Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ładowarka i bateria (NiMh vs LiPo)


Recommended Posts

Witam.

Niedawno kupiłem replikę ASK201(AK74) jednak muszę jeszcze dokupić ładowarkę oraz drugą baterię (ta, którą mam słabo trzyma).

 

Jaką ładowarkę w rozsądnej cenie byście polecali?

Czy ładowarka Power Bean Captain ( http://www.asg.com.pl/Ladowarka_do_akumulatorow_Li-PoLi-IonLi-FeNiMhNiCd_Power_Bean,p,6025.php ) jest warta zakupu czy może lepiej coś bardziej profesjonalnego? (prosiłbym o jakieś przykłady)

 

Co do baterii, to obecnie mam 9.6V 1600mAh stick, która mieści się idealnie w komorze. Słyszałem, że baterie LiPo są bardziej wytrzymałe (zwłaszcza na temperaturę) oraz tańsze. Czy lepiej kupić NiMh czy LiPo? Jeśli LiPo to jaką (jaka zmieści się do mojego AK?) i czy w ogóle jest możliwość korzystania z takiej baterii w tej replice?

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Z ładowarek mógłbyś się zastanowić nad imaxem B6 (niezależnie czy klon czy oryginał) - jest to o tyle dobra ładowarka, że nawet jak skończysz się bawić w asg, to dalej będzie Ci służyć robiąc za prostownik do akumulatora, ładowarkę do paluszków czy awaryjną ładowarkę do baterii w telefonie. No ale to wiąże się z wydaniem prawie 2 razy większej sumy niż za ładowarkę którą przedstawiłeś.

 

Jeśli kupisz już ładowarkę która ładuje dowolne rodzaje pakietów (NiMH, NiCd, LiPo, LiFe, LiIon itd) to zdecydowanie lepiej kupić nowocześniejszą baterię (LiPo, LiFe).

Co do lipoli - przejrzyj tematy na tym podforum, jest naprawdę masa informacji o bateriach, opinie, polecane - na pewno dobierzesz coś dla siebie.

Jeśli masz umiejętności manualne i jesteś chociaż odrobinę obeznany z elektryką (lub masz np, kogoś w rodzinie lub wśród znajomych) możesz pokusić się o skonstruowanie własnej baterii opartej np. o ogniwa LiFePo4 (oferuje je Batimex, można też znaleźć na allegro). Ten rodzaj ogniw jest wytrzymalszy niż LiPo, ciężej je uszkodzić nieprawidłowym ładowaniem czy mocnym rozładowaniem.

Ewentualnie można się rozejrzeć za gotowymi pakietami LiFePo4 (ale sprawdź czy zmieści Ci się do AK).

Edited by hindus
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o LiFe to w grę wchodzą jedynie gotowe pakiety, bo nie mam umiejętności, ani znajomości. Jak na razie jeszcze nie spotkałem w żadnym sklepie tych ogniw przystosowanych dla ASG, podobno PowerBean ma wypuścić, ale na razie nie widać. Szkoda, bo wyglądają naprawdę ciekawie.

 

Jeszcze pytanie apropo baterii.

W AK nie mam zamontowanego mosfetu, a jedynie bezpiecznik samochodowy, czy przy takiej konfiguracji mogę korzystać w AK z baterii LiPo/LiFe ? Czy trzeba by dokonać jakiejś modyfikacji?

Link to post
Share on other sites

Nie, mosfet jest przydatny bo mniej zużywają się styki, ale jest to niezależne od baterii. Dodatkowo poprawia ROF'a więc przy niższym napięciu (np. LiPo 7.4) powinien też trochę dodać mocy.

Ale można korzystać z dowolnej baterii, silnikowi ani stykom nie robi różnicy skąd mają prąd ;) A do tego sprowadza się elektryka w AEGu.

Edited by hindus
Link to post
Share on other sites

Mi tam się rof nie zwiększył,czy to na zwykłym mosfecie,czy z ab(tak na 2mm modelarskich kablach).Jeżeli się dba o styki i regularnie je czyści,to mosfetu mieć nie trzeba,nawet na 11,1.

 

Ja radzę jedynie wymienić kable na lepsze,bo te w chińskich replikach są do bani i się łamią.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli się dba o styki i regularnie je czyści,to mosfetu mieć nie trzeba,nawet na 11,1.

 

 

Kolega Vladq powiedział przed chwilą, że nie ma zdolności manualnych, a Ty chcesz żeby otwierał gb i czyścił styki.

 

Co do pytania o mosfet, przydatny jak juz Hindus wspomniał, lecz jego montaż wymaga wymianę kabli i poprowadzenie jednego dodatkowego, bez lutowania sie nie obejdzie.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o baterie LiPo/LiFe to czytałem, że nie można ich rozładować poniżej określonego napięcia.

Jak to wygląda w praktyce? Czy np. dla LiPo 7.4V 1300mAh można zauważyć, że bateria zbliża się do niskiego poziomu przy strzelaniu, czy jedynym możliwym zabezpieczeniem jest LiPo alarm? I ew. jak LiPo alarm sprawdza się w praktyce, czy jest skuteczny?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam chciałbym się podłączyć do tematu.Chodzi mi o baterię do tej repliki http://airsoftpro.cz/eshop/product_info.php?manufacturers_id=15&products_id=1033 w grę wchodzą tylko akumulatory NiMh .Jaki amperaż powinna mieć ta bateria i jaką pojemność? Wielkość bateri nie ma znaczenia bo posiadam pokrowiec na baterie. Posiadam ładowarkę Power Bean Captain. Z góry dzięki :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...