Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zadania z nawigacji/rozpoznania


Recommended Posts

Czołem, widziałem kiedyś na jakimś forum takie typowe zadania z rozpoznania w stylu "Jesteś na pozycji X,Y określ z dokładnością do 10m współrzędne do ostrzału moździerzowego, podaj wzór meldunku...". Szukam już dłuższy czas i nie mogę znaleźć, jeśli ktoś posiada materiały pokroju wyżej wymienionych to byłbym wdzięczny za udostępnienie.

Link to post
Share on other sites

No to masz przykład:

Twoje położenie: 33 UWV 4860025430, cel VB7001 posterunek obserwacyjny na azymucie 34-21 w odległości 3520m. Podaj współrzędne celu oraz meldunek CFF do wstrzeliwania. Do dyspozycji pluton 2S1 z pociskiem OF-462.

 

Proszę bardzo, jak chcesz więcej to zapraszam.

 

Edit:

Kryptonimy sobie sam wymyśl, chyba ze chcesz już gotowe.

Edited by miller44
Link to post
Share on other sites

Właśnie CFF to jest Call For Fire ;-) Tylko procedura amerykańska przy poprawianiu ognia jest odwrotna od polskiej ale to już szczegóły.

 

JarekM - to co podałeś może być ale jest niekompletne. Brakuje na pewno jednego elementu "LOC STAT" czyli podania własnej pozycji. Poza tym to co podałeś jest wezwaniem artylerii do celu nie planowego. Jest też inna wersja, którą się robi po wstrzeliwaniu i naniesieniu poprawek (po celu pomocniczym). Dodatkowo było to robione przez "cywila" na podstawie jakiś opracowań; takie odniosłem wrażenie na podstawie komentarzy na dole. J

 

Jak coś to mogę pomóc bo (chyba) wiem w czym rzecz.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...