Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wybór ładowarki na szybko


Recommended Posts

Hej, ładowarka Batimex przestała mi działać i nie mam czym ładować batki ni-cd i nimh. Szybko potrzebuję nowej ładowary.

 

Na dzień dzisiejszy na gunfire.pl są dostępne takie oferty:

 

1. http://gunfire.pl/product-pol-1152199929-Ladowarka-NiMH-REDOX-230V.html

 

2. http://gunfire.pl/product-pol-1152198678-Mikroprocesorowa-ladowarka-Redox-Alpha-V2.html

 

Domyślam się, że każdy mi napisze, żebym dwójeczkę kupił, ale zależy mi na kasie bo mam inny wydatek. Jakie są różnice między tymi ładowarkami? Redoxem będę mógł tylko nimhy ładować.

Link to post
Share on other sites

Jedynka to prosta ładowarka do Nimh, nic specjalnego. Dwójeczka daje Ci za to możliwość ładowania i balansowania, w przyszłość także pakietów Lipo. Oprócz tego ma możliwość nastawienia prądu jakim będziesz ładować pakiety. W dużej mierze jest samowystarczalna i nie trzeba jej mówić, w jakim czasie i jak długo ma ładować. Automatycznie wykrywa z jakim pakietem ma do czynienia i obsługuje go w najbardziej odpowiedni sposób. Może wydaje się nieco skąplikowana ale w zestawie jest instrukcja obsługi po polsku.

Zdecydowanie lepiej wyjdziesz kupując od razu Redoxa Alpha. Kiedyś zapewne dowiesz się jak fajne i wygodne są pakiety lipo a wtedy i tak będziesz potrzebować nowej ładowarki. Więc najpierw wydasz na taką do nimhów a później na taką do lipo. Redox alpha jest zaś uniwersalny i naładować może wszystko. Nie masz dość pieniędzy to może dogadaj się z jakimś kolegą, z którym się strzelasz w grupie czy ogólnie bywacie razem na strzelankach i kupcie na spółkę. Taka ładowarka spokojnie starcza na kilka baterii, kilku osób.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem tak - to ładowarka nie tylko do ASG, może awaryjnie podładować akumulator w samochodzie, można ładować nią baterie do telefonów i innych urządzeń, spokojnie naładuje akumulatorki AA i AAA (wystarczy kupić dla wygody odpowiedni koszyk na baterie) - można dzięki temu sprawdzić faktyczną pojemność wszystkich pakietów, przez co można ocenić, czy ogniwa są jeszcze sprawne, czy należy już je zutylizować.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Zakupiłem Redoxa , denerwuje mnie kabel zasilający jack -krokodylki , i co ma sobie te krokodyli do akumulatora od auta wpiąć?

I mam pytanie na jednym z boków są wejścia , i w któreś z nich wkładam kabel od batki? W zależności czy mam duże czy małe wejście?

Edited by zem666
Link to post
Share on other sites

Zakupiłem Redoxa , denerwuje mnie kabel zasilający jack -krokodylki , i co ma sobie te krokodyli do akumulatora od auta wpiąć?

I mam pytanie na jednym z boków są wejścia , i w któreś z nich wkładam kabel od batki? W zależności czy mam duże czy małe wejście?

 

 

Ale którą ładowarkę ? Kupiłeś na pewno bez zasilacza, wnioskując z Twojej wypowiedzi.

 

Kolejna rzecz: ładowarki takie, czyli 12v są przeznaczone dla modelarzy na lotnisko. Pakiety ładujesz z akumulatora samochodowego. Zasilacze 12V zawsze są akcesoryjne. Do dużych ładowarek nie ma zasilaczy od razu w pudełku, kupuje się osobno :)

Link to post
Share on other sites

W takim razie sugeruję przeczytać ją ze zrozumieniem, zwłaszcza rozdział dotyczący ładowania. Nie będziesz musiał niepotrzebnie pytać na forum. Ewentualnie jeśli dalej będziesz miał wątpliwości, napisz jak masz zamiar podłączyć baterię i ładowarkę, ktoś potwierdzi Ci czy to połączenie jest poprawne.

Link to post
Share on other sites

Kwestia jest tylko podłączenia batki , w pudełku są tylko kable z dziwnymi końcówkami , nie ma kabla z końcówką standardową small

Więc pytanie mam przerobić kabel na wtyk small czy po prostu takowy dokupić .

 

Bartka 9.6 v Ni-Mh

Edited by zem666
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...