Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Tak jak w temacie, chcę poznać różnice między wersją stalową a ZnAlową i czy naprawdę opłaca się zapłacić za stal prawie 200 złoty więcej.

 

Oczywiście nie zadawałbym tego pytania, ponieważ oczywiste jest, że stal lepiej wpływa na żywotność repliki, jednak dowiedziałem się, że wersja tańsza karabinu również posiada wiele elementów stalowych, na przykład kolbę, a żeby jeszcze bardziej "ustalowić" replikę można kupić dekiel od oryginalnego AKMS i w takim wypadku można otrzymać replikę prawie w całości stalową.

 

Moje domysły są słuszne, w przedstawionym przeze mnie wypadku opłaca się bardziej kupić tańszą wersję?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

 

 

Jak chcesz porównać dwie repliki to pisz w PORÓWNANIACH. Po to jest ten dział.

Przenoszę.

OFF

Link to post
Share on other sites

To zależy od Ciebie i czego wymagasz od repliki. Robiłem trochę na złomie, weź sobie np jakiś aluminiowy odlew, i coś stalowego. Weź młotek, i uderz najmocniej jak potrafisz - aluminium się skruszy/połamie/ a co najmniej zostawisz wgniecenie. A w kawałku stali zostanie co najwyżej wgniecenie ( oczywiście wszystko zależy od grubości i jakości metali). Tylko nie rób tak z repliką, bo tak jak napisałem, metal metalowi nie równy :) Ja na twoim miejscu, jeśli fundusz pozwalałby mi zakupić stalową wersję, wziąłbym stalową. No i stal ma gęstośc ok 7,86g/cm^3, a znal tylko ok 1,8g/cm^3, więc stalowa wersja powinna być znacznie cięższa, jeśli Ci na tym zależy :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...