Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

średnice prowadnic kolby w M4 - proszę o info


Recommended Posts

Witam,

w związku z tym że postanowiłem wymienić swoją stockową kolbę w SocomGear Barret REC7 [klon M4], chciałbym rozwiać swoje wątpliwości na temat różnych standardów średnic prowadnic kolby. O ile się zorientowałem istnieją generalnie 2 standardy:

Commercial - 1,168" - 2,97 cm

Mil-Spec - 1,148" - 2,92 cm

 

Moja prowadnica z pomiaru suwmiarką ma 2,87 cm

 

Chcę nabyć kolbę Magpula CTR Mil-Spec [wersja od broni ostrej]

 

Pytania:

- czy w ASG obowiązuje jakiś kolejny standard?

- czy kolba Magpul CTR Mil-Spec [wersja od broni ostrej] i kolba Magpul PTS CTR [wersja ASG] posiadają takie same wymiary otworu prowadnicy kolby?

 

Z góry dzięki za info!

Link to post
Share on other sites

W asg jest standard asg :)

Kolba od ostrej będzie latać albo w ogóle nie będzie chciała się dać założyć na prowadnicę od AEG. Wyjątkiem są repliki GBBR i PTW do których (najczęściej) pasują graty od ostrej, ale które wersje to już nie wiem.

Link to post
Share on other sites

W asg jest standard asg :icon_smile:

Kolba od ostrej będzie latać albo w ogóle nie będzie chciała się dać założyć na prowadnicę od AEG. Wyjątkiem są repliki GBBR i PTW do których (najczęściej) pasują graty od ostrej, ale które wersje to już nie wiem.

 

Mógłbyś konkretniej określić co oznacza "standard asg"? Czy to jakiś ustalony wymiar czy brak takowego?

 

Skoro w broni ostrej są 2 standardy i każdy z nich jest nieco większy wymiarem od mojej prowadnicy kolby w asg to dlaczego kolba nie miała by dać się założyć na prowadnicę od asg?

Co do "latania" do wszystkie kolby, które oglądałem w replikach M4 asg mają dość znaczny luz na prowadnicy dlatego właśnie Magpul opracował model CTR z blokadą.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...