Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Czy kamuflaż wz 93 był najpierw szyty na USach ?


Recommended Posts

Witam

 

Kilka lat temu, gdy kupiłem swój pierwszy kamuflaż, a byłem jeszcze dzieciakiem w gimnazjum, mialem spodnie i bluzę w wz 93, i dawno już z tego wyrosłem, ale dopiero teraz zwróciłem uwagę, że spodnie mają inny krój niż te które na ogół mają koledzy w wz. Mianowicie nie ma kieszenie na udzie z przodu i z tyłu, natomiast jest jedna kieszeń z boku plus pasek na nóż szturmowy. Również w pasie były nieco inne, nogawki jakby węższe, prosty zwykły krój, moim zdaniem bardzo przypomina USy od wcześniejszych wzorów kamuflażu mora i puma. Dodatkowo wszystkie kolory są jaśniejsze niż na bluzie. Stąd też pojawia się moje zapytanie, czy wzór 93 najpierw trafił na bluzy i spodnie US a potem dopiero na swój własny krój ?

Edited by adrock91
Link to post
Share on other sites

Doprecyzowując i uzupełniając - jak "późny" US w kamuflażu "moro", czyli wzór 4643. "Wczesny" US w kamuflażu "moro" czyli wzór 5612 nieco się różnił. Natomiast kurtka zimowa w kamuflażu wzór 93 z kurtki zimowej od US-a czyli wzór 5613 ma właściwie tylko rozmieszczenie kieszeni.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...