Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowicjusz w ASG ważne


Recommended Posts

Witam mam 14 lat i zamierzam kupić sprzęt do ASG do 550 zł mam pare pytań:

1)http://www.militaria.pl/jing_gong_jg/karabinek_aeg_jg097_%28jg097%29_g_p10451.xml czy ten karabin może być na początek ? jak nie do dajcie linki do jakiś dobrych do 450 zł tylko nie chińczyków.

2)jako ochraniacze zamierzam kupić google hełm i kominiarke czy to wystarczy ?

3) i prosze o udzielenie jakiś ważnych rad dla początkująćego i czy na militaria.pl warto jest kupować . z góy dzięki za odpowiedzi :)

4) i jeszce jaka replika lepsza elektryczna czy sprężynowa która ma większom moc i sie szybko nie zepsuje ? ;d

Link to post
Share on other sites

Witaj!

1. Zapewne może być ale osobiście polecam inny, niestety polecić go nie mogę bo nie chcesz chińczyków ale chyba muszę Cię rozczarować bo ten który podałeś w linku to właśnie chińczyk :icon_biggrin:

2. Tak to wystarczy ale warto jeszcze chronić ząbki i od siebie polecę half - face (zakrywa nos i zęby)

3. Ważne rady? chyba doświadczenie złapiesz z czasem. Najważniejsze to dobra ochrona oczu i ZAKAZ ściągania jej podczas strzelanki :icon_smile: a co do sklepów to polecam - Taiwangun.com / Gunfire.pl Azteko.pl

4. To zależy od repliki i raczej od niczego innego.

Są repliki sprężynowe snajperskie w okolicach 430-600 FPS oraz są też elektryczne raczej w mniejszej ilości FPS ale da sie je ztuningować do przykładowo 600 FPS.

Edited by Homer96
Link to post
Share on other sites

Pierwsza rada jaką mogę Ci udzielić, to zapytaj się pierw kolegów z podwórka/szkoły czy chcą się z Tobą w to "bawić". Bo asg w Polsce dozwolone jest od 16 lat. W twoim wieku raczej żaden odpowiedzialny organizator nie pozwoli Ci uczestniczyć w spotkaniu(chyba, że się jakoś dogadacie).

Przy Twoim budżecie pozostają chyba jedynie chińskie repliki.

A skoro dopiero zaczynasz radziłbym Ci kupić na początek prostego AGM 003 za 60 zł, do tego najtańszy, używany mundur flecktarn z allegro za 3-4 dychy i do tego polecane okulary. I już możesz iść na "front" :icon_wink:

 

Edit: Co do militaria.pl to sam nic nie kupowałem, ale nieraz pisałem z jakimiś pytaniami i chciałem oddać broń do serwisu, to raczej nie polecam. Przejrzyj za to ofertę Tajwangun'a- na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Edited by MrStone
Link to post
Share on other sites

"Pierwsza rada jaką mogę Ci udzielić, to zapytaj się pierw kolegów z podwórka/szkoły czy chcą się z Tobą w to "bawić". Bo asg w Polsce dozwolone jest od 16 lat. W twoim wieku raczej żaden odpowiedzialny organizator nie pozwoli Ci uczestniczyć"

Zawsze znajdzie sie środowisko w którym można postrzelać się w wieku 14 lat.

"A skoro dopiero zaczynasz radziłbym Ci kupić na początek prostego AGM 003 za 60 zł, do tego najtańszy, używany mundur flecktarn z allegro za 3-4 dychy i do tego polecane okulary. I już możesz iść na "front" :icon_wink:"

Podaje cenę repliki do 450 zł a Ty mu dajesz agm za 60 zł ? srsly? G36,MP5,AK od JG i Cymki.

Okulary od Uvexa bo te Twoje " :google: " to nie w Twoim budżecie. Jedyne rozsądne gogle są to ESS. Które sam posiadam i są na prawdę dobre ale za jakoś się płaci.

I taka rada , aby zielony nie doradzał zielonemu ;-)

 

Cytować nie umiesz normalnie?

 

OFF

Edited by OFF
Link to post
Share on other sites

I taka rada , aby zielony nie doradzał zielonemu ;-)

Zielony zielonym na forum, ale z "podwórkowym" asg miałem już trochę do czynienia. :icon_wink:

Co do tego AGM to jeśli autor dopiero zaczyna może spróbować z czymś tańszym.

Ta rada chyba głównie dlatego, że coraz więcej widzę chińczyków na allegro z opisem "prawie nowe", "niemalże nieużywane", "przestrzelane na tarczach, resztę czasu w pudełku".

To pokazuje ile osób od razu wydaje kilkaset złotych na sprzęt, a potem szybko rezygnuje, a co za tym idzie traci.

Jeśli kolega ma 14 lat to na razie zapewne taki AGM by mu wystarczył do właśnie takiego "podwórkowego" asg. Potem jeśli już poczuje zamiłowanie do tego sportu może niech poszuka droższego sprzętu.

No chyba, że autor ma już z asg jakieś doświadczenie lub koniecznie potrzebuje elektryka. Ja tylko udzielam rady na podstawie własnego doświadczenia i tego co czytam na forach. Decyzja oczywiście należy wyłącznie do autora wątku. :icon_smile:

Edited by MrStone
Link to post
Share on other sites

Pierwsza rada jaką mogę Ci udzielić, to zapytaj się pierw kolegów z podwórka/szkoły czy chcą się z Tobą w to "bawić". Bo asg w Polsce dozwolone jest od 16 lat. W twoim wieku raczej żaden odpowiedzialny organizator nie pozwoli Ci uczestniczyć w spotkaniu(chyba, że się jakoś dogadacie).

Przy Twoim budżecie pozostają chyba jedynie chińskie repliki.

A skoro dopiero zaczynasz radziłbym Ci kupić na początek prostego AGM 003 za Pokaż wszystkie60 zł, do tego najtańszy, używany mundur flecktarn z allegro za 3-4 dychy i do tego polecane okulary. I już możesz iść na "front" :icon_wink:

 

Edit: Co do militaria.pl to sam nic nie kupowałem, ale nieraz pisałem z jakimiś pytaniami i chciałem oddać broń do serwisu, to raczej nie polecam. Przejrzyj za to ofertę Tajwangun'a- na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Weź lepiej mu nie doradzaj. W Polsce żadne prawo nie reguluje ASG, poruszane już miliony razy. Co do organizatorów, to już inna bajka, ale może nasz autor chce strzelać we własnym gronie? Do autora - markowej repliki za 430 zł nie kupisz, jeśli ma to być porządny elektryk, jednak w tej cenie chinczyki powinny zaspokoić twoje potrzeby, a jakie to już Ci napisali :) Co do hełmu i kominiarki możesz sobie odpuścić, i kupić mundur np tani i dobry fleck, no chyba że będziesz grał w jakimś budynku gdzie łatwo o kontuzję.

Link to post
Share on other sites

Shotgun AGM to fajna rzecz ale jak masz [edytuj] 450zł 550zł [/edytuj] i jesteś pewny, że za dwa miesiące nie przestaniesz strzelać to lepiej kup coś elektrycznego a polecanego. Np. Cm 028, Cm 031 (kałachy od Cymy, różnią się tylko wyglądem zewnętrznym, unikać wersji B i S), G36 od JG.

Gogle możesz kupić dobre (bo spełniające swoją role ale wyglądają śmiesznie) Bolle Defender za 60zł na Armyworld. Hełm możesz sobie odpuścić - czapeczka wystarcza. Zielona z daszkiem albo jakaś maskująca (za 5zł możesz mieć czape we flecku) i troszke kasy zaoszczędzone na lepszą replike, magi czy lepszą ochronę oczu.

Mundur polecam Flecktarn lub DPM (tanie i dobrze maskujące).

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Cm 028 - http://gunfire.pl/product-pol-1144793020-Replika-karabinka-szturmowego-CM028.html

to jest link przykładowej polecanej repliki na początek. na jaki temat nie spojrzysz - w granicach 400 zł polecana na początek jest właśnie ta replika.

"Pogrzeb" no tej stronie z której dałem ci linka i sam coś wypatrz. 14 Lat - czas najwyższy samemu coś poszukać :D

Link to post
Share on other sites

Lalala.

 

Temat wałkowany masę razy z tą różnicą, że pojawiła się prośba o niechińską replikę do 450zł. Z Tajwanu może być?

 

Ma "airshootową" ekipę w pobliżu, więc przestańcie się tak troszczyć "Nie znudzi Ci się? Nie zniechęci Cię coś?", bo powoli to irytuje bardziej niż powtarzane tematy.

 

Militaria.pl czasem nie zdziera trochę z klientów kasy?

 

Za 450zł powinno dać się znaleźć G36 od JG, Steyr od JG a po zwiększeniu budżetu masz RK-01. Okulary Uvex I-vo, daruj sobie hełm i kominiarkę.

 

Moja rada: nie pytaj na forum o przydatne rady na forum, sam się wszystkiego nauczysz. Albo i nie.

 

PS: "Snejk" lub "Snake" jak już.

Link to post
Share on other sites

Bierz gietę od jg 608 do tego gumka uvexy i kulki. Sam miałem cm. 028. Jeśli mam być szczery jest słabo wykonany wygląda jak zabawka . Jednak o osiągach nie mogę nic złego powiedzieć. Dla mnie kałachy są bee więc brałbym gietę.

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...