Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak obchodzić się z mid-capami?


Recommended Posts

Witam,

dotychczas miałem do czynienia tylko z hi-capami. Dzisiaj w moje posiadanie wszedł mid-cap, dokładniej to Classic Army do AK74. Chciałbym zapytać: jak obchodzić się z midami?

Widziałem na forum wiele opinii. Jedni mówią, żeby wpsikać trochę oleju silikonowego, drudzy - żeby nie.

Kto inny twierdzi, żeby ładować kulki po 10, magazynek opróżnić, potem 20 i tak w kółko do maksymalnej pojemności. Jak spytałem sprzedawcy w sklepie co o tym sądzi, to powiedział żebym w ogóle się w to nie nie bawił i od razu ładował magazynek do pełna. Zawrotów głowy można od tego dostać.

 

Co w końcu zrobić? Dać olej czy nie? Ładować po kilkanaście BB czy od razu do końca?

Link to post
Share on other sites

Składać dziewice w ofierze.

 

A na poważnie, to nie trzeba nic z nimi robić, jeżeli podają jak należy, więc nie ma zacinek. Jeżeli będziesz podejrzewał, że jakaś kulka (np. Rocketsy) lub inne ciało dostało się pod podajnik, to wybijasz piny blokujące, jeżeli są, i wyciągasz sprężynę. Możesz wtedy pokusić się o psiknięcie olejkiem silikonowym na elementy stykające się ze ściankami.

Link to post
Share on other sites

Ja jak swoje midy pierwszy raz ładowałem to jednak dałem trochę oleju silikonowego i ładowałem stopniowo, po ok. 10 kulek aż był pełny. Po ok. pół roku nadal świetnie podają. Ładując po trochu sprężyna naciąga się stopniowo, więc nie ubije się tak szybko.

Link to post
Share on other sites

Pierwsze ładowanie moich Midów wykonałem dokładnie według instrukcji sklepowej. Teraz ładuję je do 3/4 pojemności. Od roku nie miałem "zacinki".

Dobre kulki (G&G lub MadBull) to podstawa prawidłowego działania nie tylko magazynków ale w ogóle repliki.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...