Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 1 year later...

Witam, ponawiam pytanie o zestaw słuchawkowy z przyciskiem PTT do Maxcom wt-206. Czy wiecie jaki zestaw można dopasować albo jak wykonać coś kompatybilnego (schemat, instrukcja z lutownicą sobie poradzę :icon_wink:). Może da się konwertować inne słuchawki i PTT pod odpowiednią wtyczkę, (wejście w krótkofalówce ma 2,5mm średnicy i przypomina małego jacka). Udało mi się podłączyć starą słuchawkę z noki teoretycznie posiadającą mikrofon i przycisk służący do odbierania wraz z mikrofonem, słyszałem w słuchawce dość wyraźnie dźwięki jednak przy podłączonej słuchawce nie dało się nadać żadnego komunikatu ani przez przycisk PTT krótkofalówki anie ten na słuchawce. Może wystarczy dokonać tu niewielkich zmian? Z góry dziękuję za odpowiedz.

Edited by lubos
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedz, temat na elektrodzie przeczytałem i nie usatysfakcjonowała mnie jego treść pewne nieścisłości, miałem nadzieję ze przez ostatnie 4 lata ktoś coś wymyślił;). Z własnych prób wiem już że po podłączeniu zwykłych słuchawek bez mikrofonu gniazdo odbiera i słychać komunikaty przychodzące traci się jednak możliwość nadawania (nie działa mikrofon, po wciśnięciu przycisku PTT krótkofalówki z słuchawkami w drugiej słychać tylko szumy. Wnioskuję z tego (być może błędnie): że jeśli zewrzeć na stałem mikrofon z radiotelefonu (zawsze przy podłączonych słuchawkach jak i ich braku jest źródłem dźwięku, nie zaś zewnętrzny z gniazda) to powinno dać się nadawać, lub inna opcja że da się faktycznie przez to gniazdo podłączyć jakiś zestaw słuchawkowy (byś może trzeba go zrobić samemu). Stąd powtórnie zadałem to pytanie, może ktoś próbował już iść tą drogą:)

Link to post
Share on other sites

Jedyne co przychodzi mi do głowy, to żebyś poszukał w swojej okolicy serwisanta robiącego CB radia i wytłumaczył mu na czym polega problem. Możesz też poszukać kogoś z tematu http://forum.wmasg.p...a-i-odpowiedzi/ kto zna się na rzeczy i Ci taki zestaw słuchawkowy skleci.

edyta: Pytanie tylko, czy ma to sens, skoro porządne radio można kupić już za 130-200 zł.

Edited by Shadow
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...