Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"AEG" XM177 Double Eagle


Recommended Posts

Witam po raz pierwszy.

 

Po pierwsze załadowałem alumrurke o średnicy 6,1mm i dlugosci okolo 33cm(oryginał miał 16cm)...  Teraz zamowilem 0,20g i nowa gumke hop-up. Opis wkrotce.

woytaz2 czy mógłbyś napisać skąd można taką rurkę jak zamontowałeś skombinować (kupić). I gdzie zamówiłeś tą gumkę?

 

Kupiłem tego XM117, M83, M4 dzieciakowi po tym jak mu się ShotGun na kulki za 8 zł zepsuł. Po naprawie tego ShotGuna (przedewszystkim nasmarowanie tłoka, cylindra i połączeń lastikowej lufy) strzela mocniej i dalej niż elektryk za 150 zł hehehe. Jak młody będzie po jakimś czasie narzekał, to może zajmiemy sie małym tuningiem, lub naprawą.

 

Michu_Śrem Gdybyś już miał te wymiary zębatek i wycenę od gościa który je robi, to może kilku z nas też by je zamówiło i koszty jednego kompletu były by niższe?

 

TQM Byłeś w Siechnicach? Czasem to nie te koło Wrocławia ;-)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przepraszam za off-topic, ale czytałem, że niektórym z Was padły tanie AEG-i. W związku z tym, że sam od niedawna jednego posiadam chciałbym się zapytać czy ktoś z użytkowników tanich AEG-ów nie ma może baterii na zbyciu, bo potrzebuję dwóch ogniwek, a nie mogę ich znaleźć w żadnym sklepie. Byłbym bardzo wdzięczny za okazanie pomocy jak maniak - maniakowi :roll: .

Link to post
Share on other sites

Taa, tylko że akumulatorki lutuje się na zimno  :roll:

Ciekawe ;-) amatorsko zajmuję się modelarstwem, i tak się stało, że kupowałem ogniwa "SANYO RC 2400" które lutowałem porządną lutownicą w pakiety po 7,2V lub 8,4V (do mojego modelu potrzebne są dwa takie pakiety) używając do tego miedzianych blaszek i cyny. Pozatym robią tak wszyscy modelarze którzy startują w mistrzostwach Polski. Ważne żeby nie lutować małą lutownicą, tylko w miarę dużą i krótko. Przegrzanie ogniwa powoduje jego uszkodzenie.

 

Jak kolega zainteresowany to dam linka, zawsze można się czegoś nauczyć

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Powiedzcie mi jak mozna dobrze i trwale połączyć czy zlutować akumulatorki. jakieś blaszki miedzy nie czy co?? Poza tym kto ma nie potrzebne magi do tego karabinka bo mój sie totalni rozwalił, szukam też stokowej baterii do niego. Jak ktoś ma to niech da mi znać. Dzięki

Link to post
Share on other sites

Na początek kilka linków ;-)

http://www.modelarz.com/artykuly.php?id_ar...art=54&w=d&ta=2

http://www.old.modelarstwo.org.pl/technika...nicd/index.html

http://www.akkuplanet.pl/index.php?id=konfiguracja

http://www.ldtech.detekt.pl/nicd.html

http://www.rcauto.pl/modules.php?name=Cont...showpage&pid=32

Jeszcze kilka obrazków:

1-lutowanie dwóch ogniw.

1.jpg

2-zaginanie.

2.jpg

3-ogniwa po zagięciu.

3.jpg

4-cały pakiet.

4.jpg

 

 

Poprawiłem ;-) jak zwykle literówka

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

sprobuj to zobaczysz czy sie przepali :P hehe jakbys przeczytal caly temat to bys znalazl wypowiedz uzytkownika grey fox :

Witam

Otóż kilka miesięcy temu kupiłem replike repliki M4A1 RIS firmy Double Eagle. Osiągi nie były zachwycające więc replike rozkręciłem. Okazało się że na tych podzespołąch więcej nie wyciśnie. Postanowiłem jej nie skręcać tylko załatwić sobie wszystkie części mocniejsze. Dwa miesiące zajął mi upgrade. Wstawiłem mocniejszasprężynę, nową baterię (z większym napieciem - chyba gdyż nie znam się na tym a to ojciec mi ją załatwił),

 

wiec chyba mozna wstawic baterie z wiekszym napieciem

Link to post
Share on other sites

Co do xm- a to posiadam takiego w swojej kolekcji .

Ogólne wrażenia dobre karabin mam już ponad 3 miechy i nadal działa, a to już durzy sukces. Plastik i wygląd zewnęczny całkiem dobry jak na tą klasę. Tylko uważajcie na wkręcaną lufę lub tłumik mogą się złamać .

Miałem z nim pewną przygodę . Po pewnym czasie zaczną dziwnie strzelać ; mianowicie raz działał a raz nie. Broń rozkręciłem i okazało się że winne są styki kabli. Po prostu trzeba je mocniej przylutować. Efekt był taki , że karabinek wali teraz dwa razy mocniej .

Lufa jest krótka polecam od razu wymienić na inną . Żeby weszła większa musicie zaszlifować wnętrze lufy plastikowej papierem ściernym . Acha wybierzcie taką aby mocniej wchodziła w komorę HopUpu i nie myło luzu wtedy karabinek strzela nie tylko o wiele mocniej ale i celniej . Ja wołem od schotgana harball

Z karabinka jak dotychczas wystrzeliłem jakieś 2 tyś kulek .

Polecam wszystkim to naprawdę dobra broń .

Link to post
Share on other sites

Ktoś mówił że kupowanie do niego zębatek za kilkadziesiąt złotych to przesada

Hmm też tak myślę...(choć sam na ten pomysł wpadłem z zamawianiem zębatek)

No ale wpadłem na taki troche inny pomysł

1.wyciągnąć zębatki

2.nakleić samoprzylepny papier i wyciąć dokładny kształt każdego z kółek

3.Delikatnie odkleić , nakleić na blachę aluminiową (np z puszki po piwie)i wyciąć taką blaszkę

4.zeszlifować lekko zębatki i lekko przeszlifować blaszkę

5.skleić razem żywicą epoksydową lub klejem

6.zeszlifować nadmiar żywicy/kleju

 

i w taki sposób uzyskamy wzmocnione zębatki

koszt operacji??

3.14 za piwo

żywica lub klej 5zł

Co wy na to??

Link to post
Share on other sites

hehe ale trzeba liczyc sie z tym ze zebaty te nie beda super wzmocnione . apropo tego sklepu do ktorego byl podany link to gadalkem z klijentem i mowil ze wykonanie taki zebatek ze stali bo robi bedzie koszt okolo 40zl/szt to mu podziekowalem . ja mam pomysl jak wykonac zebatki mocne tylko potrzebuje jakis zebatek jakby ktos mial na sprzedaz moga byc bez neiktorych zebow to chetnie kupie sprobuje zrobic wloze i zobacze jak sie sprawuja , jesli beda dzialac i wytrzymaja testy to bedzie dobrze i dam pis na forum

pozdro

Link to post
Share on other sites

wiec tak pruba tuningu wypaliła ale nie tak jak chciałem

dlaczego??

nie mogłem rozkręcić gearboxa ( za miętkie śróbki się nacięcia rozjebały przy 2 ostatnich )

 

ale prubowałem dalej

 

-zmieniłem lufe (okazało się że jeszcze jest zbyt ciasna i musze ją jeszcze przeszlifować) w efekcie wstawiłem stock

 

-Podłożyłaempodkładki gumowe pod sprężyne ( ale były zbyt szerokie i blokowały selektro ognia , wyprofilowałem je i juz wszystko działa)

 

-Pobawiłem się z hop upem

 

No więc pora na osiągi

Na kulkach tm 0.2g

zasięg max o 5-6 m większy niż stock

skuteczny zasięg o 4 m większy

skuteczny zasięg o 9 m większy!!! ( z wymienioną lufą zanim się kulki zablokowały)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam problem z lufą i nie wiem czy to wina wąskiej lufy czy może czegoś innego po założeniu jej karabin strzela na odległość 2-3m :P po pojedynczym strzale, ale gdy strzelam serią pierwsze kulki spadają a następne prują przed siebie, jeśli to wina lufy to, w jaki sposób mógłbym ją rozszerzyć

 

P.S. jeszcze ani razu mi się nie zablokowała

Link to post
Share on other sites

a jakiej długości wstawiłeś lufę? bo z tego co widzę chyba za długą .Długość lufy w tanich replikach dobieramy obliczając objętość cylindra następnie wynik dzielimy na 2 i otrzymujemy jaką objętość powinna mieć lufa,z czego możemy obliczyć jej długość.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...