Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

HFC HA112B [P8 USP]


Recommended Posts

Ponieważ mój siedmioletni sprężynowiec ostatnimi czasy miewał się średnio z racji znacznej eksploatacji, postanowiłem nieco pomóc mu odzyskać utraconą młodość barbarzyńsko-chałupnicznymi metodami. Do tuningu wykorzystałem:

 

* taśmę teflonową,

 

*opaskę do spinania kabli (sztuk 1),

 

*śrubkę,

 

*drut do skręcania kabli słuchawkowych zusammen (ten odpad, który zawsze wala się pod biurkiem po odpakowaniu nowych słuchawek),

 

*olej silikonowy,

 

*supergluta.

 

Zacząłem od doszczelnienia komory hopka: łączenie lufy z gumką HU potraktowałem taśmą teflonową: nawinąłem kawałek na lufę, "wkręciłem" gumkę (coby nie marszczyć taśmy), drugi kawałek nawinąłem na łączenie na zewnątrz tak, żeby nachodziło na poprzednio nawinięty, wystający spod gumki odcinek, a oba kawałki docisnąłem jeszcze jednym odcinkiem na lufie. Po złożeniu komory hopka wetknąłem w otwór nad gumką zrzynkę śrubki (wytworzyła, na oko, pół mm docisku) i złożyłem cały zespół lufy do kupy. W gumową głowicę tłoka wsadziłem wspomniany drut, umocowałem w kołnierzu superglutem aby sztucznie wytworzyć docisk do ścian cylindra, łączenie głowicy z tłokiem owinąłem taśmą teflonową i wlałem olej do cylindra. Ze zwiekszeniem prędkosci wylotowej miałem problem, bo wszystkie sprężyny które zdobyłem w specjalnym zakładzie okazały się za mocne i uniemożliwiały zarepetowanie zamka. Wobec tego przed kołnierzem bolca sprężyny (ten czarny dynks, który łączy sprężynę z kurkiem) przykleiłem superglutem opaskę dociętą na wymiar aby zwiększyć naprężenie wstępne sprężyny (o jakieś 3,5 mm).

 

Rezultaty (na dystansie ok. 8m):

 

*kulki 0,15g kręcą się do góry (wcześniej opadały), mają tendencję do przebijania dwóch warstw tektury i rykoszetowania po chałupie

*kulki 0,20g lecą w zasadzie "po krzywej płaskiej", również penetrując tekturę.

 

Zwiększyła się też celność. W perspektywie mam jeszcze zmianę lufy na obirurkę.

 

Rezultaty są zauważalne. Jeżeli ktoś jest przywiązany do swojego sprężynowca i chciałby go odmłodzić, to mam nadzieję że powyższy opis okaże się przydatny :icon_wink:.

 

EDIT: podczas prób wyszła pewna niedogodność. Zwiększenie napięcia wstępnego sprężyny spowodowało problem z zablokowaniem naciągnięcia tłoka - ząb ześlizguje się z zapadki mechanizmu kurkowego. Będę próbował temu zaradzić wzmacniając zaczep tłoka przy pomocy arkusika cienkiej blachy. Powinno za tym pójść zwiększenie "wysokości" zęba i zlikwidowanie problemu.

 

EDIT 2: przy wzmacnianiu zęba tłoka trzeba zwrócić uwagę na to, czy przy naciąganiu zdoła zmieścić się między atrapą bijnika a zapadką kurka. Spasowanie jest w tym miejscu bardzo precyzyjne (jak na springa ofc) i jakiekolwiek nadprogramowe zwiększenie grubości zęba już nie pozwoli na zablokowanie tłoka w tylnym położeniu, gdyż ząb zwyczajnie nie wpadnie za zapadkę. Poza tym - zabieg powiódł się, wszystko działa jak należy.

 

EDIT 3: Próby terenowe wypadły... ciekawie, ponieważ mój USP był w stanie miotać kulasy 0,25g, a nawet... jeszcze kręcić je do góry po kilkunastu metrach lotu :icon_biggrin: (zanim się za niego zabrałem 0,25g wypadały z lufy spadając 3 metry dalej :icon_razz:). Zasięgiem maksymalnym jestem zszokowany biorąc pod uwage możliwości tej klamki przed tuningiem, choć na tym wagomiarze prędkością wylotową nie imponuje - ćwierćgramówki opuszczały lufę z prędkością ok. 100 fpsów... Myślę jednak, że (po uprzednim "przypiłowaniu" regulacji hopka) na 0,2 i 0,15 powinno być już dobrze, a po wymianie lufy pistolecik będzie niezłą repliką awaryjną.

Edited by Snipernr1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...