Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Beretta M93R AEP


Recommended Posts

No, jak widac 93R (17800Y) bedzie jednak drozszy od G18C (15800Y=599 pln). Poza tym o ile Glock swietnie nadaje sie na bron boczna, to Beretta juz raczej mniej, ze wzgledu na rozmiary i (prawdopodobnie) wage.

 

Natomiast uzycie tego guna jako broni podstawowej tez jest watpliwe, bo mimo wszystko ustepuje osiagami "dlugim" AEGom, a niezbedne dokupienie drogasnych i malych akumulatorkow/magazynkow bardzo podnosi cene takiego rozwiazania...

 

Ale jak przypuszczam i tak znajda sie amatorzy na ciekawa nowinke! Sam moze sie skusze... :wink:

Link to post
Share on other sites

Heh, zastanawiałem się, który model (z kiedyś gdzieś wymienionych :wink: ) będzie kolejnym AEP i okazuje się, że zgadłem 8)

Osobiście Beretta 93R bardzo mi się podoba (dużo bardziej od Glock'a 18C), więc jeśli zdecyduję się na zakup AEPa, to będzie to właśnie ona.

Na zdjęciu prezentuje się ładnie, cena trochę wyższa i zobaczymy jak będzie z wagą (patrząc na wagę oryginałów, zgadzam się z Pikace - waga nowego AEPa powinna być większa od Glock'a).

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Moim zdaneim im gnat cięższy tym lepszy. Jeśli ja miał bym kupować AEP'a to również skusił bym się na berrete bo Glock'ow nie lubie. A jakaś dobra kabura do niej napewno wyjdzie (jest :?: ) zgpodnie z zasada ze popyt powoduje podaż:). A z ceną poczekajmy do wejścia do sklepów bo już sie tak zdażalo że sugerowana cena swoje a konkurencja i tak ją obniży (znów wielkie thx dla kapitalizmu:))

 

EDITED:

 

OT: nie ładują mi się pierwsze 9 zdjeć betertty z linku na www.asg.pl czy jeśli komuś się ladują mógłby mi je przesłać na maila ( vdsar@wp.pl )

Link to post
Share on other sites
Moim zdaneim im gnat cięższy tym lepszy.
Hehe, Ajax, powiedz to tym wszystkim konstruktorom broni palnej, ktorzy od ponad 100 lat glowia sie nad tym jak ulzyc doli zolnierzy i ograniczyc mase taskanej przez nich broni... :wink:
Jeśli ja miał bym kupować AEP'a to również skusił bym się na berrete bo Glock'ow nie lubie.
Osobiscie Glocki mi tez sie nie podobaja, uwazam je nawet za szczyt brzydactwa, ale bron nie ma sluzyc do podziwiania wygladu! Wyglad jest wazny przez jakis tydzien po zakupie, no moze dwa, heh, a pozniej licza sie tylko wzgledy praktycznie i eksploatacyjne. "Klocek" jest tu nie do pobicia, ma wygodny ergonomiczny chwyt, nie ma zdanych zewnetrznych zaczepiajacych detali, zwalniacz magazynka i przelacznik ognia sa tam, gdzie powinny byc (czyli pod kciukiem). Jest po prostu wygodny.

 

Anyway, nikogo nie chce odwodzic od kupienia sobie "Bereta", zwracam tylko uwage, ze sam wyglad to troche malo, aby byc zadowolonym z broni...

Link to post
Share on other sites
Moim zdaneim im gnat cięższy tym lepszy.
Hehe, Ajax, powiedz to tym wszystkim konstruktorom broni palnej, ktorzy od ponad 100 lat glowia sie nad tym jak ulzyc doli zolnierzy i ograniczyc mase taskanej przez nich broni... :wink:

 

Tak ale my prawdziwej broni nie urzywamy tylko bawimy się w komandosów co kto lubi. Dla mnie wygląd jest ważny nawet dłuższy czas po zakupie bo lubie sobie popodziwiać moje repliki. Wszytko kwestia gustu. Nawet jeśli wdlug kogos wygląd jest ważny tylko 2 tygodnie to trzeba pamiętać że w tych 2 tygodzniach jest zazwyczaj zawarty okres kupowani :wink: . Ciekwi mnie jakie osiągi będzie miała beretta w stosunku do Glocka 18C

Link to post
Share on other sites
Ciekwi mnie jakie osiągi będzie miała beretta w stosunku do Glocka 18C
Mechanizm wyglada na identyczny, byc moze lufa bedzie ciutke dluzsza, ale watpie zeby to mialo wiekszy wplyw na osiagi...

 

Przydatmy moze byc za to bardziej pojemny magazynek w 93R. Te magazynki dzialaja jak low-cap, niezaleznie od pojemnosci (nawet ten 100 nabojowy do G18).

Link to post
Share on other sites

Szczegolowych informacji jest raczej niewiele. Pokazany egzemplarz jest tylko wystawowy, a data premiery na rynku jeszcze nieznana.

 

Co do wagi, to wersja real-steel 93R wazy okolo 1.2 kg, a wiec prawie 2 razy wiecej niz G18C. Jesli TM odtworzy dokladnie wage (tak jak mialo to miejsce w modelu Glocka), to wspolczuje wszystkim, ktorzy podwiesza sobie taki ciezar jako bron boczna, heh...

Link to post
Share on other sites
ehhhh gdyby tak zrobili skorpiona AEP to bym był szczęśliwy.

Hehe, ja też 8)

Waga: 810 gram  

Pojemnosc magazynka: 40 kulek  

Dlugosc: 250mm  

Cena: 17800Y

810g to nie tak źle - moja stara gazowa Beretta 92FS z KWC waży bodajże 850 i to jest w sam raz, a tu gun będzie jeszcze te 3cm dłuższy.

40 kulek w magu to bardzo realistyczna opcja - jeśli się nie mylę (a jeśli tak, to proszę o poprawienie mnie 8) ), do długiego magazynka od tejże Beretty real steel wchodzi 38 naboi.

Co do ceny, IMHO nie ma co się sugerować. Aktualnie Glock 18C AEP jest jedynym tego typu pistoletem na rynku i pewna część ceny to tzw. "cena nowości". W momencie pojawienia się drugiego (i kolejnych) AEPa, IMHO ceny mogą ulec obniżeniu. Nie drastycznemu, ale zawsze coś.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Po pierwsze - AEP nie strzela tak dobrze jak AEG. No ale powiedzmy, że Sten też specjalnie zasięgiem i celnością nie grzeszył.

 

Po drugie - ktoś najpierw musiałby nakręcić bardzo popularny film, w którym głowni bohaterowie używali by Stenów, żeby TM wzięło to "na warsztat".

 

Ogółem - mało realne. Lepiej jak Adam Słodowy - "zrób to sam" :wink:

 

-

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...