Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika G&P MRP Combat. Kilka pytań od początkującego gracza.


Recommended Posts

Witam,

 

od pewnego czasu zacząłem interesować się ASG i mam w planie zakup tej oto repliki.

 

http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/product_detail1.php?search_From=category&item=GP-AEG-AEG010BK&search=special&rs=GP%20AEGs&catid=6&cat=273

 

Wiem, że kupując replikę potrzebne mi bedzie pare akcesoriów żeby w przyszłości odpowiednio ją użytkować. Poniżej wypisałem parę produktów o których czytałem, ale chciałbym też zadać parę pytań bardziej wyedukowanym użytkowników forum.

 

Ładowarka

http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/product_detail1.php?search_From=category&item=IMAX-B6-506&search=special&rs=Chargers%20And%20Dischargers&catid=15&cat=125

 

Zasilacz

http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/product_detail1.php?search_From=category&item=SAG-12V5A-PA&search=special&rs=Chargers%20And%20Dischargers&catid=15&cat=125

 

Baterie

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=3923

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=3920

 

Kulki

http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/product_detail1.php?tabpage=1&search=special&rs=6mm%20BBs&item=GG-07-097&search_From=category&view=info

 

Pytania:

 

1. Czy jedna bateria wystarczy czy lepiej kupić dwie ?

2. Czy potrzebna mi będzie jakaś przejściówka aby podłączyć baterię do ładowarki/repliki ?

3. Czy powinienem zaopatrzyć się w alarm, który będzie informował o niskim poziomie akumulatora tzn. MOSFET ?

4. Czy konieczna jest zmiana okablowania na niskooporowe po wymianie stockowego akumulatora na wyżej wymienione ?

5. Czytałem o wielu przypadkach awarii tłoka (biały / gorszy materiał) w replikach g&p. Czy warto zainwestować na starcie w lepszy tłok, a może wymienić go dopiero przy tuningu zwiekszającym ROF ?

6. Jakie magazynki bedą lepsze mid czy high ? Chodzi mi o zacinanie się kulek o ile nie zależy to tylko od jakości wykonania, a nie od pojemności. Możecie coś polecić?

 

Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi i pomoc w rozwianiu moich watpliwości.

Link to post
Share on other sites

6. - To jest raczej kwestia gustu. Jeden woli grzechotkę, drugi magazynki typu załaduj - wystrzel całą zawartość na jednym ogniu;

1 - Jedna wystarczy;

3 - Możesz, nie musisz. Sam jadę bez MOSFETu i jest wszystko OK (specyfikacja repliki - profil);

4 - Warto, nie trzeba. Po wymianie okablowania na niskooporowe (srebrne/posrebrzane) zmaleją straty na energii elektrycznej w wyniku znacznie ograniczonych przemian energii w energią cieplną.

 

Jeżeli planujesz zakupy na wgcshopie, to zamów stamtąd jednocześnie akumulator. Będzie taniej :)

Link to post
Share on other sites

1. Jesli masz kase na dwie to lepiej miec dwie. Czy wystarczy zalezy od tego jak i gdzie grasz.

2. Nie. Wszystko powinno byc w zestawie.

3. Tak.

4. Nie. Kable g&p daja rade.

5. Jesli nie zmienisz sprezyny na mocniejsza powino byc ok. Ja bym poczekal do ewentualnej awarii.

6. To jak podaja magazynki w duzej mieze zalezy od marki magazynka i marki uzywanych kulek. Zarowno Midy jak i HighCapy podaja dobrze jesli spelnione so dwa powyzsze kryteria jakosci.

Link to post
Share on other sites

To jeszcze prosiłbym o podpowiedź różnica między tymi akumulatorami, które zaproponowałem to ich pojemność określona w mAh czyli poprostu im większa pojemność tym dłużej postrzelam ?

 

Jeszcze zapytam na zapas. Czy stockowe kable wymienić gdy np. wymienie kiedyś akumulator na taki o większym napięciu np. 11.1V ?

Link to post
Share on other sites

Chomik odnośnie pytania 3. to nie narzucaj tutaj konieczności posiadania MOSFETu, bo to nieprawda. To jest po prostu bajer, który podobno coś tam poprawia (nie korzystam z tego, więc nie wiem).

 

Jeżeli masz kasę na dwie, to kup tą pojemniejszą a resztę dołóż sobie do okularów/gogli balistycznych.

Link to post
Share on other sites

Chomik odnośnie pytania 3. to nie narzucaj tutaj konieczności posiadania MOSFETu, bo to nieprawda. To jest po prostu bajer, który podobno coś tam poprawia (nie korzystam z tego, więc nie wiem).

 

Kolego, BARDZO Cię proszę. Nie pisz głupot! Nie tylko dlatego, że ludzie mogą się z Ciebie śmiać, ale też dlatego, że możesz w ten sposób komuś zaszkodzić. Idealna w tym wypadku jest zasada: nie wiem, to nie gadam.

 

MOSFET to nie bajer. W replice zasilanej baterią z dużą wydajnością prądową, to niemal konieczność. Zmniejsza on znacząco straty energii spowodowane klasycznym układem styków ale przede wszystkim, styki oszczędza, nie dopuszczając do ich spalenia.

 

Prawdą jest to iż nie jest on wymagany, jednak aby replika podziałała dłużej bezawaryjnie, dobrze go mieć.

Link to post
Share on other sites

Będziesz potrzebował przejściówkę do ładowania aku z T-DEANS na tamiya mini. Lepiej zakup alarm lub inny rodzaj zabezpieczenia, ponieważ li-po cechują się niewielkim spadkiem napięcia i po prostu gdy zauważysz spadek rofu to może już być za późno i aku będzie do wyrzucenia.

 

//Edit

Np. taka przejściówka http://allegro.pl/przewody-t-deans-tamiya-imax-b6-b8-i2797142703.html

Edited by Luminofor
Link to post
Share on other sites

"Bajer". Pasuje?

 

Przez prawie dwa lata jadę na baterii 7.4V 2300mAh 30C. Nie używam MOSFETu. Topiły mi się bezpieczniki 30A, styki były całe, WSZYSTKO było całe po strzelaniu przez dwa miesiące na zwartych kablach. DOBRZE coś mieć nie oznacza, że TRZEBA.

 

Luminofor, bzdura z tym spadkiem rofu, że bateria już do wyrzucenia. Ja strzelam, dopóty silnik nie będzie w stanie naciągnąć sprężyny (SP120, wcześniej M120 chińskie) i jakoś nic się nie stało.

Link to post
Share on other sites

"Bajer". Pasuje?

Przez prawie dwa lata jadę na baterii 7.4V 2300mAh 30C. Nie używam MOSFETu. Topiły mi się bezpieczniki 30A, styki były całe, WSZYSTKO było całe po strzelaniu przez dwa miesiące na zwartych kablach. DOBRZE coś mieć nie oznacza, że TRZEBA.

 

Gratuluję udanej repliki i równie udanej eksploatacji.

 

Nie mam ochoty się z Tobą sprzeczać na temat potrzeby użytkowania układu typu MOSFET, bo przypomina to rozmowę: "po co mi czapka, przecież na głowie mam włosy."

Link to post
Share on other sites

Jeśli kiedyś chciałbym zamontować mosfet merf 3.2 to czytałem, że musiałbym zmienić złącza na deans-t i zamontować do styków podwójny przewód sygnałowy dołączony do zestawu (montaż rozszerzony). Czytałem, że wersja 3.2 posiada zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem, ale czy jest to jakoś sygnalizowane np. dźwiękiem ? Czy montaż tego typu systemu ogranicza się wyłącznie do wykonania tych dwóch wyżej wymienionych czynności ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...