Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ceratex WP wz.93


Recommended Posts

Witam. posiadam ceratexa używanego obecnie przez WP. Od początku było ładnie i pięknie, w deszczu krople spływały jak woda z przysłowiowej gęsi. A teraz lipa. Tak jakby namakał. Kupiłem jak mi doradzono imregnat NIKWAX TX.DIRECT WASH-IN. Postaciując z instrukcją uprałem ciucha. Przyszedł czas by to sprawdzić i dalej jakby namakał. Ktoś może coś polecić albo wyjaśnić?

Link to post
Share on other sites

Źle zaimpregnowałeś. Robiłem w Wash-In i na krótki czas starczało. Zresztą Wash-In to najgorsze wyjście. Do kurtek tylko i wyłącznie impregnaty natryskowe (u mnie obecnie Grangers). Już tłumacze dlaczego. Otóż mocząc w roztworze impregnujemy też warstwę wewnętrzną, czyli ograniczamy oddychalność.

 

EDIT:

ja juz nie pamiętam instrukcji ale opisze jak robiłem Wash-Inem. Najpierw prałem ciucha w pralce w Tech Wash Nikwaxa lub szarym mydle. Zawsze impregnujemy czysty ciuch. Później ciepła woda do miski wraz z Wash-In i kilka godzin się moczyło, mieszane od czasu do czasu. Później płukanie i na koniec wieszak.

Edited by Wukasz
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Nie jestem ekspertem, ale ja ze swoim się specjalnie nie pieszczę. Piorę ręcznie w niezbyt mocnym detergencie, a po wysuszeniu spryskuję dokładnie byle impregnatem z np. deichmanna - byle był na bazie wosku i bez zbędnych dodatków chemicznych. Póki co 3 rok mi dobrze służy.

Natomiast różne były wersje tej ceratki oraz różni producenci toteż może się rozmaicie zachowywać każdy egzemplarz.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...