Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PCU - jak tego czarta nosić (spodnie)


Recommended Posts

Nie wiem czy to problem ze spodniami, czy to wina rozmiaru ale mam taki zgryz, że jak je założę, to PCU zachowuje się, jak nie przymierzając, rurki z krokiem w środku ud. Przy klękaniu na jedno kolano czuć, że materiał się napręża i krępuje, nie można też wziąć zbyt szerokiego rozkroku. Jak je podciągnę do góry tak, że napa nad rozporkiem mam na wysokości pępka, to problem nieco zanika lecz wciąż występuje no i wtedy nogawki mają długość sensowną tlylko w przypadku butów o wysokości 8", treki z Garmonta za kostkę już są zbyt niskie (odsłonięta kostka).

O kij tu chodzi, jak temu zapobiec?

Link to post
Share on other sites

Wymień na większe. Albo jesteś bardzo chudy albo masz dziwne spodnie, skoro możesz się zapiąć aż na pępku, a spodnie przy każdej czynności są za krótkie. Jeśli masz PCU od ORCa lub Patagonii i rozmiar jest dobry, to efekt niskiego kroku jest okej ponieważ spodnie te ( L.5 jaki ja mam np) są przystosowane do noszenia bielizny termo L2 czy L1 i ten "niski krok" daje miejsce na tą bieliznę. Tak samo jest w ECWCSie L5. Mi to jednak wygląda na za małe spodenki i tyle :)

Link to post
Share on other sites

To jest level 5, kopia TMC, rozmiar M, kurtka pasuje idealnie. Ogólnie jak założę je jak normalne spodnie, powiedzmy MCCUU to długość jest dobra, problem dopiero jak je podciągnę. Na pępku zwyczajnie gumki po bokach się bardziej rozciągają (nie jest luźno w żadnym wypadku). Dla porównania MCCUU kontrakt S-R kontrakt jest na styk, BDU kontrakt S-R jest idealne.

 

Miejsce na bieliznę byłoby logiczne gdyby nie krępowało ruchów, np mogę zapomnieć o siedzącej pozycji strzeleckiej crossed/open legs.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...