Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 CQB [ARES]


Recommended Posts

Witam, po zakupie tej repliki (Link) planuję zamontować w niej lufę precyzyjną, jednak ani na stronie producenta ani na stronie SpecShop'u gdzie zamierzam ją kupić nie ma podanych wymiarów lufy wewnętrznej więc tutaj kieruję do was użytkowników tego forum pytanie, czy nie orientuje się ktoś jakie wymiary posiada lufa wewnętrzna owego modelu. Chciałbym też zamontować w nim lepszą gumkę HopUP - jaką polecacie ?

Za wszystkie odpowiedzi dziękuję,

Avit

Edited by Avit
Link to post
Share on other sites

nie, 363mm to długość do std M4 czyli dłuższego od tego modelu (http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_45&products_id=10625&name=ARES_-_M4A1_-_Non-contact_Firing_Control_System_-_AR-009E AR-12, 13, 14, 15, 16,23..)

ten model CQB wymiarowo podobny jest do M733 więc lufa coś koło 300mm, chyba że chcesz dłuższą i będziesz to maskował tłumikiem (gwint prawy)

Link to post
Share on other sites

Planuję zakup tłumika, aczkolwiek nie chce robić dłuższej lufy niż jest, tak więc raczej zdecyduje się na tą 300 mm albo coś koło tego tylko kurde trochę głupio że producent nie podał wymiarów tej lufy, ale trzeba sobie jakoś z tym radzić :icon_razz:

A tak przy okazji, co bym musiał wymienić aby z tych 350-380 fps dosięgnąć 400/410 fps ?

Edited by Avit
Link to post
Share on other sites

nie wiem czy nie podali, może w instrukcji coś jest, ale nie mam jej teraz pod ręką

kiedyś miałem CQB od PJ i wymiary lufy będą takie same

ja na razie nie myślę o wymianie lufy, bo ta co jest całkiem dobrze prowadzi, ogólnie jestem zadowolony z repliki bo:

- wysoki poziom wykonania i spasowania choć podstawa muszki się gibie na boki a kolba (ponoć na licencji LMT ) ma luz na prowadnicy

- ładnie wykonane szyny (sygnowanie KAC) , "pewny" w dotyku plastik chwytu i kolby (LMT)

- lekko (nawet bardzo, co wymaga przyzwyczajenia) przełączający się selektor

- lekko działający spust (ahh to lekkie kliknięcie :icon_biggrin: )

- jakoś dziwnie szybko i łatwo farba potrafi się wypolerować lub zejść, mnie to nie przeszkadza, ale jak się jakiś esteta znajdzie :icon_biggrin:

- rzadki gwint tłumika prawy

- pin spustowy bardzo luźno wesoło sobie lata ( "co jest wynikiem zastosowanych rozwiązań technicznych, odpowiedniej techniki montażu i kontroli poprodukcyjnej każdego egzemplarza" ) :hahaha:

- prowadnica kolby jest grubsza od typowej asg a mimo to kolba ma luzy

- szybka wymiana springu - nie dawałem mocniejszej niż była więc nie wiem co będzie gdy ?

Edited by zbyt
Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Moja w stoku ma 380fps(lipo 7,4, kulki 0,25 G&G) ale kulka leci daleko, używam ją w lesie i po wymianie springu(M100) na budynkach.

Po wymianie springu na m130 guardera i lipo na 11,1, zasięg większy, ale kultura pracy wyraźnie idzie w stronę chińczyków, oraz silnik się grzeje.

Link to post
Share on other sites

Gumka jest bardzo OK, nie zawiodła mnie nawet przy zimowych strzelankach. Kable ? oprócz M130 i 11,1V nie było nigdy problemu.

 

Magi? Mam takie i podają, tak samo jak PJ i inne chińskie cuda. Chyba nawet mają mniej luzu niż orginal hicap. PMAGów i podobnych nie sprawdzałem. Ogólnie replika jest super, ale chińskie akcesoria nie pasują, ze względu na wymiary bliższe ostrej lub gazowej - prowadnica kolby ma wymiary jak commercial stock tube (http://ingunowners.com/forums/accessories-gear/179820-milspec-vs-commercial-m4-stock.html) , szyny RIS mają 22mm, gwint na tłumiku ognia jest prawy.

Edited by zbyt
Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...
  • 5 weeks later...

Sprawuje się super, wszystko okej.

Z powodu zerwania izolacji podczas wymiany sprężyny, zmienione zostały kable. Silnik zmieniłem na cyma z niebieską dupką (leżał mi taki), teraz testowo M130 ciągnie i nie grzeje się. Na stockowej sprężynie nie widzę jednak różnicy . Wymieniłem lufę na 363 guardera, tylko ze względu na chęć wydłużenia lufy zew. Podczas serwisu w środku wsio OK, więc nic nie robie tylko ładuję batkę i kulki :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...