Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36K Ares problem z silnikiem


Recommended Posts

Witam,

Wymieniałem ostatnio wtyczke w moim Aresie G36K. Musiałem go rozebrać ze względu na to że kable były zbyt krótkie i nie dało się przylutować w żaden sposób wtyczki. Po lutowaniu poskładałem go do kupy. Działał. Na strzelance też działał, ale po krótkim czasie kulki (Blastery 0.25 które wziąłem na próbe, wcześniej używałem Madbuli o tej samej wadze) przesawały wylatywać z lufy, a wypadały po dwie gdy przechyliło się replikę w dół. Problem z kulkami mijał po kilku pierwszych sztukach z low-capa. Potem silnik przestał w ogóle się obracać - tzn słychać reakcję na spust, słychac że chce obrócić, ale tego nie robi. Po chwili przerwy zaczął z nowu działać normalnie, ale na krótko, bo z nowu przestał działać i tak replika stoi od wczoraj i nie działa. tak jak napisałem, słychać reakcję na spust, słychac że chce obrócić, ale tego nie robi. Batka naładowana :icon_wink: (modelarskie lipo), a jest to dźwięk podobny do tego wydawanego przez silnik kiedy jest ona na wyczerpaniu.

 

Jeśli ktoś jest w stanie wspomóc mnie, prosze o to.

Edited by Leonidas39
Link to post
Share on other sites

To ta różnica nie polega tylko na oznaczeniach ?

 

Wnioskuje, że nie. Myślę, że Umarex bierze zwykłe Aresy i wymienia/reperuje w miare możliwości co się da, oczywiście też z umiarem - mam na myśli gumke, styki itp. Wtedy kiedy padło moje K, kumpel dalej szalał z stokowym Umarexem CV.

Link to post
Share on other sites

Umarex daje tylko swoje prawa licencyjne do oznaczeń broni palnej.

Też myślałem, że to tylko na tym polega, ale najlepszym dowodem na to że jednak coś musi się różnic jest hi cap dodawany do repliki. W przypadku zwykłego Aresa to bardzo wątpliwej jakości magazynek z czarnego, nieprzeźroczystego i mało wytrzymałego plastiku. Z Umarexem dostajemy dużo wyżej jakości hicap z wytrzymałego, przeźroczystego plastiku.

Link to post
Share on other sites

Też ostatnio porównałem Aresa z Umarexem.

 

-Gumka jest inna-w Aresie przezroczysta,w umarexie czarna,coś jak bax,bo miała 2 wypustki(aresowa lepsza).

-Stopka silnika-w Aresie wentylowana,w umarexie zwykła.

-śruby inne.W Aresie krzyżowe,w umarexie imbusy.

-Mag taki,jak Leonidas prawi.

-plomba na gb umarexa s&t armament.

-w umarexie g36cv w komplecie risy na froncie,w aresie brak.

 

Dystanser w moim umarexie był do dupy.Gorszego nie widziałem nawet w cm028.

Wykonany z bardzo miękkiej "izolacji" wyciętej chyba pod wpływem 2 promili(nówka funkiel z GF).

 

Gdzieś czytałem,że właśnie Ares się wziął i zrobił nową lepszą generację Giet.Ale o różnicach względem starej nic nie wspomnieli.

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

Też ostatnio porównałem Aresa z Umarexem.

 

-Gumka jest inna-w Aresie przezroczysta,w umarexie czarna,coś jak bax,bo miała 2 wypustki(aresowa lepsza).

-Stopka silnika-w Aresie wentylowana,w umarexie zwykła.

-śruby inne.W Aresie krzyżowe,w umarexie imbusy.

-Mag taki,jak Leonidas prawi.

-plomba na gb umarexa s&t armament.

-w umarexie g36cv w komplecie risy na froncie,w aresie brak.

 

Dystanser w moim umarexie był do dupy.Gorszego nie widziałem nawet w cm028.

Wykonany z bardzo miękkiej "izolacji" wyciętej chyba pod wpływem 2 promili(nówka funkiel z GF).

 

Gdzieś czytałem,że właśnie Ares się wziął i zrobił nową lepszą generację Giet.Ale o różnicach względem starej nic nie wspomnieli.

 

 

Tak, nawet na opakowaniu piszą że to nowa wersja.

 

Co do gumki się nie zgodzę, bo ta montowana w Aresie ponoć jest najgorsza jaką można dać.

Stopka wentylowana to bardzo duży minus, bo do gb może dostać się syf, dlatego warto to jakoś zaizolować elegancko. Umarex wprowadził więc w tym przypadku słuszną modyfikację.

 

Wynika z tego, że Ares to bardzo fajna replika, ale warto się zająć kilkoma stokowymi elementami.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Rozwiązałeś problem? Bo mam podobnie ale z repliką od BOYA/BOYS (?) Podczas strzelania nagle przestał i BB został w połowie... myślałem że to bateria bo po jej naładowaniu znowu strzelał ale tylko 7/8 razy i znowu stoi -,- sprawdziłem batke i ona działa (u kolegi także w G36 tej samej firmy) dla pewności wsadziłem jego baterię i także nie działa... słychać tylko taki dźwięki jakby silnik chciał się obrócić ale nie daje rady. Wątpię aby to było coś GB ponieważ to było w ten sam dzień jak ją dostałem a nie rzucałem nią o ściany, lub pod pociąg... :icon_razz: tylko tyle co postrzelałem i poszedłem odprowadzić kumpla (10Km w dwie strony ;_; ) nie szarpałem nią, nie zamoczyłem jej anie nie zasypałem piaskiem.

Edited by MEP^^
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Niestety nie rozwiazałem problemu. Za pierwszym razem kiedy przestała działać okazało się że dodatkowo rociapirzyło komore hu i poszła do wymiany razem z gumką i doszczelniono tłok. Potem problem z przestawaniem w strzelaniu powtarzał się. Stałem się pewny, że to dzieje się zawsze wtedy gdy używam jej przy niskich temperaturach. Oddałem na gwarancje, ale nic nie byli mi w stanie pomóc, tylko z nowu wymienili gumke. Stwierdzili, że powinienem używać lipo a ja już przecież używam lipo i to nie byle jakiego. Obecnie kiedy zaczął się sezon byłem ostatnio na grubszej akcji, było wilgotno, ale ok 18 stopni tak myśle i Gienia działała ślicznie, wręcz popisowo.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...