Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowe gumki maple leaf


Recommended Posts

Na zagranicznych forach znalazłem ciekawą nowość, gumka jest dosyć nowa, w wielu sklepach sprzedawana jest dopiero od stycznia; sam zamówiłem sobie na próbę i z ciekawości, jest parę ciekawych rozwiązań, odnośnie uszczelnienia w komorze, co do wewnętrznego "diamenciku" to mam mieszane uczucia, bo są tam 2 podłużne wypustki, jak się ten cały kształt pościera, to pytanie jak będzie to dalej hulało. Ale nie ma co gdybać, dotrze paczka, przetestuje się, praktyka pokaże.

Zapraszam do obejrzenia ciekawego filmiku z wspaniałą fabułą;

 

http://www.airsofttaiwannews.com/wordpress/?p=823

 

Mała pomyłka, ten link jest ważniejszy;

http://www.airsofttaiwannews.com/wordpress/?p=1397

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Zamontowałem jakiś czas temu gumkę A+. Ścierwo. 1 kulka prosto, 1 w górę, 1 w dół i od nowa.

Zamontowałem potem monstera i zdążyłem jedynie przestrzelać replikę, ale wygląda to obiecująco. Drugą gumkę wrzuciłem sobie KWA - jedyna (poza stockiem), która fajnie wchodzi, bez deformacji i przycinania - jest chudsza niż inne gumki, ale 4 wypustki na środku uszczelniają ją w komorze. Liczę na to, że w sobotę przetestuję ją na strzelance. Budowę ma podobną do R-hopa, tyle że nie trzeba ślęczeć godzinami i piłować, aż przestanie w kosmos kulki słać.

Co ciekawe, zarówno A+, jak i Monster, mają dystanser typu firefly, przy czym A+ ma zbyt długi, który trzeba przyciąć, żeby wszedł do okna komory, zaś Monster ma nowy typ, z wklęsłym, a nie płaskim, spodem.

A co do tych 2 podłużnych wypustek w środku - tak właśnie jest w A+, jak widać na obrazku http://arniesairsoft.co.uk/news2/wp-content/uploads/2013/03/ribbedflat2.jpg monster ma jedną płaską wypustkę.

Serio, to może być w końcu udana innowacja.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Cholernie trudno znaleźć na necie info do jakiej mocy jaka gumka. Gdzieś napisali, że 70 poniżej m100, 75 powyżej, a 80 dla sprężyn m140 i większych. W takim razie 60 to chyba do plucia lufą.

 

70 sprawuje się bardzo dobrze przy 450fps. 80 przy 500fps ma kosmiczny rozrzut, a 400fps wariuje - człowiek myśli, że znalazł optymalne ustawienie, a tu nagle słabo kręci, daję więcej hopka, dalej słabo, więcej, więcej, aż w końcu dochodzę do maxa i dalej nic. Innym razem jest ok, po czym nagle zaczyna w kosmos wszystkie kulki słać i trzeba skręcać. Może ten element podkręcający kulkę jest dłuższy, niż okno w lufie i nie dopatrzyłem...

Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem dziś 2 gumki i obie kiepsko wypadły.

1. 400 fps + 0,28 guardera + gumka 75 = nie podkręcało dość (brak podbicia), przy mocniejszym dokręcaniu hopka po prostu zasięg spadał, przy jeszcze większym podkręceniu kulkę blokowało w komorze

2. M120 + 0,28 guardera + gumka 70 = przy ustawieniu hopka na 0 wszystkie kulki szły w kosmos

Następnym razem je zamienię...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mi na szczęście nie blokowało, ale ciężko mi coś powiedzieć, bo u siebie montowałem w augu, m4 aeg, masadzie, i nie widzę wielkich różnic w stosunku do innych gumek, może poza tym że ostro dają , tzn śmierdzą taką gumą ;)

Też mam ją obecnie na stałe w augu który ma 400 fps, to może być mało, chcąc być obiektywnym w długofalowej ocenie musiałbym przestrzelić to w boju na jakiejś mocniejszej replice.

Ale patrząc na wrażenia moje i qurcza, lepiej chyba pozostać przy legendarnej systemie i mieć spokój.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

U siebie mam zamontowane gumki 70 i 80

70 - mam zamontowane na 530fpsach i kręci tak jak powinna,

80 - mam natomiast zamontowane na 600 fpsach i też kręci jak powinna - tylko tu jest mały problem - najtwardsza gumka kręcić zaczyna do wyższych temperatur tak pi razy drzwi 15-20 stopni. Poniżej tych temperatur jedynym efektem podkręcania jest skracanie zasięgu...

Przy gumce 70 nie zaobserwowałem tego i przy 10 stopniach a nawet mniej kręci tak jak powinna.

Przy gumce A+ najtwardszej (80) nawet przy 20-25 stopniach w pomieszczeniu nie podkręcała kulek.

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...