Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 PJ - nie podaje / nowy popychacz


Recommended Posts

Witam,

 

Mam na stanie eMkę od PJ z którą od jakiegoś czasu nie mogę sobie poradzić. Wszystko było ok, aż pewnego razu przestała strzelać. Pękła sprężynka od popychacza, wymieniłem na jakąś używaną ale już w połowie pierwszej strzelanki znów przestała strzelać. Tym razem sprężynka okazała się silniejsza od popychacza i ten nie wytrzymał. Kupiłem Nowy popychacz "ultimejta" i sprężynkę. Wymieniłem całość. Replika oczywiście działa bez zastrzeżeń z jednym małym wyjątkiem. Nie podaje kulek. Dysza wystaje w komorze na jakieś 1,5 - 2 mm i kulka nie daje rady się przecisnąć. Problemem jest chyba to że nowy popychacz ma delikatnie inny profil tylnego skrzydełka. Dorobiłem już dwa spowalniacze ale na nic się to zdało, dysza wraz nie cofa się na tyle aby przepuścić kulkę. O dziwo kiedy kręcąc zębatką naciągam popychacz dochodzi on do samej głowicy wręcz ze sporym oporem. Strzelając na semi dysza ustawia się tak że można ją jeszcze pchnąć kilka mm do środka. Znalazłem jakiś stary popychacz o jeszcze innym profilu, wyjąłem spowalniacz i na tym popychaczu jest ten sam problem. Nie wiem już gdzie szukać przyczyny. Może ktoś coś doradzi? Bo już mnie głowa boli od kombinowania. Byłbym niezmiernie wdzięczny.

Edited by Morphys
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy coś pomogę ale z własnego i kumpli doświadczenia wiem, że 'ulty' czasem są niekompatybilne z 'chińczykami'. Problem z popychaczem może być związany z jego szerokością (np styki 'ulta' nie pasują do replik serii G36 od JG bo są właśnie za szerokie i nie da się złożyć gb). Jeśli chodzi o M4leństwa od PJ to najlepiej kupić popychacz A&K za jakieś 15 pln (wiem, że słaba taka rada ale zaoszczędzisz sobie czasu).

Czy zmieniałeś tylko popychacz czy tez dyszę?

Link to post
Share on other sites

Tylko popychacz i sprężynka od popychacza, wkładałem też jakiś chińczyk nieznanego pochodzenia i problem jest taki sam.

 

Rada się przyda bo w ostateczności trzeba będzie kupić drugi a średnio wiem jaki skoro już dwa się nie nadawały ;/

Link to post
Share on other sites

Ale przecież nie obrócisz wtedy zębatki bo łożysko nie da. Pierwsze co w ogóle zrobiłem to wsadziłem zamiast spowalniacza, którego jeszcze nie miałem, tulejkę taką jak siedzi na osi zębatki i już był problem z przejściem tej tulejki w momencie gdy dopychała popychacz do góry do jego prowadnicy, a tulejka taka jest znacznie mniejsza niż łożysko 5mm. Nie jestem sobie w stanie wyobrazić jak wkładasz tam łożysko. Chyba że je ścinasz, ale czym wtedy różni się od spowalniacza? Nawet nie wiem czy te które mam nie są szersze niż takie łożysko.

 

.... też użyłem popychacz od ultimate i mam podobny problem ...

 

Masz spowalniacz na zębatce? Testowałeś czy coś daje? W moim przypadku mam wrażenie że nic, choć teoretycznie powinien spokojnie cofnąć dyszę o te 2mm

Edited by Morphys
Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie popychacz jest nie kompatybilny z twoim GB czy "chinczykiem" kup sobie nowy popychacz uzywany z chinskich replik [sa dosyc wytrzymałe] Sam miałem taki problem i kumpel ale na odwrót , Popychacz standartowy z PJ nie pasował do GB z ultimate a na odwrót było tak samo . Moze ktoś już to powiedział w razie problemu sorry .

Link to post
Share on other sites

Pożyczyłem od kumpla już trzeci popychacz, jakiś kolejny chiński noname, Replika działa bez spowalniacza...

Co jest k.,.. nie tak z popychaczem ultimejta nadal nie mam zielonego pojęcia...

Pech chciał że ze wszystkich dostępnych (ok 6 różnych) wybrałem akurat jego podczas zakupów.

 

Ale cieszę się że chociaż sprzęt wróci w końcu do gry. Dzięki za wszystkie sugestie.

 

Gdyby jednak ktoś miał pojęcie dlaczego z tym ultimejtem było tak a nie inaczej to z chęcią się dowiem. :icon_smile:

Edited by Morphys
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...