Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tomciaz

Użytkownik
 • Content Count

  252
 • Joined

 • Last visited

 1. Udało mi się naprawić z powodzeniem złamany gwint utrzymujący atrapę rurowego magazynka. Dokonałem tego przy pomocy dwuskładnikowego kleju do metalu i spinacza. Najpierw przykleiłem rozłożony na dwie połówki złamany gwint do rozłożonych części korpusu (bardzo starannie, aby połączenie pokrywało się z pęknięciem a gwint był w osi korpusu) i zostawiłem na dobę. Spinacz pociąłem na 4 odcinki i zagiąłem je na jednym końcu, po czym umieściłem w szczelinach wręgowych wewnątrz gwintu tak, aby zagięcia opierały się o korpus strzelby, po dwa na stronę. Następnie zalałem szczeliny klejem pozwalając mu
 2. Iskry na szczotkach będą zawsze, grzanie się silnika jest normalne bo w końcu wydziela on trochę Watt podczas pracy, zwłaszcza przy takim napięciu i częstym uruchamianiu (na starcie bierze najwięcej prądu). Zmień kable na niskooporowe lub o większym przekroju.
 3. Odkop roku, (10 lat! czekam na Złoty Szpadel :D) ale co mi tam. Spust można dostać w rainbow8.com i to w trzech wariantach. Pytanie z innej mańki - po złożeniu doszczętnie rozłożonego USP, selektor w pozycji "zabezpieczony" nie blokuje mechanizmu spustowego. Podejrzewam zużyty trzpień bezpiecznika, ale może ktoś ma inne pomysły? Pozdrawiam.
 4. Odblokuj ten gb, bo widać poszedł za duży prąd na drenie MOSFETu i dlatego poszedł z dymem.
 5. Z powodzeniem biegam z USP, jakies tam 320 fps, chyba. Bo przy tym stylu gry to nie ma znaczenia. "Biegam" to dobre słowo, bo jak się to robi z głową to można mieć kupę radochy. Doskocz, przyp*****l, jak ktoś ma wątpliwości to popraw w czerep, odskocz, powtórz. Suchy wystrzał z gaziaka dekonspiruje znacznie słabiej niż rozpędzająca się wiertarka, no i czas reakcji... Polecam.
 6. Po ponad pół roku używania kilku sztuk jestem w stanie z całym przekonaniem stwierdzić - NIE WARTO, NAWET NA PROMOCJI! ABS z którego są wykonane te atrapy starzeje się szybciej, niż można sobie wyobrazić. Połówki magów rozłazą się podczas ładowania, tuleje wkrętów łączących je obie po prostu się łamią i pękają, podobnie jak każda inna część tego badziewia: obudowa, góra magazynka, przestrzeń nad zębem. Dramat, sprzedając je za 39 złotych trzeba mieć naprawdę bazarowe pojęcie o stosunku cena/jakość, albo żreć gruz na śniadanie.
 7. Tomciaz

  Beryl

  "Kłapouchy" powoli nabiera kształtów, front niemal gotowy, potem body :icon_smile: EDIT: Baza to oczywiście RK-02. Nie bawię się w zachowanie wierności wymiarów, bo to wół roboczy czy tam osiołek (stąd nazwa ;)). Ma przypominać Beryla i dawać mi satysfakcję podczas strzelania do oponentów a nie być wierną kopią. Front wymaga jeszcze dwóch szczegółów, ale to zostawiłem na potem :).
 8. Tomciaz

  Beryl

  W instrukcji producenta występują 3 wersje pasa. Pas do wersji A i B to typowy, kałachowy. Wersja C to już trzypunkt. Wersja D - wg fantazji ;)
 9. Dupa Panowie. Płytka selektora źle zgrywa się z przerywaczem, przez co popychacz na spuście wyślizguje się z prowadnicy styku. Dzieje się tak jeżeli za mocno przesunie się selektor ognia w tryb pojedynczy i zjedzie on nieco poniżej nastawy. Mam ten sam problem w swoim RK-02. Trzeba "staranniej" ustawiać tryb pojedynczy i tyle.
 10. Tomciaz

  Beryl

  Zabrakło dosłownie 2-3 milimetrów... Ale jak podpiłuję coś bardziej, to przebiję się albo przez skorupę, albo przez wkład. Jakieś pomysły na stabilizację maga do mp5 w skorupie magazynka?
 11. Tomciaz

  Beryl

  Postanowiłem sprowanować ostry mag do kbs i spróbować nadać mu nieco asgejowej funkcjonalności. O ile wycięcie szczęk wyszło mi idealnie pod gniazdo magazynka w RK-02 (ten klik... :icon_mrgreen: ) o tyle... dopasowanie wkładu to jakiś koszmar. Próbuję tam upchnąć mida (lowa?) od Battleaxa i szczerze mówiąc nie wiem ile jeszcze będę piłował skorupę i wkład dremelem...
 12. Rozgrywki III poziomu to jakaś masakra. Notorycznie zdarza mi się wyjechać moim M4A1 76(W) wprost pod lufy trzech Tygrysów albo stado Pz. V ausf. D. Nieźle jak na "tryb realistyczny". Gdzie jest balans drużyn ja się pytam?
 13. Pamiętacie domniemanych "agentów" występujących w tym wątku? ;) Okazuje się, że w pomyśle internetowej infilracji różnych środowisk przez obce służby może być ziarnko prawdy. http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1431980,ABW-szpiedzy-Rosji-bardzo-aktywni-w-Polsce-Mieli-sondowac-sklocac-uwypuklac-podzialy-w-UE-i-w-NATO
 14. Wcale nie musi być pęknięta. Na moim CM.02C mam taki sam "ślad" w tym samym miejscu, tylko w kolorze czerwonym. Możliwe, że to jakieś oznaczenia technologiczne.
 15. Racja, z jednym wszakże zastrzeżeniem. 5/8 lambda dla częstotliwości PMR to 43,75 cm promiennika, więc IMO im dłuższy promiennik tym lepiej. NA-666 ma 23 cm a NA-771 39 cm. Mam porównanie na podstawie fabrycznego druta Baofenga (krótki) i akurat NA-666. Z tej drugiej włączyłem przemiennik oddalony o 40 km oraz odebrałem nośną z 80 km. Z krótkiej, cóż... nie. Oczywiście sporo robią też parametry flaków takiej anteny, ale odpowiednio dobrany dłuższy drut będzie, moim zdaniem, zawsze lepszym rozwiązaniem niż krótki dydek.
×
×
 • Create New...