Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Siemanko, posiadam replikę ak47 (full plastik i chinol, tania replika) chciałbym wymienić swój gearbox na trochę lepszy (obecny gear wyglądem przypomina: http://www.sklep.air...liki-CM022.html niby w instrukcji repliki było napisane że ma ona siłę 0,3J) i tutaj pojawia się pytanie do was. Czy jakiś gearbox v3 albo v2 (mocniejszy coś ok 400 fps) rozmiarowo zmieściłby się do mojej repliki albo co mógłbym zrobić aby polepszyć fps w replice??

Z góry thx za pomoc :icon_smile:

 

Pozdrawiam Adi Ice

Link to post
Share on other sites

Jak zwykle każdy w takich tematach zaczyna gadać o kupnie czegoś nowego :icon_biggrin:

oczywiście czego temat nie dotyczy :icon_biggrin:

To tak... kup stock rurę np. http://azteko.pl/luf...6-mm-p-211.html

(nie wiem jaką tam masz długość.. ale dobierz sobie)

owiń taśmą teflonową nieszczelne miejsca w gb

jakieś lepsiejsze kulki... akumulator od jakiejś repliki np stock cymy, boyia, jg

Powinno coś się poprawić...

 

a za taką cenę najlepiej kup cm030 ;]

Edited by KaXardas
Link to post
Share on other sites

Sprzedać/wyrzucić replikę, uzbierać pieniądze (jakąś umowę z rodzicami zrób, że na przykład zamiast czekolady dostaniesz 5zł lub coś w tym stylu), kupić coś lepszego.

Jeżeli chodzi o kwestię z rodzicami nie martw się nie dają mi kasy na czekoladę. wolę samemu coś zarobić.

a replikę kupiłem trochę czasu temu coś ok lipca. nie byłem obeznany w temacie i zrobiłem duży błąd a teraz chciałbym go naprawić budując coś od zera w końcu człowiek uczy się na błędach tylko szkoda że na swoich :(

 

 

Jak zwykle każdy w takich tematach zaczyna gadać o kupnie czegoś nowego :icon_biggrin:

oczywiście czego temat nie dotyczy :icon_biggrin:

To tak... kup stock rurę np. http://azteko.pl/luf...6-mm-p-211.html

(nie wiem jaką tam masz długość.. ale dobierz sobie)

owiń taśmą teflonową nieszczelne miejsca w gb

jakieś lepsiejsze kulki... akumulator od jakiejś repliki np stock cymy, boyia, jg

Powinno coś się poprawić...

 

a za taką cenę najlepiej kup cm030 ;]

 

Dzięki za radę z tą rurą :)

a co do tych nie szczelnych miejsc w GB to nie bardzo wiem o co chodzi :( zrobić zdjęcie GB i wrzucić??

Link to post
Share on other sites

Obwiń po prostu taśmą wszystko co się nie powinno ruszać a co ma kontakt z tłokiem itp.

Znaczy obwiń jak najwięcej, dość ciasno i żeby ta taśma nie była wciągnięta przez zębatki itp :D

Jak już mówiłem.. za tą cenę kupiłbyś cm030, cm121 co według mnie jest lepszym pomysłem ;]

no ale już gadamy o tym modelu to zostańmy przy nim :D

jak dla mnie najlepsze tuning do asg to akumulator, postaraj się w komisie wyczaić jakiś, najlepiej ze stock ładowarką

Jakby coś to pytaj na PW (lubię pomagać a i parę części na sprzedaż posiadam ;] )

Link to post
Share on other sites

od początku do końca cylindra najlepiej... nie wiem czemu ma działać ta sprężynka na dole -.-

 

zmień też wtyczkę na standardową tamiya mini chyba z 10zł kosztuje zestaw żeńskiej i męskiej. Zamontuj odpowiednio wtyczkę lutownicą, walnij akumulator i raczej pociągnie...

 

dla estetyki obklej kolbę i chwyty czarną izolacją, izolacja albo czarna farbka ładniej wygląda niż to shit-plastik-drewno

 

jak nie jesteś pewien czy zadziała ten teflon to lepiej nie próbuj ;]

Edited by KaXardas
Link to post
Share on other sites

W tym gearboxe nic nie zrobisz taśmą teflonową. Dysza i cylinder to jeden element z plastiku. A ta sprężyna pełni taką samą rolę jak w metalowym GB, sprężyna od popychacza dyszy. A co do tej lufy to ja najpierw dowiedziałbym się czy tam w ogóle pasują standardowe lufy od AEG. Upgrade CM.022 jest moim zdaniem wrzuceniem pieniędzy w błoto. Niestety jaka jest prawda, nic się raczej z tym pacjentem nie da już zrobić.

Edited by Jankus
Link to post
Share on other sites

jeśli chodzi o nazwanie cm022 "pacjentem" to ja bym stwierdził zgon w chwili montażu gb ;]

lufy nie pasują ale przy odrobinie izolacji będą i to całkiem nieźle

no ale cóż, ma replikę, ma troszkę kaski to niech chociaż podciągnie do jakiejkolwiek jakości... lepsze coś niż nic nie?

Link to post
Share on other sites

nie bardzo mam kasę i czas wolny na profesjonalną replikę :) a z tą "zabawką" można czasami z kolegami pograć (raz na dwa tygodnie postrzelać się w lesie) jak już wyrzuciłem 200 zł na tą zabawkę to bolało by mnie to jakbym ja wyrzucał :)

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o ten gearbox to możesz rozciągnąć uszczelkę na tłoku i podgrzać ja zapalniczka tak żeby miał 100% szczelność.

i poradziłbym pobawić się jeszcze z doszczelnieniem gearboxa względem komory HU jeżeli tam jest coś takiego, zmienić kable na jakieś grubsze miedziane które pewnie masz na zbyciu w domu, nasmarować wszystko, uszczelnić teflonem komorę HU(koszt wynosi tylko zabawę z nią + ewentualnie smary, taśma, kabel)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Lufy dłuższej nie ma co wstawiać bo jak się bawiłem w montowanie stockowej lufy od chińczyka jakieś 400mm to zanotowałem spadek fps o jakieś 50 - ze 130 fps na 80. Natomiast jak dałem lufę mniej więcej tej samej długości (obciąłem lufę na odpowiednią długość) to prędkość wylotowa wzrosła o 10 fps.

Niestety pozostałe 30cm lufy musiało zostać stockowe.

Lufa od aeg łatwo się adaptuje - skracamy lufę o dziurkę na hop-up i montujemy w nakładce plastikowej. Niestety dalej nie jest rózowo bo trzeba powiększać gniazda mocujące lufę w body.

Ten gb spokojnie dźwiga lipo 7,4v więc można szaleć.

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...