 metrów można kogoś "zabić" - tak że ten ktoś to wyraźnie poczuje i nie trzeba się obawiać że wiatr zawieje. Najczęściej jednak przewage widać na 30 metrach - przewage nad sprężynami. Kulka w końcowej fazie lotu (40metr) wznosi się na chwile po czym opada - fajnie to to wygląda.

Wady tegoż elektryka:

- klapa wurzutnika łusek sama się otwiera

- brak zapasowych magazynków

- nie możność wykręcenia lufy i zastąpienia jej tłumikiem gdyż jest na wcisk połączona z lufą właściwą

 

 

Post dedykuje niedowiarkom którzy nie wierzą w "złote rączki"

 

Tyle :D Naprawde z tej zabawki można było coś zrobić :D . Niestety ja zabawe z ASG będe musiał przerwać stąd też od razu ogłaszam że owy elektryk jest na sprzedaż i jego cena wynosi 500zł. Możecie się śmiać że tak dużo ale wykonanie podzespołów a innych załatwienie troche mnie kosztowało. Jednak proszę teraz nie pytać ani nie komentować sprzedaży tylko sam tuning.

 

Szczegóły dotyczące sprzedaży prosze na PW

 

Pozdrawiam

Grey Fox

 

 

Edit: To NIE jest XM 177 E2 a M4A1 RIS :wink:

 

Edit2: Magazynki zapasowe można kupić na capri asg - mid cap za 85 zł

Link to post
Share on other sites

Witam!!

 

Grey Fox mam pare pytań odnośnie tego tuningu.

1. Z czego dokładnie zrobiłeś tezębatki i jak ?

2. Jaką długość ma teraz lufa i jaka jest średnica wewnetrzna ?

3. Jaką dałeś sprężyne ?

4. Ten Hup Up to ma regulacje ?

 

No i to było by chyba wszystko.

 

Aha jeszcze jedno gdzie kupiłeś tą replike który sklep ?

 

A ta cena to nie za wysoka jest.

 

Dzięki za ewentualne odpowiedzi :)

Link to post
Share on other sites

Ja i mój brat dziś rozebraliśmy tego gnata bo kulki latały jak sobie chciały.

Po pierwsze to obruciliśmy gumke hop-up o 90 stopni a potem dokleiłem troche wyprofilowanego plastiku do tego co na gumke naciska aby naciskało ją równo na całej pow.

Po drugie pod sprężyne od strony tłoczka wsadziliśmy pięć podkładek stalowych o łącznej grubości 5mm.

Poprawiła się celność znacznie i lekko zasięg na kulkach 0,12g

Chcemy wymienić sprężyne i wzmocnić gearboxa przez obudowanie go blachą 0.5mm

Nie wiemy czy wytrzymają to zębatki, ale zobaczymy. Zdjęcia prześle potem w poniedziałek wieczorem

Mam pytanie czy ktoś robił sam spręrzyne a jeśli tak to jak to się robi,chodzi i o hartowanie spręrzyny potem?

Link to post
Share on other sites

Szakal:

1. Z jakiegoś kompozytu ale dokładnie nie wiem bo to brat załatwiał. Zapytam go i niedługo w edycji posta napisze co to.

2. Jest to lufa z Obi mierzona suwmiarką - wyszło: 6,02-6,07. Moim zdaniem wystarczająca. Długość: 32cm. Wystaje z karabinka na kilka cm gdy nie ma tej lufy "normalnej"

3. Sprężynę zrobiłem z MP5 z Allegro które teraz na ścianie wisi :D Ma długość ok. 10cm

4. Jak wcześniej pisałem HU ma regulację z 0,2 na 0,25. Regulacja wygląda tak jak wyglądała przed upgradem tyle że daje efekt do cięższych kulek. Gdy "wajcha" jest na normal to 0,2 lecą prosto a 0,25 fikują po 20 metrach w dół. Natomiast gdy przestawimy na Hop to 0,25 lecą prosto (acz wolniej od 0,2) a 0,2 podrywa do góry na ok.25 metrze.

5. Karabinek kupiłem na Taniemilitaria przez Allegro - PUH-KAJA

 

 

Jeśli jesteś zainteresowany to na PW prosze coby nie zaśmiecać topicu aczkolwiek pytania które zadałeś przydadzą się osobom, które tuning owej repliki planują.

 

Pozdrawiam

 

Edit: Karabinek sprzedany koledze z teamu (jaka radość u niego :D )

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...