Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jakie zawieszenie do M4 ze stałą kolbą?


Recommended Posts

Witam, poszukuję eleganckiego zawieszenia pod M4 :) Nie mam sprecyzowanego gdzie będzie używana replika, czy CQB czy też las bo zapewne wszędzie. Najważniejsze by było wygodne i dobrze pomagało rozłożyć ciężar repliki, ponieważ mam niestety chory kręgosłup i po 20 minutach latania bez pasa solidnie j*bie mnie w krzyżu :teeth: Słyszałem, że podobno 3 pkt. będzie najlepszy, ale jaka jest prawda?

Link to post
Share on other sites

Przerobiłem w życiu już pare zawieszeń, 2 punktowe, 1 pkt bungee, 2pkt bungee, 3 pkt samoróbkę i jak dla mnie najlepsze jest to http://www.miwo-military.net/-produkty/pid,649/Pas-do-broni-PNB-6 . miałem w SCARpecie, mam w 416 i jest boskie. szybka regulacja, nic sie nie majta i nie zaczepia, przy cqb można szybko skrócić tak by przylegała do ciała i ma sie obie wolne ręce, a potem w razie potrzeby szybko powrócić do starej pozycji. W lesie szybka regulacja przydaje się przy przejściach między leżeniem a staniem, mozna spokojnie zawiesić na plecach i mieć wolne ręce przy wchodzeniu na stromizny. szczerze polecam.

Link to post
Share on other sites

Generalnie to mam takie pytanie czym się różni 3 pkt. od 2 pkt.? Bo z tego co widzę to oba mają wpięcia na 2 klamerki... Bo 1 pkt. to wiadomo, że ma po prostu jedną klamrę, którą wpinamy w okolicach kolby...

 

Polecę coś na wzór pasa 2pkt od Orkan Tactical. Chodzi mi o te, z metalowym regulatorem - regulacja na tym jest szybsza, niż na tych plastikowych przelotkach. Używam z mocno obładowanym M4 i M16 z M203 - daje radę i nie odczuwam żadnego uciskania, czy bólu.

 

Masz na myśli takie coś:

http://www.sklep.orkan-tactical.pl/zawieszenie-taktyczne-2pkt-beta-orkan-tactical.html

Bo inne 2 pkt. od orkana różnią się z tego co czytałem tylko opcją szybkiego wypinania co raczej w zastosowaniach asgejowych się nie przypada :)

 

Przerobiłem w życiu już pare zawieszeń, 2 punktowe, 1 pkt bungee, 2pkt bungee, 3 pkt samoróbkę i jak dla mnie najlepsze jest to http://www.miwo-mili...-do-broni-PNB-6 . miałem w SCARpecie, mam w 416 i jest boskie. szybka regulacja, nic sie nie majta i nie zaczepia, przy cqb można szybko skrócić tak by przylegała do ciała i ma sie obie wolne ręce, a potem w razie potrzeby szybko powrócić do starej pozycji. W lesie szybka regulacja przydaje się przy przejściach między leżeniem a staniem, mozna spokojnie zawiesić na plecach i mieć wolne ręce przy wchodzeniu na stromizny. szczerze polecam.

 

A można go dobrze zaczepić pod M4 ze stałą kolbą? Bo widzę, że ma taki troczek ale on jest bardziej do teleskopowej kolby... Generalnie to możliwe, żeby pas był 1/2/3 pkt? U orkana widziałem tylko takie wynalazki ale to też jest tylko 1/2 lub 2/3 pkt...

Link to post
Share on other sites

Ok a dlaczego np. orkan ma zawieszenia uniwersalne w postaci 1/2 pkt 2/3 pkt. a miwo ma 1/2/3 pkt.? Różnica polega na tym, że w "orkanowym" można szybko przechodzić np. z 1 do 2 pkt. a w pasie miwo trzeba "się plątać"? Bo pas z miwo jest na tle innych dość tani i...szukam haczyka :D A w sumie byłoby to dobre bo bym sam mógł wybrać w nim czy mi wygodniej w 1, 2 czy może 3 pkt. ustawieniu...

Link to post
Share on other sites

Co do jakości to nie jest mi potrzebny uber pro sprzęt (okazjonalnie śmigam na niedzielne jebanki) ważne żeby dobrze rozkładał ciężar i nie wbijał się w ciało :) Czyli ten PNB-6 będzie dobry od miwo I da się go spokojnie zawiesić w M4 ze stałą kolbą? Bo w emce jeden "montaż" mam z przodu, ale drugi dopiero pod stopką kolby...

Link to post
Share on other sites

Na sznurku też można powiesić replikę.

 

3pkt będzie się bardziej plątał. A używanie 3pkt jako 2pkt już przerabiałem, mało wygodne.

 

Czyli tak samo pasy orkana 2/3 pkt. będą mało wygodne jako 2pkt?

 

Nawet gdyby się nie dało to sznurek wokół najwęższego miejsca kolby i do tego montujesz pas nośny.

Sznurek czyli tą pętelkę co dodają do tego pasa? generalnie będzie różnica (a jeśli tak to jaka bo widzę, że ludzie noszą tak i tak) gdy podczepię pas na najwęższym miejscu kolby (za pomocą sznurka) czy na końcu kolby pod stopką gdzie emki mają montaż? Bo mi się wydaje (ale jak jest na prawdę?) to ten montaż na stopce kolby to tylko do pasa 2 pkt.

Edited by afrowawa
Link to post
Share on other sites

Ten montaż na stopce jest do niczego. Prawie. Nadaje się na paradę i stanie na warcie z bronią na jednym ramieniu. W normalnym użytkowaniu obraca emkę i się go nie używa. Stąd wszystkie montaże od strony body. Powstały, gdyż taka była potrzeba.

Link to post
Share on other sites

Kwestię zamontowania pasa nośnego do stałej kolby można rozwiązać tak jak doradził Wukasz, albo można zrobić to tak, żeby ładniej się prezentowało - kawałek taśmy kaletniczej i okienka. Łatwo zamontować, zdjąć, uszyć. Tak jak wspomniał Wukasz ucha na stopce nie bierz pod uwagę - przy żadnym rodzaju pasa.

Link to post
Share on other sites

Kwestię zamontowania pasa nośnego do stałej kolby można rozwiązać tak jak doradził Wukasz, albo można zrobić to tak, żeby ładniej się prezentowało - kawałek taśmy kaletniczej i okienka. Łatwo zamontować, zdjąć, uszyć. Tak jak wspomniał Wukasz ucha na stopce nie bierz pod uwagę - przy żadnym rodzaju pasa.

 

I tą taśmę na najwęższe miejsce kolby:

http://zapodaj.net/3918a6c88d5f2.jpg.html

Czyli to co zaznaczyłem na zielono? ;) Swoją drogą takie coś jest chyba już w zestawie pasa od miwo?

http://zapodaj.net/0c9590aa16aa2.jpg.html

 

Czy chodzi tutaj o co innego niż to co w miwo?

 

 

No i jeszcze pytanie co do "montażu przedniego" w emce (zaznaczyłem na czerwono na zdjęciu emki) On też tylko chodzi w pionie-poziomie a nie wychyla się na boki, co w jego przypadku, znowu trzeba dać "jakieś przetroczki"?

 

Ps. Tak ogólnie to warto brać ten pas miwo i spełni on moje oczekiwania w tej emce? Bo tani jest ale czy będzie wygodny oraz dobrze rozkładał ciężar repliki (bo jak wspomniałem kręgosłup w słabej kondycji) :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites

Z tego co masz z Miwo też da się tak zrobić. W Miwo masz jeszcze możliwość montażu pasa bliżej stopki kolby, ale bez tego ucha montażowego.

 

W emce nie stosuję fabrycznych punktów montażowych, bo tak jak wspomniał Wukasz obraca replikę, co nie jest wygodne.

Link to post
Share on other sites

Jest na szerokiej taśmie, źle nie będzie ale na żadnym pasie cudów się nie spodziewaj. Jeśli nie będziesz trzymał w łapach to i tak zacznie cię coś boleć w pasie barkowym. Bo klasycznym nieporozumieniem jest uważanie, że pas nośny służy do noszenia broni. On tylko wspomaga obsługę i wykonywanie innych czynności z bronią przy sobie.

 

Co do przedniego zaczepu najlepszy byłby boczny, ale ponieważ pas nośny Miwo ma wąski karabińczyk (czy co to jest) powinien działać podobnie, więc przodem bym się nie przejmował. Problem pojawia się przy pasach nośnych opartych o taśmę. Jeśli coś było by nie tak znów pętelka z linki pomoże.

Link to post
Share on other sites

Jest na szerokiej taśmie, źle nie będzie ale na żadnym pasie cudów się nie spodziewaj. Jeśli nie będziesz trzymał w łapach to i tak zacznie cię coś boleć w pasie barkowym. Bo klasycznym nieporozumieniem jest uważanie, że pas nośny służy do noszenia broni. On tylko wspomaga obsługę i wykonywanie innych czynności z bronią przy sobie.

 

Co do przedniego zaczepu najlepszy byłby boczny, ale ponieważ pas nośny Miwo ma wąski karabińczyk (czy co to jest) powinien działać podobnie, więc przodem bym się nie przejmował. Problem pojawia się przy pasach nośnych opartych o taśmę. Jeśli coś było by nie tak znów pętelka z linki pomoże.

 

Wiem, że pas nie będzie nosił za mnie broni tylko trochę pomagał ale chcę by pomagał jak najlepiej :) Ok, czyli podsumowując ten pas po prostu...podejdzie pod M4 ze stałą kolbą?

 

Z tego co masz z Miwo też da się tak zrobić. W Miwo masz jeszcze możliwość montażu pasa bliżej stopki kolby, ale bez tego ucha montażowego.

 

W emce nie stosuję fabrycznych punktów montażowych, bo tak jak wspomniał Wukasz obraca replikę, co nie jest wygodne.

 

Czyli na stopce za pomocą tego "koszyczka ze sznurków" w dolnym lewym rogu na pierwszej fotce?

 

Ps. A czym się różni PNB-7 od "szóstki"? http://www.miwo-military.net/-produkty/pid,650/Pas-do-broni-PNB-7 Mi się wydaje, że montażem z przodu w postaci szerokiej taśmy co go wyklucza w M4 w porównaniu do PNB-6. Mam rację?

 

Ps2. Słowem podsumowania...brać te zawieszenie? :)

Link to post
Share on other sites

To nie tak. Używając go odkryjesz co ci nie pasuje i kupisz nowe, inne. W tamtym odkryjesz co ci nie pasuję i znów kupisz i tak dalej... jak ze wszystkim :) Na początek dobry wybór, lepszy niż zajaranie się reklamówką super taktycznego zawieszenia zza oceanu i kupno chińskiej kopii.

Link to post
Share on other sites

Ok to takie pytanie na koniec, czym się różni PNB-6:

http://www.miwo-military.net/-produkty/pid,649/Pas-do-broni-PNB-6

Od PNB-7:

http://www.miwo-military.net/-produkty/pid,650/Pas-do-broni-PNB-7

 

Na moje początkujące oko w temacie zawieszeń tylko montażem przednim, 6 ma z przodu karabińczyk a 7 ma taśmę, wobec czego do M4 podejdzie tylko 6 bez problemów, to jedyna różnica, dobrze dedukuję? :P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...