Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

120 Hi-CAP PMAG ACM, zacina kulki w komorze HU, M16 G&P


Recommended Posts

Czołem!

Skuszony śmiesznie niską ceną nabyłem ostatnio dwa krótkie, chińskie hi-capy PMAG (są dostępne chociażby u Krakmanów). I teraz kilka spraw, którymi postanowiłem się podzielić:

-Oba magazynki mają zbyt krótką blokadę kulek w kanale, konieczna była wymiana na nowe, bo nawet nie dało się tego odpowiednio doszlifować, by zaczęły działać zgodnie z przeznaczeniem ;).

-Oba magazynki mają zbyt głęboko osadzoną zębatkę, nakręcanie ich to horror.

-Oba magazynki mają problem z podawaniem kulek, mianowicie jeden podaje tylko na semi, na auto blokuje kulki w komorze, drugi blokuje kulki na semi i na auto.

 

I teraz pytanie do Was, co może być przyczyną blokowania się kulek w komorze HU? Od razu uprzedzam, mam 12 innych midów i 4 inne hicapy, różnych producentów, od KA do BOYI i w żadnym nie występuje problem zacinania się kulek w komorze więc na 100% nie jest to wina karabinka (m16 G&P). Niestety wkład do tych magazynków jest inny niż w krótkich, metalowych hi-capach, więc wymiana skorup nie wchodzi w grę.

Czy problemem może być zbyt silna sprężyna ślimakowa? A może wina leży po stronie tej nieszczęsnej blokady, która nawet po wymianie działa ledwo, ledwo? Przyznam szczerze, że troszkę mi szkoda spisać te magazynki na straty, bo bardzo fajnie prezentują się na replice, więc czekam na odpowiedzi i podpowiedzi :)

Pozdrawiam

Cyku

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy pomogę, ale mam pod ręką trzy emkowe hi-capy. Stockowy JG, stockowy Classic Army i ten. Z tych trzech, tylko Classic Army podaje kulki, gdy jest podkręcony na maksa. Z pozostałymi muszę bawić się w nakręcanie do połowy.

W tym JG powiększałem dziurkę, kombinowałem ze wszystkim z pominięciem sprężyny i nie pomagało, więc stawiam na nią.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że w przypadku tych dwóch hi-capów przy podkręceniu ma maks kulki zacinają się w komorze? Jutro postaram się wymienić sam ślimak, tak jak pisałem mam "kilka" magów które podają dobrze, więc na pewno znajdę dawcę :).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...