Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Usztywnienie lufy w G36 JG ( pomysł , wykonanie )


Recommended Posts

Witam. Mam problem. Chciałbym usztywnić lufę w tej replice : http://gunfire.pl/product-pol-1152191813-Replika-karabinu-JG0938.html , dokładnie na tym zdjęciu widać gdzie chciałbym ją usztywnić. Posiadacze tej repliki dobrze wiedzą że lufa nie ma żadnego usztywnienia i lata jak żyd po pustym sklepie. Ciężar też jest tylko skupiony na imitacji bloku gazowego który czasami lubi się pogniewać i ułamać.

I chciałbym tego uniknąć. Widziałem kiedyś na forum że ktoś zrobił coś takiego ale niestety nie odnalazłem tego zdjęcia i tej osoby. A więc nasuwa mi się pytanie. Czy ma ktoś pomysł jak to usztywnić?

Link to post
Share on other sites

Zapewne tego szukasz:

 

Wrzucam tutaj, bo tu chyba najbardziej pasuje, najwyżej poproszę moda o wydzielenie wątku :icon_wink:

 

Dostałem ostatnio w swoje ręce G36 w opłakanym stanie - niesprawny GB, złamany blok gazowy, urwana rączka przeładowania, etc, etc. Jako, że lubię czasem pomajsterkować, a nie lubię natomiast niepotrzebnie wydawać kasy (musiałbym wydać drugie tyle, co na samą replikę), postanowiłem doprowadzić ją do stanu używalności za pomocą tego, co znalazłem w domu. Oto wyniki.

 

Blok gazowy (do ew pomalowania):

IMAGE00023.jpgIMAGE00024.jpg

Stabilizator lufy/chwytu przedniego (przy okazji zabezpiecza blok gazowy):

IMAGE00021.jpgIMAGE00022.jpg

Rączka przeładowania (jeszcze przed malowaniem):

IMAGE00020.jpgIMAGE00017.jpgIMAGE00019.jpg

 

W razie potrzeby mogę się bardziej rozpisać - narzędzia, materiały, sposób etc. Ale post raczej ma na celu pokazanie, że się da - tanio, skutecznie i estetycznie (no, w miarę) wink.gif

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...