Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Coś na początek


Recommended Posts

Witam, po paru strzelankach stwierdziłem że chciałbym wejść w ASG z własnym sprzętem. Mundur już kupiłem, kontraktowy wz93. I tu pierwsze pytanie, czy za noszenie takiego munduru, nic mi nie grozi? Mundur ma polskie flagi na ramieniach i lepiej je jakoś oderwać czy coś czy mogą zostać? Co do ochrony oczu to mam maskę od WELL'a, którą poleacali mi ludzie, dokładnie ta: http://allegro.pl/maska-ochronna-zielona-gogle-totalna-wyprzedaz-i3006048213.html . I sprawa repliki, największy problem. Mój budżet na samą replikę wynosi 400zł. Zastanawiałem się nad jg608. I tutaj moje pytanie, czy replika jest w miarę wytrzymała? Dobrze się z niej strzela? Odmian akacza nie chcę ponieważ jest to długaśna replika a ja będę głównie w CQB i ogólnie akcz mi się nie podoba. Macie może jeszcze jakieś dobre repliki do polecenia do 400zł? I w niedalekiej przyszłości, planuję kupić kamizelkę (kiedy już uzbieram dość kasy). Myślałem nad tą: http://gunfire.pl/product-pol-1152197443-Kamizelka-taktyczna-KAM-44.html . Ktoś miał, używał, co sądzicie? Z góry dzięki wielkie za odpowiedz, pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Za mundur z polską flagą raczej nic Ci nie grozi. Raczej nikt Cię nie weźmie za prawdziwego wojaka biegającego po lesie z "ostrą". ;)

Co do tej maski to lepiej ją sobie odpuść. Będzie niewygodna. Lepiej kup polecane okulary, ew. gogle i jakąś maskę na twarz. np:

http://www.taiwangun.com/wyposazenie-taktyczne/helmy-ochrona/duza-stalowa-maska-ochronna-marpat-acm.html

Tylko podejrzewam, że można znaleźć podobną taniej gdzieś indziej, ale ja akurat w tajwangunie się zaopatrywałem.

Link to post
Share on other sites

Paradując po mieście w mundurze z flagami Polski jakiś policjant może przyczepić się do Ciebie. Maskę wywal, bo wizjer to zwyczajny, bardzo elastyczny plastik i waski, nie daje żadnej gwarancji wytrzymania postrzału przypadkowego, co dopiero pod kątem prostym. Radzę Ci wymienić maskę na okulary (np. Uvex I-vo) lub gogle (np. Bolle jakoweś). Gogle, które podałeś to kopia Bolle X-800. Miałem, wizjer dość gruby, jego wytrzymałość przekraczała wymogi ASG, jednak bez żadnego atestu, więc większość powie, że gogle te z góry są "be" :P. Bardzo szybko mgiełka się na nich pojawiała, wizjery podatne na zarysowanie. Jeżeli bardzo boisz się o zęby w lesie, to możesz się zasugerować propozycją PanaKamienia i kupić podaną przez niego maskę.

 

CM.011, G36 Boyia, G36 JG... sporo tego jest...

Link to post
Share on other sites

JG608 wytrzymałe - swój egzemplarz mam już trzy lata, póki co tylko zjechały się zęby tłoka, po kilku dniach od zakupu (feralny egzemplarz) - naprawili na gwarancji. Styki ostatnio odmówiły posłuszeństwa, ale jakoś je przywróciłem do życia. Strzela się z niej raczej normalnie, wciskasz spust i kulki lecą - a tak serio to nie mam powodów do narzekania. Polecam. Zresztą dużo tematów znajdziesz na temat tych replik.

Link to post
Share on other sites

O mundur to chodziło mi o bycie w takim na jakiś zjazdach, poruszanie autobusem na spotkanie itp. czyli biorąc jg608 powiniem być zadowolony? co do gogli to wezme tak jak radzi SirHawk, te orginalne od Bolle

Na spotkaniach nikt raczej nie będzie nic miał do twojego munduru. Co do środków komunikacji miejskiej:

Nigdy nie jechałem, ale często przechodziłem miastem w pełnym, oryginalnym umundurowaniu niemieckim i nie miałem nieprzyjemności. :icon_smile:

Możesz jedynie spotkać się z nieodwracającym się od ciebie spojrzeniem przechodniów. Gorzej jak będziesz jechał z taką repliką na wierzchu- wtedy mogą Cię wziąć za wariata. :icon_biggrin:

Dlatego najlepiej wpakować ją w jakąś torbę, czy plecak (nie koniecznie taktyczny).

Edited by MrStone
Link to post
Share on other sites

 

Nigdy nie jechałem, ale często przechodziłem miastem w pełnym, oryginalnym umundurowaniu niemieckim i nie miałem nieprzyjemności. :icon_smile:

 

 

Gratuluję. Nie prościej założyć jakąś normalną, cywilną bluzę i nie przykuwać uwagi? Pokrowiec na gitarę czy wędkę to jest wydatek 30zł. Wystarczy z powodzeniem do ukrycia nawet długich replik, bluzę, okulary, kulki i małe oporządzenie też tam pomieścisz.

Link to post
Share on other sites

Gratuluję. Nie prościej założyć jakąś normalną, cywilną bluzę i nie przykuwać uwagi? Pokrowiec na gitarę czy wędkę to jest wydatek 30zł. Wystarczy z powodzeniem do ukrycia nawet długich replik, bluzę, okulary, kulki i małe oporządzenie też tam pomieścisz.

Tak, wiem, że może wydać się to mało odpowiedzialne. Jednak ja nie widzę tu nic kontrowersyjnego, co mogłoby zwracać uwagę. Nikt z nas nie chce bawić się w przebierańca. Całe oporządzenie mieszczę w plecaku. Zostaje mundur. Zimą można oczywiście ukryć flagę pod puchową kurtką.

Często można spotkać osoby w spodniach, kurtkach moro i nie przykuwa to uwagi. Przykuwać ją mogą jedynie flagi na mundurze- sam nie miałem nigdy nie przyjemności z tego powodu. Fakt zdarzają się ludzie tolerancyjni, jak i tacy, którzy tylko szukają pretekstu do bójki. Można więc pomyśleć o odszyciu takich flag, albo zaszyciu ich innymi naszywkami.

Ale jak piszesz wystarczy jedynie sprawnie je ukryć. Mi osobiście nie przeszkadza wzrok kilku osób. Nikt nie będzie także robił afery z takiego munduru. Nie wiem jak Ty, ale ja sam często spotykam na swojej drodze osoby w umundurowaniu- niezależnie, czy to wędkarz, gracz asg, czy wojskowy. Nie przykuwa to mojej uwagi, ale może przykuć czyjąś. Jest to kwestia osobowości i otoczenia.

Wiem co mówi regulamin o takim zachowaniu. Ja nigdy nie pokazywałem się publicznie w pełnym oporządzeniu, czy z repliką.

Moim zdaniem jednak mundur jest dopuszczalną formą jaką można pozostawić na sobie w drodze na spotkanie. Tym bardziej gdy jest ciepło i wystarczy sama koszula od munduru, a do miejsca spotkania jest przejście zaledwie kilku bardziej zatłoczonych ulic.

Edited by MrStone
Link to post
Share on other sites

W Słupsku mamy szkołę wojskową i widok młodzieży w pełnym mundurze i tanich wojskowych butach to normalna sprawa. Jeżeli nie paraduje z kamizelką taktyczną lub repliką na wierzchu, to nie ma co kogo z tego powodu szkalować (nie było czasem tematu o mundurach i chodzeniu w nim po mieście? Z orzełkiem z pewnością był).

Link to post
Share on other sites

Często można spotkać osoby w spodniach, kurtkach moro i nie przykuwa to uwagi.

 

Gdzie? Ja nie przypominam sobie, żebym na ulicy widział kogoś w ubraniach MORO ;]

A tak bardziej serio - gacie wojskowe czy kurtka to nie to samo co pełne umundurowanie.

Edited by Obi-Wan
Link to post
Share on other sites

Dobra, wziąłem jg608-5 z wymienioną lufą na precka i gumką hop-up od kolegi bo sprzedawał i zapłaciłem 390 ;) Zakup raczej dobry? a co do munduru, to gdybym np jechał autobusem i jakiś dziadek się przyczepił albo gdyby wpadł nam patrol niebieskich na spotkanie. i co sądzicie o kamizelce ??

Link to post
Share on other sites

U nas jak policjanci przyszli na strzelanke to nikogo się nie czepiali o mundur Wz. 93.

Jak mundurowi przyjdą to repliki odkładamy na ziemie (można magazynek wyjąć) i grzecznie wyjaśniamy o co chodzi. Jak nie traficie na jakiś narwanych służbistów (i sami będziecie normalnie się zachowywać) to problemów raczej nie będzie.

Link to post
Share on other sites

Dobra, wziąłem jg608-5 z wymienioną lufą na precka i gumką hop-up od kolegi bo sprzedawał i zapłaciłem 390 :icon_wink: Zakup raczej dobry?

Raczej tak

a co do munduru, to gdybym np jechał autobusem i jakiś dziadek się przyczepił albo gdyby wpadł nam patrol niebieskich na spotkanie.

To nie jeździj komunikacją miejską w pełnym umundurowaniu. Taki problem założyć bluzę z kapturem zamiast bluzy mundurowej na czas podróży?

 

i co sądzicie o kamizelce ??

Jakimś konkretnym modelu? Bo ogólnie to uważam, że na początku kamizelka jest zbędna

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...