Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Królik

Zasłużony
 • Content Count

  1494
 • Joined

 • Last visited

 1. Do końca 2018 roku jak najbardziej mundury 127A/MON (całoroczny), 124Z/MON (letni) i 124PI/MON (pustynny) pozostają regulaminowym umundurowaniem SZ RP.
 2. Taaa?A w jakich i ile egzemplarzy?
 3. To żeście się, znawcy, wypowiedzieli... W torbie na wyposażenie przenosiło się: manierkę, menażkę, niezbędnik, olejarkę do AK, dwa granaty, dwa zapalniki.
 4. Na filmie widać, że strzelec przeżył, więc...
 5. Czepiasz się, na strzelankach walę z prawej i lewej ręki i nic mnie w twarz nie uderza. Slaby musi być ten MSBS... :)
 6. Co nieco o strzelaniu z MSBS w najnowszym FRAG OUT! (strona 38 i dalej).
 7. "Dawno zaprezentowana" - tak, wąskiemu gronu, które nikomu nie pokazało tego, jak broń wygląda. A mogę Cię zapewnić, że wyglądała inaczej, niż ta, którą pokazano w zeszłym tygodniu. Łał, łał - nasza elita Wojska Polskiego. Przyjacielu, bredzisz.Albo inaczej - jak spora część młodszej części społeczeństwa jesteś zafascynowany "naszą elitą Wojska Polskiego" i uważasz, że oni powinni opiniować broń, bo "najwięcej i najdłużej mają do czynienia z bronią". Niestety, nie dociera do Ciebie prosty fakt, że ich praca z bronią jest KOMPLETNIE RÓŻNA od tego, co będzie wykonywał "zwykły żołnierz". I z tego powodu ich opinie o broni mającej stanowić podstawowe uzbrojenie WP są zbędne. Wersja dla sił specjalnych - tak, ale nie w wersji dla "zwykłego" wojska. BTW: "bynajmniej" to forma przeczenia, a nie synonim słowa "przynajmniej", zaś zaimki osobowe i dzierżawcze w pierwszej osobie piszemy małą literą (no chyba, że jesteś królem). Ciekawe, jak żołnierze mieliby sprawdzać w boju broń, której wojsko nie przyjęło do wyposażenia?Ale spoko, rozumiem, że masz gotowe rozwiązania wszystkich problemów, bo przecież to w sumie jest takie proste... Tak, nie masz pojęcia o broni.Ale z chęcią dowiem się, na czym na WAT się wzorowali oraz na czyich opiniach bazowali.
 8. Ale ten "specjalista", jak go określasz, ma rację. Bo to badani kwalifikacyjne i spełnianie WZTT decyduje o przyjęciu czegoś do uzbrojenia. To co Ty wypisujesz, to zwyczajne bajki, co nawet ja, mając lat 13, zauważam. Bo właśnie dlatego nowy sprzęt jest nowy, że niedawno został opracowany, a jako niedawno opracowany raczej małe szanse miał na "sprawdzenie w boju". Na dowód tego zadanie: podaj przykłady TRZECH przetargów na uzbrojenie (z Polski lub zagranicy), w których kryterium decydującym było "ma być sprawdzony w boju" (cokolwiek to oznacza). Czas start (doczekam do osiemnastki czy zrobisz to ciut wcześniej?). Mógłbym Cię jeszcze poprosić o rozwinięcie pojęcia "sprawdzony w boju" - czy to oznacza, że ktoś gdzieś tego użył, czy może oznacza, że użyto 100 egzemplarzy danego sprzętu, czy może, że w boju uczestniczyły pododdziały sił zbrojnych państwa, które masowo danego sprzętu używa. Czy "sprawdzenie w boju" ma być wykazaniem się wyjątkowymi cechami, czy wystarczy tylko samo użycie, bez względu na efekty (np. ktoś miał karabinek typu A, ale po dwóch strzałach się zaciął z powodu wady konstrukcyjnej i właściciela zabito, zaś broń zdobyli przeciwnicy, pokazując światu jako nowość). Ale na razie pozostańmy przy zadaniu numer 1. Mi, jako 13-latkowi, w zupełności to wystarczy.
 9. Chyba nie takim lekkim. Ale pewnie się nie znam...
 10. Po pierwsze - pojęcia nie mam, co ma opinia "komandosów" wspólnego z bronią dla "ogółu wojska".Po drugie - "kopia SCAR", oj chłopie, masz Ty pojecie o tej broni... Raczej mizerne.
 11. To ciekawe, bo JEDYNE dwa egzemplarze MSBS-R były wczoraj w Radomiu. Nie wyglądały na połamane... Swoją drogą - wątpię, by dostali do testowania broń z łożem wykonanym metodą szybkiego prototypowania. Ale pewnie się nie znam.
 12. Tyle, że nadal nie rozumiesz, że zestawianie produktów z kompletnie różnych półek cenowych (Linchpin vs. Silverfox) nie ma sensu...
 13. Super, czyli mogłeś podać też Mystery Ranch 3-day, prawda? Co z tego, że kosztuje w dolarach więcej, niż Silverfox w złotówkach? Ma dobry system nośny, nie ma PALS, więc pasuje. Jaki sens ma zestawianie ze sobą plecaków z kompletnie różnych półek cenowych pokazałem już w poście o samochodach.
 14. Aha. To po co podawałeś przykład dwukrotnie droższego Linchpina?
×
×
 • Create New...