Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mixon

Użytkownik
 • Content count

  721
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

15643 profile views
 1. Mixon

  Producent oporządzenia TMC - opinie

  Przed W762 TMC ściągałem z https://www.ebairsoft.com/ Od kiedy się ogłosili z tym W762 nawet nie wchodziłem na stronę, więc nie wiem jak to jest w praktyce z kosztami wysyłki. Wcześniej było porównywalnie/tak samo jak z Aliexpress, na którym też są rzeczy TMC.
 2. Brzmi dobrze, te z tajwanguna są na tyle niedrogie, że chętnie poeksperymentuję.
 3. Łapię, wielkie dzięki. Chciałbyś mnie jeszcze wtajemniczyć w świat ładownic polimerowych/taco? Te tajwangunowskie dają radę, czy celowałbyś raczej w jakieś HSGI? Interesują mnie raczej takie na klipsy, nie molle, bo planuję je często przepinać i nosić głównie na pasku od spodni. Domyślnie na magazynki do Hi Capy 5.1, ale mam też Socoma, także jakby brały bez marudzenia szereg różnych magów nie byłoby źle. Interesują mnie też te do M4, ale JPC na które patrzę mają jakieś swoje ładownice, więc chyba nie będą niezbędne.
 4. Lata ktoś z pasem IPSC w cekubie? Wpadł mi w oko ten pas, ewentualnie w takich kolorach, jak weźmie mnie na cosplay :p W innym temacie męczyłem o JPC. Planuję, w kontraście do swojego wypieszczonego kitu do lasu, minimalistyczny kit do CQB. Jeszcze nie speedsoft, ale już bez ładownic na powietrze. Na pasie miałbym jedynie Hi-Capę, ze dwa, trzy magazynki w tacosach, worek na zrzut. Nie będzie się to to gryzło z paskiem do spodni, jeśli ubiorę jakiś ze sprzączką/niezbyt niskoprofilowy?
 5. Dzięki za odpowiedź, prześpię się z tym i ewentualnie uznam że czarny to też szary :D
 6. Czy jak marzy mi się JPC pod kolor spodni, to mam przechlapane?
 7. No, troszkę to zajęło. Ostatecznie drugi raz nie zastałem wersji, która mi się spodobało (z rozkładaną rączką), ale doszedłem do wniosku, że pewnie byłyby problemy z włożeniem do bandoliera. Wziąłem tę wersję. Ogólne pierwsze wrażenia dobre. Ciężki metalowy kloc, czółenko z przyjemnego, matowego plastiku. Bezpiecznik chodzi ciężko, przeładowywanie łatwiejsze niż w 003 AGMa, spokojnie można przeładowywać jedną ręką a'la Madness Combat 7. Jedyne co chrobocze jak się nim macha, to sprężyna w magazynku. Po włożeniu dwóch z trzech łusek z zestawu, problem znika. Poza jakimś dziwnym mosiężnym cyckiem na końcu lufy, nie ma przyrządów celowniczych. Możliwe, że oznaczenia trybu ognia (3 kulki vs 6 kulek) są odwrotnie, lub system średnio działa - póki co przestrzelałem na trójeczce i magazynki nabite do fulla starczyły na 5 strzałów, nie 10, a magazynki rzekomo biorą 30. Kulki lecą porównywalnie z AEPem MP7, więc podejrzewam, że te 250fps to ma. Pokrywa komory na shellsa znajduje się po lewej stronie osłony spustu, co w sumie znacznie ułatwia życie mańkutom. Posiada dwa stopnie - pierwszy stopień otwiera okienko, łuskę możemy sobie wygrzebać, drugi stopień wyrzuci łuskę na ziemię. Trzymając strzelbę do góry nogami ma to wystarczająco dużo siły aby łuska wypadła z komory na ziemię. Łuski GFC i Cyma podają bez problemu. Przy ładowaniu gazem, trochę ucieka na boki, ale dawno się gaziakami nie bawiłem, więc może wyszedłem z wprawy. Póki działa nie planuję rozkładać, ale jeśli ktoś się chce dowiedzieć czegoś więcej lub jakiś poglądowy filmik ala KhanSeb, mogę coś nagrać. Jak się nie rozleci po tygodniu to zdecydowanie ciekawsza opcja od sprężynowych tri-shotów, jak dla mnie.
 8. Mixon

  Replika dla leworęcznego

  Też jestem leworęczny i dodałbym jeszcze, że warto wyrobić sobie oburęczność, bo wychylając się w prawo zza osłony, strzelanie lewą ręką to dość niepotrzebnie zawiła sztuczka. Czterotakt spokojnie da się operować lewą ręką, ale łatwiej będzie nauczyć się prawą. Unikałbym za to jakichś potworów w stylu P90 z adapterem magazynka od M4, jakichś bullpupów M249 i zwyczajnie replik w których trzeba coś montować na kolbie (akumulator itp.)
 9. Mixon

  Odziez Helikona

  Polar Classic Army jest bodaj moim ulubionym ciuchem, nie do zdarcia, przyjemnie ciepły, nie za ciężki, fajne duże kieszenie.
 10. Mixon

  Poszukiwania magazynka

  Były kiedyś krótkie, szare P-Magi, miały nawet zdejmowane klipsy. Kupiłem je chyba z Azteko i nie mogę znaleźć takich samych, jedynie hi-capy. Ktoś wie może skąd dorwać więcej? Są fajne, ciężkie, podają i wchodzą niemal we wszystkie repliki, nawet F2000 G&G
 11. Możesz próbować jeszcze z weapon catchami na biodrze. Imho nie jest to jakoś super stabilne i wygodne, w porównaniu z kołczanem, dlatego osobiście skłaniam się do kołczanu zamontowanego pod skosem.
 12. Mixon

  Latarka taktyczna

  Proste - żeby oślepiać.
 13. Mixon

  airsoftshop.be

  Miał ktoś jakieś przygody z powyższym? Parę wzmianek na forum na plus, więc jestem raczej pozytywnie nastawiony.
 14. Mixon

  Czarny piątek

  Hm, Breacher za trochę ponad tysiąc jest nawet kuszący.
 15. Mixon

  Pistol Party

  Tak. Wszyscy mieli boczniaki. Bardzo spoko :p A serio to... jak dla mnie jeden z ciekawszych prostych "scenariuszy", nikt sobie nie pozwala na wywalanie magazynka na ślepo, bo nie ma ich za dużo i nie są zbyt pojemne, każdy dąży do zmniejszenia odległości, więc gra jest dynamiczna. Jedynie przeładowywanie magazynków to duża upierdliwość i zdaje się, że sporo ludzi unika takich imprez/ma tylko AEGa.
×